1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Турција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од sarah.key, 6 мај 2010.

  1. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Јад ќе идам у Кушадаси од 10ти август.Викаат многу било добро одвај чекам да идам :rofl:
     
  2. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    А во кој хотел (ако не е тајна) јас уште не можам да се одлучам за кој??
     
  3. Lady90

    Lady90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    7
    Каков е ноќниот живот во Кушадаси има ли многу дискотеки и кафичи и како се движат цените за пијалоците и дали се наплаќа влез во дискотеките :)
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Има една дискотека се вика КАЛЕМЕГДАН ( српска е ) и скоро сите туристи од Македонија одат таму. Цените не се баш ефтини, но во Калемегдан за разлика за од другите дискотеки и кафичи се поефтини и што е најсмешно и во дискотека можеш да се ценкаш бе :lol: Не секирајте се кога ќе стигнете во хотелот одма ќе ве пречека туристички водич и ќе ви објасни баш се и ќе ве прошета низ градот и ќе ви објасни за сите екскурзии што можете да ги посетете.
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Ноќниот живот е супер,многу опуштено,убави местенца за излагање има една уличка се вика bar street таму се сите барови и од надвор те викаат,прва пијачка бесплатна,многу се интересни и љубезни луѓе не е како тука да те гледа како да си им под ниво.Е сега пиачките не се евтини 10 евра коктел е ама обавезно :!: барајте си happy hour и 2 пијачки за цена од една ;) и никако да не заборавите да посетите дискотека по име Another bar многу е убаво,преубаво е во чаршијата е малку збутано ама ке прашате некој ќе ви каже...Се заборавив јас пишувајки ама ова дека лани бев де :D А и да влез не се наплаќа никаде а Калемегдан ти е онака да го поминеш пред да си одиш накај хотел пичи Цеца и Лепа брена хахах
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    ve molam kazete preku koja agencija ste bile , vo koj hotel, kolku pari?....toa poise me interesira :geek:
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^Убаво кога друг ти го организира одморот.
    Потруди се сама да најдеш нешто, провери на форуми, разлистај по нет.
    На пример да си кажеш цена која ти е пристапна па да ти каже некоја ако случајно, сосем случајно била на нешто слично.
     
  8. Dzverche

    Dzverche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    37
    vaka jas rezerviram sega za 21 juli do 31 juli vo travel agency mn se usluzlivi, rezervirav so decko mi vo hotel albora se isplati 269evra e so polupansion i 10 nokevanja plateno ti e avtobuski prevoz so povratna karta ,200 metri odalecenost od plaza a mislam deka bese 2km od centar neka pise nekoj ako odi ovoj termin :)) i ako slucajno se pogodil vo istiot avtobus :D pozzz
     
  9. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Dzverce ке можеме да се дружиме :) и јас имам резервирано со дечко ми во хотел Албора од 21ви . Инаку laydymici погледни на страната на Вардар експрес имаат добри понуди.Сите агенции , поточно во мојот град резервираат преку нив :) http://vardarekspres.com.mk/
     
  10. Dzverche

    Dzverche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    37
    aha epa supp bas mi e milo inaku bi sakala da mi kazes kako se vikas kako izgledas da te poznaam :D :PP :)) jas sum slicna kako teylor swift na slikata imama 18 god so dolga plava kosa plavi oci visina 173 a tezina okolu 60 :D
     
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Немој да кажеш дека си преку Травел хаус или уште како ли се не се нарекуваат и се наоѓаат во ТЦЦ Плаза????
     
  12. Dzverche

    Dzverche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    37
    vaka jas rezerviram sega za 21 juli do 31 juli vo travel agency mn se usluzlivi, rezervirav so decko mi vo hotel albora se isplati 269evra e so polupansion i 10 nokevanja plateno ti e avtobuski prevoz so povratna karta ,200 metri odalecenost od plaza a mislam deka bese 2km od centar neka pise nekoj ako odi ovoj termin :)) i ako slucajno se pogodil vo istiot avtobus :D pozzz[/quote]

    Немој да кажеш дека си преку Травел хаус или уште како ли се не се нарекуваат и се наоѓаат во ТЦЦ Плаза????[/quote]

    pa nz ne sum od skopje znam deka se naoga vo paloma bjanka na vtori kat tuka se isto taka i atlantis i uste nekolku turisticki agencii a zosto taka velis da ne ima nekoj problem? agencijata se vika FLY turizam-SIJ popoznata kako travel agency
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Немој да кажеш дека си преку Травел хаус или уште како ли се не се нарекуваат и се наоѓаат во ТЦЦ Плаза????[/quote]

    pa nz ne sum od skopje znam deka se naoga vo paloma bjanka na vtori kat tuka se isto taka i atlantis i uste nekolku turisticki agencii a zosto taka velis da ne ima nekoj problem? agencijata se vika FLY turizam-SIJ popoznata kako travel agency[/quote]

    Ок, ако е FLY turizam не се тие, затоа што овие травел хаус се претставуваат со неколку имиња и се измамници и се наоѓаат во ТЦЦ Плаза.
     
  14. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Дабаклар во строгиот центар со 4 звезди. А нешто за поефтина цена односно со 2 звезди, најдобар е според мене Атли наспроти Дабаклар исто во строгиот центар.
     
  15. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски

    amaaan deee ,,,, so se macese voopsto da ostavas komentar
     
  16. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил во хотел Surtel - Kushadasi ,има понуда (all inkl.+prevoz , 400 e) како ви се чини?
     
  17. josifoskaa

    josifoskaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Dali ima nekoj odeno vo Kusadasi na LADY BEACH sakam da odam tamu me interesira kako e plazata i dali mora da se zemi lezalka i kolku pari e?
     
    На Lady90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Да, да, Халикарнас е дискотеката и е нешто што мора да се посети, ама да ве предупредам влезницата е скапичка. ;)
     
  19. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.486
    Допаѓања:
    7.399
    И јас ке одам од 10 Август хотел Teciman аранжман за 10 нокевања, појадок, платен автобуски превоз и клима, на 600 метри од плажата(така викат па ке видеме) ме фати 180 еу.Хотелот е со 2 ѕвездицки ама добар бил и имал базен. :)
     
  20. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Ме интересира тој што бил на одмор во Аланија-Турција да каже како поминал,дали е убаво местото,како се цените итн...планираме да одиме таму на одмор па малку информации добро ќе ни дојдат :) :*