1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи за време на празници...

Дискусија во 'Секс' започната од bluberry, 29 август 2010.

  1. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Искрено не знаев дека не било добро да се има секс за време на празници,сега ќе почнам да го применувам ако издржам.Се случува дечко ми да е преморен и баш кога е празник има слободен ден,онака убаво да се одмори и ние тогаш баш си го празнуваме. :$ :$
    Ок знаев дека ако се пости не смееш да имаш односи и тоа во ред го прифаќам целосно...но за другово тешко некако..... :?: :?: :worried:
     
  2. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    596
    Допаѓања:
    2.024
    Пол:
    Женски
    Извини што ке те нападнам, ама морам да искоментирам, па каков е тој муабет дека ако се зачне дете на празник нема да биде нормално, кај го пишува тоа, кој го рекол тоа, тоа е една голема ГЛУПОСТ. Замисли ова да го прочита некоја трудница која останала бремена на празник, па ке го побаци бебето од грижи.
    А љубовта не е грев, па затоа сакајте се луге и водете љубов колку сакате и кога сакате...

    Обично не давам контра мислење кој што сака нека си мисли ама ова со бебето стварно ме изиритира
     
    На pikolino, MarchelineAmaru и happygirl им се допаѓа ова.
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Уште вакво нешто не бев прочитала. :D
    Планирам да имам секс наутро пред работа, за време на паузата во текот на работното време, после ручек, пред вечера, после вечера и секс за добра ноќ.
    До крајот на мојот живот, СЕКОЈ ДЕН. Точка.
     
    На StefChef, MarchelineAmaru, kate21 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    па секој ден е празник , види на календарот :rofl:
     
  5. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Секој ден е празник ама девојчето прашува за поголемиве празници што се и за после тоа одење во црква. Не е убаво да имаш односи пред велигден да кажеме и после одиш во црква палиш свеќи и се молиш или треба да се причестиш. Точно дека во календарот секој ден е празник и така испаѓа никогаш да немаш секс :lol: затоа не се мисли на помаливе празници :)
     
  6. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Значи во нашава религија нема некое правило да не се има однос на голем празник, но тие што постат треба да се ‘воздржат од задоволствата‘-така пишува во Библијата. Секој од нас си има различни сфаќања и покрај тоа што веруваме сите во едно исто, сепак толку различно веруваме. Јас не сум против да се има однос на празници, но сепак тоа е личен избор. Ако некој си чувствува дека не треба да се има односи на празник, нека си нема. :)
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    можеби е смешно.....но јас немам секс кога треба да се врте црквата таа вечер...не се ни бакнувам ....затоа што е грев да одиш не чист на црква...а после тоа може.....
    исто така пред да одам на црква се бањам и не се бакнуваме се додека не излезам од таму после се си е исто.....исто знам дека не се оде на црква кога имаш и меструација....тие некои такви мали правила си ги почитувам..... :?:
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^^^ Абре што туку лупетате?
    Библијата проповеда и да се чувате невини до брак, па не гледам некоја од тука да го практикува тоа.
    Или биди си верник до крај, или не биди фејк верник.

    Јас се' уште тврдам дека темава е извадена од г'з и немам намера да се извинувам заради тоа.
    Сум слушнала дека за време на пост заради причест нормално треба да се прибереш и да апстинираш.
    Инаку, каде пишува дека не е препорачливо да се има секс за време на празници?
    И просто еве - прими извинување од сите нас , невернички од кои ти се згадило.
    Што нема да види човек... :^)
     
    На kalinaka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Па јас знам дека за време на пост се воздржуваш од такви работи а до сега не сум обрнала баш внимание дали е празник или не.
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    :D де бе ај стварно?
    Ако имало ќе ми дадеше до сега некој знак ;)
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Are you serious? :rofl: :rofl:
     
    На Meggy и OzzyAngel им се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.710
    Допаѓања:
    150.492
    Море има право девојчево.Мене затоа ме фати стомачен вирус,труења со храна потоа...
    Ајде да се помолиме сестри!
     
    На mims-89, happygirl, kate21 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    :D :D :D :D :D :D
     
  14. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    коа ќе видиш секој втор ден е празник и не гледам причина зашто да се нема секс за празници освен ако не постиш тогаш е навистина грев да имаш секс
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.710
    Допаѓања:
    150.492
    Затоа си ти тука да не просветлиш,ние сме ем слепи,ем глупи... :D :D :D :D :D :D :D :D


    Девојкава е мартина срцуш.
     
  16. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Само што пишав во темата Интернет тролови, дека ова е мартина. СО нејзината позната реченица - Гледаш колку ти е интелегенцијата |(
     
  17. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Девојки ако имате почит спрема мене ќе ги прекинете овие караници.ја отворив темата за секој да ги изнесе своите ставови ,а не да се напаѓаме една со друга.Таа има свои сфаќања а вие свои.РЕСПЕКТ за секој и ТОЧКА.
     
  18. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Па и за Валентајн ли да немаме секс.??Глупости :x
     
  19. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Валентајн е католички празник. ;)
     
  20. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Не верувам дека има некој/а со католичка вероисповед да нема секс на Св.Валентајн,мислам ден на заљубените и да немат односи.?ств не знам. :^)