1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Турција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од sarah.key, 6 мај 2010.

  1. Кате Катерина

    Кате Катерина Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Прочитав негативни рецензии,тоа било пред една недела имало стомачни вируси во хотелот, сепак сакам во градот,не понастрана.
     
    На Nena Jovanova му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Јас резервирав во Ramira Joy, во град е.
    Е сега не е ресорт, градски хотел е, помал нормално, ама доста добри рецензии има на Booking, Tripadvisor...
    Не сакав голем хотел и сакав во град, па овој е добра варијанта. Околу 800м од центар на Аланија.
     
  3. ZRNO

    ZRNO Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    106
    Здраво заврши мојот одмор
    Мармарис прекрасен град, чист безбеден и убаво уреден. Патувавме со кола, 14ч одлично поминавме, хотелот екстра.
     
    На Aschenputtel и minne992 им се допаѓа ова.
  4. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Дали беше во хотелов? Ако да, задоволна ли си?
    Или некој друг ако има искуство со хотелов нека пише
     
  5. Tinka.90ta

    Tinka.90ta Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Здраво се двоумам помеѓу Хургада и Бодрум во септември во Хургада сум била во Бодрум не сепак во рангот на цените гледам дека хотелите Хургада се доста пораскошни, мојот партнер не бил ни таму ни таму ама никако да се одлучиме. Совет искуство...?
     
  6. Кате Катерина

    Кате Катерина Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ги гледав сликите и ги читав критиките за овој хотел,(нема плакар за облека,само штендер),е сега ме интересира ова... Значи сами си најдовте сместување преку букинг претпоставувам (без агенција претпоставувам,како функционира превозот од аеродромот до хотелот,сами ли си плаќавте бус или такси, сепак Аланија е многу оддалечена од аеродромот),а преку агенциите се има можност и да се осигура аранжманот од отказ ( се плаќа некој процент "за не дај боже"преку осигурителна компанија)...и што ако надминува куферот над 25 килограми, тоа не може да се предвиди кога се купуваат авионски карти (па сите ли носат мали куфери на одмор )...и дали и авионските карти сами ги купувавте кога во исто време и го резервиравте хотелот?
     
  7. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Преку Фибула уплативме, летаме на 28.8.
    Така да не можам ништо да ти одговорам.
    Знам дека и двајцата имаме по еден рачен и еден чекиран багаж.
     
  8. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Ние уплативме во Bendis Beach во Бодрум на 25.08. Има ли некој што бил таму да сподели искуство?
    Прв пат ќе летаме со авион јас, маж ми и ќерка ми (19 месеци)
    Отприлика колку трае летот? Во 5 саат сабајле е, многу ми е страв како се ќе помине, се надевам дека ќе спие
     
  9. Nena Jovanova

    Nena Jovanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2021
    Пораки:
    1.013
    Допаѓања:
    1.306
    Пол:
    Женски
    додека се дигнете во облаци ќе слетувате,многу кратко трае летот саат време,опишти се и уживај,многу блиска дестинација е и не би требало да се плашиш и многу подобра варијанта од кола,безбедна и сигурна,се надевам дека убаво ќе си поминете на одмор и спреми се баш за тропски горештини
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Scorpion91

    Scorpion91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2019
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    "Euphoria palm beach" Side, дали некој бил во хотелов да ми сподели искуство?
     
  11. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Дечки како што гледам сите хотели се одалечени од градот. Има ли често превоз од хотелот до градот? Препорачајте што да се посети во Аланија и околината.
     
  12. Ajla11

    Ajla11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Дали некој има патувано околу декември за Кападокија да сподели искуства
     
  13. Aerodromka

    Aerodromka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    117
    Во Мај (здравје боже) сакам да одам на неколку дена во Истанбул.Кажете ми со која агенција да одам и на кои хотели да обрнам посебно внимание за сместување:D?
     
  14. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Искуства со Камбургаз, плажа, хотел?
     
  15. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Zdravo gi gledam jas sega ponudite sto se so early bookung i toa ne se kojznae sto popust turcija antalija za letovo 2023 mnogu poskape od minatite godini.Imase ponuda na fibula i sega sakam
    nekoj sto bil ili slusal za ovie dve hoteli se mislam kremlin palace vo lara, i vo side ovie Royal Alhambra ili Royal Dragon?
    Ili ako imate primeteno ili ste bile vo nekoj hotel imate dobro iskustvo spodelete kje ve zamolam.
    Jas vo Lara sum bil i vo Belek, ama Side ne nikogas.sakam nesto za deca da ima kako luna park navecer za decava mi se 4 i 8 godini zasto koga bev vo Royal Seginus vo Lara vo 2019 imase toa i mnogu ubavo pominavmr no ne sakam dva pati na isto mesto.
     
  16. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Поскапени се. Во споредба со 2021 кога уште беше корона, лани цените така и така, ама оваа година бааги скапо.
    Брат ми беше 2021 во Сиде, види Луна Бланка хотел, беше задоволен. Тогаш платија по 560 еур од 10.09. за 6 ноќи, сега истиот период тој хотел е 750 еур.
     
    На slimy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lili4e

    Lili4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.555
    Пол:
    Женски
    Ај и јас да прашам препорака за место/хотел во Турција, од некој што веќе бил и го препорачувате.
    Битно ми е за децава да има занимации, аква парк, да е блиску плажата, и морето да не е многу брановидно. Читав некаде имало многу ветер и бранови, не запамтив каде. Немаме одено таму на летен одмор, и ништо не знам околу местава. Знам дека е жешко, ваљда има некаде и попријатна клима, пошто сме алергични на сонце. Па супер би било да споделите малку повеќе за мојава дилема:) единствено што знам е дека би оделе крај на јуни со Фибула
     
  18. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Тој период станува доста жешко. Идеално е август втора половина. Ама и доста скапо. Тогаш е ептен сезона.
    Ако сакаш ке ти пишам во приватна порака каде бевме, ама плажата не е ништо посебно. Доста е длабоко и имаше бранови. Сиде инаку.
     
    На Lili4e и mssuniquee им се допаѓа ова.
  19. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.675
    Допаѓања:
    52.086
    Пол:
    Женски
    Од Аланија Кемер и Сиде најубаво ми беше во Сиде. Има каде и да се прошета ептен убави песочни плажи, Аланија исто. Кемер најмалце ми се допадна, мислам ресортот беше преубав и се шуми околу него но сепак од таму не мрднавме, освен уличка со аптеки и маркет др не видов..

    А дали би се осмелиле да тргнете со кола? Сакаме таква авантура годинава, неколку дена за Истанбул па за Бодрум. Таму сакам годинава..

    Или најдобро да си гледам дирекно за Бодрум чартер лет.. :?:
     
  20. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Каква кола мајка??? :worried: Јас син ми до Албанија едвај го анимирав да не излезе од седите, газето го болело.

    Плажата во Сиде е топ, убава, широка, песок, секоја вечер ја чистеа, хотелот на сам плажа ни беше, ама морето ич не ни се допадна. Грција не ја менувам.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.