1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор (The Holiday) [2006]

Дискусија во 'Филмови' започната од nena2010, 28 декември 2010.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.003
  Допаѓања:
  92.065
  Пол:
  Женски
  Филмче кое ќе ве насмее и расплаче во овие парзнични денови! Кој не го гледал обавезно да го гледа.
   

  Прикачени фајлови:

  На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Одмор (The Holiday)

  Јас сум го гледала и стварно е слатко и интересно и... баш онака погодено за празнициве.
  :inlove:
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Одмор (The Holiday)

  Старо е филмчево, ако не се лажам. Го имам одамна гледано.
  Ми се допаѓа приказната, несекојдневна е. И баш е погодна за овој период од годината. :)
  Јас Камерон многу си ја сакам, па секој филм со неа, не може да биде утка.
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Постаро но одлично филмче.Приказната е интересна,онака делува авантуристички..Уживав во секоја минутка...
   
 5. LittleMissSunshine

  LittleMissSunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  22
  Супер е филмчево а за Џуд Ло немам коментар :inlove:
  најдобра сцена ми е кога се запознаваат Камерон Дијаз и Џуд Ло :

  Amanda: You know Graham, I just broke up with someone and considering you just showed up and you're insanely good-looking and probably won't remember me anyway... I'm thinking we should have sex... If you want.
  Graham: Is that a trick question?
   
  На Night.Star и Hipica им се допаѓа ова.
 6. Snegulkaa

  Snegulkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  44
  Ааааа прекрасен филм :)
  Баш сега пред некој ден го гледав. Еден од омилените ми е :)
   
 7. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Најубав е баш во стилот сега на празнициве... Ептен добар филм... Вреди да се одвојат 2 часа ;)
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Го симнав во декември, а го гледав баш за празнициве. Убав филм, интересен спој, баш е филм за опуштање.
   
 9. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  филмот е прекрасен....го гледав најмалце 20 пати....просто го обожавам....баш е погоден за вакво време....ладно :)
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.003
  Допаѓања:
  92.065
  Пол:
  Женски
  Го обожавам филмов, пак ќе го гледам денеска

  <object width="480" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vBlIS540UXI?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vBlIS540UXI?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="390"></embed></object>
   
 11. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Го имам гледано филмот одамна и навистина ми се допадна, ми остана во сеќавање :) :) Ем смешен, ем интересен и забавен :) Убав филм обавезно да го гледате!
   
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  21.916
  Пол:
  Женски
  Ах, колку сум плачела на филмов во средно...прекрасен е... :inlove:
   
 13. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Супер филм и интересна приказна.
  Јас се сеќавам прв пат го гледав баш за Бадник, ама треба да го повторам да ме разлади малку.
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Интересен филм. Приказната е доста необична и не е нешто што може од прва да се погоди дека ќе се случи. :)
   
 15. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  34
  Го симнувам веднаш... 8)
   
 16. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Супер филмче е, плус со Камерон = полн погодок :D One of my favorite :)
   
 17. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.199
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Само што го изгледав филмов. Супер е, ми се допадна многу. Одличен избор и на актерите, дефинитивно.
   
 18. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  предобар... ај лав ит :) :)
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Добар филм, не е за потценување. :)
  Одлична глума и интересна приказна, пак би го гледала со задоволство!
   
 20. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Многу добро филмче, интересно пред се, одамна го имам гледано, но секако пак ке го гледам каде и да е :)