1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Однесување во спортот

Дискусија во 'Спорт' започната од ketniss, 13 мај 2013.

 1. ketniss

  ketniss Активен член

  Се зачлени на:
  1 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво!! Како сте? Потребна ми е ваша помош! Ми треба кодекс на однесување во спортот.. Барав по интернетот и по чичко Гоогле но не најдов! :) Ќе ви бидам благодарна доколку дадете некои правила на однесување во спортот! :inlove:
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Па. едноставно треба да ги почитуваш правилата на спортот кој го играш. Релативно е. На пример, кога играш кошарка не смееш да удриш друг играч, а на пример на кик - бокс токму тоа треба да го правиш.
  Веројатно во сите спортови не треба да ги навредуваш другите играчи (додека трае натпреварот).
  Навистина чудни прашања поставуваш.