1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи за време на празници...

Дискусија во 'Секс' започната од bluberry, 29 август 2010.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  Дали практикувате да имате секс за време на некој христијански празник на пр. богородица,духовден,водици.... и многу други,или пак воопшто не водите сметка за тоа?

  Еве мене лично ми е многу глупаво да имам односи за време на празник,а дечко ми нема гајле и затоа многу често се караме заради тоа :worried: :worried: :worried:
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Мене искрено ми е глупаво да немаш секс за некој празник. Ич не ми има врска тоа :?:
   
  На Osamena devojka и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 3. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  21.601
  Пол:
  Женски
  Па зошто да не??
  Не обрнуваме некое поголемо внимание на тоа дали е некој празник и во зависност од тоа,дали да имаме односи или не...Што знам..Нема врска дали е празник или не..Ако сме заедно тој ден и ако сме расположени за тоа,го правиме :lol:
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ако се нема секс за време на празници .. како што е сеа секој 2 ден некој празник едвај ќе имаш секс :D Не знам зошто е лошо или зошто не треба да се има . Ти блубери зошто така ? Не сум чула за оваа работа ств..
   
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  па не знам,некако не можам.Еве сега духовден на пример,сите луге одат по гробишта тој ден,а ние ке се сексаме дома некако не иде.Еве вчера богородица сите луге на црква ,а ние....
  Не знам можеби е ова погрешно,па затоа ве прашувам вас за мислења
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Блубери , јас сабајлето бев на гробишта .. вечерта имав секс . Језиво е вака кога ќе го кажам :o Ама не мислам дека нешто лошо е ако тогаш имаш секс :) А ти си читала нешто , ти кажувале или ти такво мислење имаш ?
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  ова се лично мои ставови.... :angel:
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Е што има врска што е празник ? Гледаш овој Г-дин г-дин Стефан или кој и да беше, баш на празник повика за многудетни семејства и бракови :D јас одма го послушав и уште истиот ден се фрлив на работа :D :$ Свештено лице треба да се слуша ;) :)
   
  На MarchelineAmaru, eli25, ireta и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Ај да не излезе дека хулам или незнам ти што, ама да не треба животот да ни запре кога е празник?
  Не се пере, не се чисти, не се мете, не се шие сега и да се нема секс!
  Глупави празни суеверија измислени од луѓе со "висок морал". |(
   
  На mims-89, girl.23 и snake им се допаѓа ова.
 10. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Колку што знам јас ако постиш ти или дечкото и сакаш да се причестиш тогаш не е убаво да имаш односи,ама тоа ако постиш, ако не не гледам причина зошто да немаш односи :lol: е сеа ако тебе не ти е пријатно за тие поголеми празници тогаш дента немој да имаш, не е ништо страшно ако еден ден прерипнете :)
  Позз
   
 11. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Не гледам ни празник ни делник.Вчера беше празник ама ние пак си имавме секс....не знам дали има некоја врска тоа :?:
   
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.294
  Пол:
  Женски
  Треба да се апстинира кога се пости. Еве со дечко ми 2 недели постевме и не се бевме ни залапале. :angel: Нема смисла ако си се зарекнал да постиш да не го почитуваш тоа правило... греота е. А ако празникот е мрсен, “мрсиме’’ и ние :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Ако постиш и сакаш да се причестиш тогаш не треба да имаш односи, а инаку нема врска можеш и на празници. Никогаш не ми текнало да помислам дали е празник пред да имам односи :)
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Тоа е веќе друго, кога си се зарекол да постиш - ќе си прескокнеш. Ама сеа глупости измислување, како да животот треба да ни запре кога е празник. Несакам да излезе дека хулам, ама имам таков став. И потполно слободно си се однесувам и кога е празник. Па еве гледам ништо ми се нема случено.
  Чисти измислици.
   
 15. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Со дечко ми имаме односи и кога е празник.Според мене нема ништо лошо во тоа.Во ред е да се воздрзувас ако се причестуваш во црква.Кога ке се сетам и на најголемите празници сме имале односи па никому ништо.
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Јас лично (не сама фала богу :D ) немам односи само вечерта на Божиќ и велигден, пред да се иде в црква. Пошто ми е малку глупаво да отидам таму „нечиста“ демек, а плус и така сум чула од стари. Секогаш си имаме после, одкако ќе си појдеме до црква, одкако ќе завршат церемониите. Инаку нема врска празник, делник, за славење се тие, мислам дека не е ништо тоа. Е сега кој како чувствува. Ама па нели на Велигден на пример ноќта се замрсува по 40 дневниот пост? Би требало и со тоа да се замрсува :D
   
 17. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Значи вака ако некој пости за време на празник тогаш треба да пости не само со телото туку и со душата ( што е многу потешко).Е сега ако не постите слободно уживајте како и мене :lol: :lol: :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  никогаш не сум си помислила еј празник ли е не ли е,а и сега кога се замислив не ми е ништо лошо и грешно,па така деца се прават :D
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Јас искрено го поддржувам твоето мислење...

  Ако вие се изјаснувате како христијани, со големи букви пишувате дека сте верници, а овде кажувате дека кога ќе ви се присака имате секс... не ве разбирам.

  Знаете дека сексот како и јадењето и пиењето и дишењето е потреба. А нас ни е дадедно над сите овие потреби да владееме - а не тие да не владеат нас! Поедноставно кажано, во се‘ треба да се биде умерен.
  Ако вие сакате да искажете почит кон Бог, тогаш воздржете се.
  Напалувањето трае некое време, ако не можеш да издржеш - излези истрчај, ќе излезе енергијата.
  Не верувам дека до толку не можете да се воздржете.

  А што треба да се случи за да речеш „никому ништо“?

  ...

  :^)
   
  На roberta-rubi и k-i-t-t-y им се допаѓа ова.
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  За време на пости не треба да се има секс (барем тој што пости) и се разбира истото важи и за празниците, барем поголемите. Нема смисла да се има секс на Велигден :x
  А не е никому ништо ако се има секс на големи празници, бидејќи ако се зачни дете на празник голема е веројатноста тоа да не биде физички или психички нормално.
  Како и да е, јас не поддржувам односи за време на празници.