1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односите со верните другарки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ALe546, 12 септември 2012.

  1. ALe546

    ALe546 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Вака,Ние бевме 4 верни другарки но имавме во класот 2 девојќиња така по ''рокерско'' настроени и се случи нешто се разделија па едната од нив дојде во нашето друштво и од кога почна школската година и ние се разделивме и сега сме јас тоа девојче и уште едно девојче(значи 3).Се,тотално се правиме заедно но денес на училиште се одделија од мене.Тајно си зборуваат,прават планови како и каде денеска...Кога ни завршија часовите брзо си заминаа...И не им е прв пат вака да направат. :?: на Вас ви се има нешто вакво случено? Што да правам? Дајте некој совет! Фала однапред :*
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Чекај малку... сакаш да кажеш дека некоја трета рокерка сака да ви го уништи пријателството... па немој да дозволиш. Постојано биди во контакт со таа другата другарка, а ако запримети дека тие те избегнуваат значи дека има некаков проблем. Поразговарај со нив и прашај ги зошто постапуваат така. :)
     
  3. ALe546

    ALe546 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Ne ne... rokerskoto devojce nema takov karakkter tuku onaa drugata drugarka ona ima do sega se druzeno so mnogu koi i bile kao "verni"drugarki a na kraj pak kaj mene se vrakase...isto e i sega jas sum i vtor plan a so i da se desi jas sum prva so nejze...neznam...ona ima mnogu cuden karakter :)
     
  4. lana8

    lana8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    180
    Паа зборувај со твоите другарки надминете го ова. Ако ти немаш ништо згрешено не би требало така да се однесуваат со тебе. Зборувај, на тој начин ке решиш се наместо овде да бараш совети и да седиш со скрстени раце. Ти си ги познаваш најдобро другарките ти знаш што треба да направиш. Не е во ред да те избегнуваат на тој начин.
     
  5. Punkgirl

    Punkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Значи имам 3 најдобри другарки, ние 4 те се дружиме од забаваче а една од другарките ја знам од кога памтам за себе. Значи се правевме заедно, во ист клас до основно бевме, петок се собираме кај некоја другарка, сабота излеваме и се така, арно ама ете сега почнавме 1 година гимназија и повторно сме во ист клас(се местевме за да бидеме заедно) ама иако сме во ист клас има една другарка што како да не учи со нас значи добива такво чуство да кога и да има шанса таа да има нови другарки таа не остава нас 3те и си продолжува по патот, значи ништо не е како што беше , знам дека луѓето се менуваат, но како да не ја изгубам другарката? (инаку оваа другарката отсекогаш беше онаа како ''главната" и што кажеше таа тоа правевме и на нас тоа не ни сметаше)
     
  6. lana8

    lana8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    180
    Епа зборувај со неа, прашај ја зошто се однесува така. И велиш дека секогаш ве остава. Тоа е несериозно од нејзина страна и мислам дека сака да се оддалечи од вас. Оставете ја нека одлучи таа, ако ве смета за вистински другарки таа никогаш нема да ве напушти.
    Незнам. Тоа ми е најлогично.
    Во тие години друштвата најчесто се несериозни, релативни, се создаваат за момент се рушат ..
    Имаш време ке научиш :)
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Девојки јас денес имам еден проблем за кои сакам да се советувам со вас.
    Мојата другарка(стално менува дечковци) во последно време се врткашре со еден дечко кои воопшто не и одговара,имаше многу згоден и добар дечко и го откачи токму заради овој новиот.
    Претходниот беше мирен дечко, пристоен,а овој е сељак( секоја вечер е пијан,силеџија е).Е сега се би било ок кога би бил само уште еден од многуте но таа претходните врски ги криеше,а овој новиот не, толку е вљубена што не гледа каков е тој.
    Што да правам јас?
    Дали да ја оставам да се глупира и да се резили пред цел град ?
     
  8. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Имам 6 другарки со кои постојано се дружам.Но на само 2 од нив им се доверувам со моите тајни.Јас живеам во една населба,а училиштето ми е во тотално друга.Па затоа едната другарка ми е од училиште,а другата од населба.Јас мислам дека тие две ми ја знаат целата биографија,како и јас на нив. :lol:
    И со едната и со другата сме неразделни,и односите ни се супер.Никогаш ме немаат изневерено,односно кажано нешто за мене што не треба,па затоа се надевам дека ќе ми останат доживотни другарки. :) :$
     
  9. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    Во нашево оделение имаше точно поделени најдобри другарки,оваа :* година дојде едно девојче и се испреврте.Ама ми се допаѓа бе тоа,сега сме луди деца.
     
  10. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Убаво е да се има најдобра или најверна другарка, ама дискутабилно е прашањето колку ќе трае другарството и дали е вистинско. Со некои другарки што сум била најблиска некогаш, сега немам никаков контакт. Околностите се менуваат и другарството некогаш е релативна работа.
     
    На Lovelybaby<3, Keiner, Недопирлива5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.