1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Турција - Кушадаси

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ladymici, 28 јуни 2011.

  1. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    сакав да прашам слушнав од оваа година од некои личности што одиле дека на плажите немало место за да ставиш сопствен чадор морало да се изнајмува чадор и лежалки а како што слушнав па и скапички биле грешка е ова или ?
    Демек немало одредено место на плажата каде што ке можеш да си ставиш свој чарод за сонце и крпа :?: :^)
     
  2. JeSicaa

    JeSicaa Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Здраво, ме интересира дали некој бил во хотел ТОПOЛАН да сподели искуство...
     
  3. JeSicaa

    JeSicaa Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Здраво, ме интересира дали некој бил во хотел ТОПOЛАН да сподели искуство...
     
  4. adri-jana

    adri-jana Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj ima ideno vo hotel TECIMEN,i kako ste zadovolni?
     
  5. snich

    snich Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
  6. mace23

    mace23 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zdravo ! godinava sakame da odime na odmor vo turcija kusadasi planirame da uplatime porano me ineteresira kolku bi me kostalo odmor od 10 dena kakvi se cenite i preku koii agencii ste otisle bi gi zamolila tie sto bile da mi napisat ... vi blagodaram odmapred
     
  7. mace23

    mace23 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
     
  8. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    Јас колку што гледав, најскапа варијанта во ек на сезона е 179 евра по лице за 10 ноќевања со појадок и вклучен превоз.
    Сега да не рекламирам ако те интересира линк пиши ми ЛП, ќе побарам и че ти пратам.
     
  9. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Каде се наоѓа тоа место за нуркање ? ние сакаме годинава да одиме во кусадаси ама нема уште излезено понуди
     
  10. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Исто и ние годинава сме за кушадаси има понуди од савана туристичката агенција и не се скапи на база 10 ноќевања со превоз и појадок ама само два хотели се понудени да одбериш.За tecimen хотелот не биле задоволни воопшто немало добри услови , немало вода топла за бањање , не знам колку е точно, а некој погоре и за Sunnyhill го кажа истото.Ќе видиме допрва би требало да излезат понудите за оваа година од другите агенции.
     
  11. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Ај ако најдиш нешто интересно пиши во лп ;)
     
  12. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    пробав да ти пишам лп ама нешто не може не знам зошто :^) не знам од кој град си јас сум од Битола и по битолските агенции најдов некои интересни понуди ако сакаш ќе ти дадам линк а инаку од скопските видов од савана имаше понуди за Турција 2013.
     
  13. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Ќе можеш ли и мене да ми го пратиш линкот?
     
  14. vlatko83

    vlatko83 Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    zdravo,planiram vo juni da odam vo kusdasi na 10 dena,po agencite nudat hoteli so dve zvezdi koj se so samo so pojadok i tri koj se so pojadok i vecera ,razlikata e 60 evra,120,na 180epo covek,pa molam za odgovor kako e podbro da se zemi arazman i dali vredi tie 60 evra da go dajs vo hotelot ili da iskusis novi restorancina i molam da mi predlozite nekoj hotel koj da ima odeno ne bitono dali e so 2 ili 3 zvezdi,,,poz i fala
     
  15. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Јас мислам подобро е со појадок и вечера бидејќи и хотелите се поубави и плус храната била добра и обилна шведска маса а разликата не е голема 60 евра па сепак може да пробате и некој друг специјалитет во некој ресторан за ручек на пример.Според мене подобра опција е со полупансион.
     
  16. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Ај прати ми тука линк незнам зошто не можи во лп и јас пробав ама неможев да ти пишам , иначе од Прилеп сум а и да тргнува автобусот од Битола не е проблем блуску сме :)
     
  17. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Ти го испратив линкот, а можеш и на гугл да напишеш да ги разгледаш хотелите.
    Инаку прошетав по агенции во Битола и тргнувањето е од Скопје или Неготино , можело да се организира превоз и од агенцијата до Скопје со доплата.
     
  18. dani93

    dani93 Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Zdravo dali se plaka nesto za pamukkale kako vlez ili nesto slicno
     
  19. dani93

    dani93 Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    samo sto se zacleniv na ovoj forum ako moze da mi pratite nekoj link so aranzmani za kusadasi od nekoi turisticki agencii po moznost po eftini varijanti vi blagodaram
     
  20. dani93

    dani93 Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0