1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Турција - Кушадаси

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ladymici, 28 јуни 2011.

  1. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Дечки ве молам ако може да ми дадете линкови од некои хотели во Бодрум или Аланија или Анталија или Мармарис или Кушадаси со минимум 4* по ниска цена(Мислам не сега преголема) зш ако не нејдеме идеме Грција а Грција сме биле 1000 пати
    Фала ви многу
    ако може линк од агенцијата и по можност со авион
     
  2. teonaa

    teonaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    гледав понуди за Kусадаси за хотели со 2** понуди од Савана ама незнам поточно кој хотел,некој да не има искуство/слушнато за хотел Germen,хотел Ozcam, хотел Аарган ...??
     
  3. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Би можел ли некој да сподели искуства за хотелот Албора?
     
  4. macefeminka

    macefeminka Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    7
    Јас бев во аргау 2010 година...ни бесе супер, газдите ни беа срцки(веќе не е истиот газда), хотелот е во центарот точно таму кај што е пазарот...на тој пазар можеш да купиш се, да ги потрошиш сите пари, да биде најефтино и пак да не си задоволен...има толку многу работиии аххх и по трет пат би отишла...
    инаку, немојте да мислите дека доколку го одберете ааргау или др хотел, ќе ве сместат таму...каде има место таму ќе ве стават:)
     
  5. macefeminka

    macefeminka Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    7
    памуккале 22 евра
    аква парк 15 евра
    лани беше така а полани, памук 28, аква 20:))
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Јас ќе одам годинава ваму за првпат и ептен сум среќна, од 25 јули до 6 август. Колку е цената за посета на Ефес? Едвај чекам да отидам 8)
    И препорачајте места за купување евтина, а убава облека и сувенири јас ќе бидам сместена во хотел Сани Хил, колку е тоа одалечено од пазарот? Хотелот бил одалечен 100м од центар :)
     
  7. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Прекрасно е.Сум била јас таму 2.А и има многу туристички агенции (на секој чекор) моишто организираат тури до Памуккале,Ефес,Огромниот аквапарк,еднодневна тура за шетање низ морето со бротче...Е сеа јас како што памтам имаше една до две плажи како пристаниште,другите плаши убави беа.Со ситен песок,убава вода... :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • kusadasi_4.jpg
      kusadasi_4.jpg
      Големина на фајлот:
      8,4 KB
      Прегледи:
      418
    • kusadasi_beach.jpg
      kusadasi_beach.jpg
      Големина на фајлот:
      235,3 KB
      Прегледи:
      418
    • KusadasiPort.jpg
      KusadasiPort.jpg
      Големина на фајлот:
      7,6 KB
      Прегледи:
      418
  8. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас планирам да одам Кушадаси оваа година, но ме загрижија со Курдите кои биле наводно некои групи кои прават проблеми, и се задеваат.
    што се случува со нив? дали е страшно? сте имале некакво искуство?
    Исто и дали вреди да се оди во хотел со 2*?
     
  9. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    гледам дека повеќето од вас веќе биле на одмор кушадаси,авионски,,,,дали може да ми кажите колку време с епатува авионски до таму,,и далие страшно ?многу сум плашлива,,дечкоми ми вика само хехех,,он не сака да се малтретира со автобуси..итн,,сака авионски,,и јас не сакам да се малтретирам ама ми е страв......ух,,далие старшно како што изгледа?...и ако може препорачајте некој хотел преку савана во кушадаси со 5 *,,all inklusive....или преку некоја друга агенција не мора савана..и вие што веќе сте биле или ќе одите авионски,во хотел со 5* полн пансион,,кажете како било
     
  10. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Девојки, ај ве молам кажете ми дали некоја има одено во хотел Minay или хотел Аyma, со по 3 ѕвезди се двата хотели, во Кушадаси. Гледав по нет ама сакам лично искуство доколку има некоја...
    Фала однапред
     
  11. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25

    авионски ќе одиш?
     
  12. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    i mene ме интересира како одат цените....еве пример ако знае некој нека ми каже според табелава..колку би коштало за 7 ноќевања,авионски,алл инклусив..во некој од овие хотелчи со 5 *..и пример овде не пишува турата од кога до кога е....пример јас сакам од 3-ти август.до 10-ти....ај некој пшто веќе бил со Савана,,нека ни каже како оди тоа?поздрав до дите..и убаво да си поминете на одмор каде и да одите
     
  13. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    ај ве молам вие што се раZбирате...објаснете ми според оваа табела,,за време на полетување и слетување...како ова ако полетува во 15.25 а стигне во 17,40 што стори толку долго да се патува????или јас не сум разбрала како што треба
    http://www.savana.com.mk/default.aspx?p ... ID=1&mID=1
     
  14. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Летот излегува дека е еден час, а така се пишани пошто се по локално време, а Турција е еден час по напред од нас. Значи од кај нас ако се полета во 15:25 по наше време ќе се слета во 16:40, по нивно во 17:40.
     
  15. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Сани Хил е оддалечен околу 10мин од центарот, на одење дека е удолница, а на враќање и повеќе дека е угорница :) исто толку е оддалечен и од плажата, на средина се наоѓа, кога ќе излезете на главна улица на лево е центарот, на десно е плажата.
    Места за облека по евтина од тоа што ќе најдете на плоштад и нема баш, може само да се ценкате, пример јас купив чанта која ја продаваа за 70е, и по 40мин ценкање ја земав за 15е.
    Исто и со сувенири, низ плоштадот имате милион продавнички, ќе разгледаш во сите, па ќе видиш каде ти е најевтино.
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Ме интересира дали долмушите поминуваат баш пред хотелот Сани хил (и со тоа би можело да се избегне угорницата :P ) или сепак мора да се спуштиш до доле за да си фатиш долмуш. И ако знае некој колку се плаќа влез на Жаде бич, го молам да сподели :)
     
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    За ефтини работиако скаш да си купиш ќе чекаш во четврток имаат огромни пазари има неколку улици ( кај што се Атли и Сатурн хотелите и три четири улични подолу) тогаш улиците се блокирани и се е со тезги овде можеш да најдеш ефтини ташни, паричници, сувенири, а и гардероба за малку пари, а и можеш многу да се ценкаш. Сигурно ќе сакате да си купете локуми за дома е јас би весоветувала да си купите на мерење од продавниците на Кошка има таква продавница на влезот од чаршиата, а да не купувате од оние што ги има во сите продавници пакуваните што се пошто се поскапи и не се пресни, многу се тврди не се вкусни за јадење.
    Кога ќе одите на Памуккале задолжително носете си повеќе вода пошто е прилично далеку, топло е, а водата таму е многу скапа.
    Сите еднодневни екскурзии се убави и има што да се види доколку сте во можност не пропуштајте ги!
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. teonaa

    teonaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    и јас ке одам годинава во кусадаси и гледав хотели со 3* ако може да сподели некој искуство за хотел albora или хотел minay yunior или хотел santur .... koj e podobar i poblisku do centarot i plazite ... :)
     
  19. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049

    Од Сани Хил не се исплаќа да плаќаш превоз до центар и до Лејдис Бич.
     
    На Jewel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Женски престојувал ли некој во хотел CITTIN BER 2* ?