1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Однесување на кастинг за хостеси

Дискусија во 'Барање работа' започната од ladymg, 13 октомври 2011.

 1. ladymg

  ladymg Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  здраво ! Неколку пати одам на кастинг за хостеси за саем и не ме бираат не изгледам грдо дефинитивно слаба сум комуникативна сум а гледам дека бираат девојки што не личат на ништо. има ли нешто што треба поточно да го направам за да ме изберат? поздрав
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Можеби ги бираат тие што имаат повеќе искуство
   
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Од искуство на блиска особа ти кажувам дека ги бираат само нивните девојчиња, една група што се стално ангажирани, а овие кастинзи ги прават само формално. Нема вреска дали си комуникативна или не. Ти таму бубаш текст на памет, им презентираш на луѓето и тоа е тоа. Ако имаш некоја другарка што е ангажирана, може да те вовлече. Пример, на почеток како нејзина замена, после постепено ќе почнат да те викаат.
   
 4. BrokenWings16

  BrokenWings16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Дали може на 17 години да се работи како хостеса, и колку е платено позз
   
 5. Brinetka

  Brinetka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  7.900
  Пол:
  Женски
  Не може, само полнолетни мислам дека може, и зависи дневниците се од 600 па нагоре. Ама не е секаден исто