1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односи за време на празници...

Дискусија во 'Секс' започната од bluberry, 29 август 2010.

  1. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јас на пример не славам ден на вљубените, мене ми е Св. Трифун на 14ти февруари. И ајде да не бидеме оф топик, ако сакаш ќе ја продолжиме дискусијава во лп. :)
     
  2. MrsH

    MrsH Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    133
    A kade oisi deka ne smeeme da imame sekx?Ako postis treba da se vozdrzis od sex ,iako jas ne vervam nitu vo toa postenjeto ,ama ako ne postis i ne se pricestuvas vo crkva zosto da ne.Nikade ne pisuva da nemas sekx za praznik!
     
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    јас не практикувам секс за ептен големи празници како велигден,божик,тогаш никако.а некогашм може да ми се деси да не сум знаела дека е празник и да имам секс,и некогаш да исперам облека :wasntme: ми има кажано една другарка дека на нејзина другарка,имала секс на божик,и после 20 минути се онесвестила,и демек од што на празник и се десило тоа :^) а друга другарка имала секс во двор на една црква,јас тоа не можам да го направам :$ мене од дома ми имаат кажано дека во спална соба не се чувале икони,заради во спалната се правеле срамни работи,и јас чувам мало иконче до креветот,и ке имаме секс и кога ке го видам тоа ме фака страв и го ставам во фиока :worried: не е нешто страшно да се има секс на празник,ама малку глупаво е во двор на црква,јас колку и да сакам да се отпуштам на празници не можам,освен кога незнам дека е празник :$
     
    На stilas7 и bluberry им се допаѓа ова.
  4. pupence.sex

    pupence.sex Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    nema zosto da ne.toa e ljubov,nikade vo biblijata ne se zabranuva toa nesto bez razlika dali e preznik,osven ako postis :) jas imav takvo iskustvo i toa sega za ovaj bozik:Dodeka gi cekavme da stignat drustvoto kaj deckoto doma,nekako ze zaigravme :D i plus majkamu zamina po komsii i nie si pocnavme.dodeka da dojdat site nie veke bevme gotovi plus srekni zadovolni :lol:
     
  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Имаме сексуални односи секогаш кога сакаме и имаме услови за тоа ;) Без разлика дали е празник или не, петок или сабота, работен или неработен ден... сеедно! Штом ни се сака воопшто не ни помислуваме дека е некој голем празник! ;)
     
  6. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Јас мислам дека нема врска дали имаш секс на празник тоа си е едноставно потреба.Јас и маж не гледаме дали е празник или делник.Знам само дека бремена жена не треба да има секс на празник.
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ауу прв пат слушам.
    А зошто?
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Демек детето белег ќе имало некој... а бе глупости, бабини деветини се тоа.
    Што се однесува до темава - не мислам дека е грев, сепак се работи за нешто нормално, природен процес си е тоа... па деца се прават така, ако беше грев, децата грев ли се?
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Другарка ми на еден му раскина зашто беше побожен и кога беа постите божиќни и велигденски не сакаше да спијат заедно. А оваа полудуваше. И на крај му раскина, вика 40 дена ја без секс при дечко жив и здрав!!!! Нема шанси !!! :D :D :D :D :D

    Инаку мене ми е тотална глупост тоа мислење. Па и сексот е од богададена работа!!! Да го славиме животот!!!
     
    На MarchelineAmaru и wolf4e им се допаѓа ова.
  10. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    И јас имав ваков дечко-религиозен,помалечка бев тогаш.Кога ќе се собереа сите празници(сите пости,не само Велигденските и поединечните празнични денови) тоа му доаѓаше скоро половина год.да немаш секс.
    Дури и после постите јас одвај чекав,а тој мислеше дека веднаш(???!!!)да се имало било лицемерно,непочитување на постот итн.
    Кога видов дека треба младоста да ја минам во полуцелибат,избегав од таа врска г‘з преку глава :D .
    Ако некој пости треба и да нема секс за време на постот,но ако планира да се причестува.
    Со сегашниов дечко,со кој сум 7год.имаме 3-4 пати секс неделно и тоа ретко сме со по една партија, така да се‘ ќе се погоди и некој празничен ден.
    Меѓутоа,мислам дека не е во ред да се оди во црква ако си имал веднаш пред тоа секс на големиве празници,мозе да се одлози сексот за потоа.
     
  11. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.260
    Допаѓања:
    124.754
    И мене ми е неубаво ако знам дека следниот ден ке одам на манастир или во црква и избегавам секс само тогаш,инаку не обрнувам толку многу внимание дали е празник или не а дали би требало........... :wasntme:
     
  12. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    Јас лично немам ништо против тоа за секс на празник (доколку не е некој голем празник) но ако планираме со дечко ми да одиме во црква наредниот ден е тогаш навистина ми е глупо вечерта да имам секс.... ништо не е една вечер без секс ;)
     
  13. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    ај те молам објасними зошто,баш сум љубопитна :lol:се извинувам имало објаснување :tmi: :D
     
  14. wwwbella

    wwwbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    8
    И јас го имам истото мислење како и ти...
    Но сепак тоа не е правило како како милува така нека прави :)
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас не обрнувам внимание на ова, со дечко ми си имаме секс секогаш кога сакаме и имаме потреба, без разлика дали е празник или не. А и не сум некој голем верник...
     
  16. Ivah

    Ivah Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    198
    односи за време на празници..мхмм :)
    па вака во голем христијански празник, и веЧерта пред да одам на црква-никогаш
     
  17. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Јас со дечко ми немам односи само две недели во годината,а тоа е последната недела пред Велигден и таа недела пред Божиќ.Он си ги пости сите 40 дена,ама последната недела немаме.Дури ми викаше извини ова она немој да се лутиш,ама за една недела не е проблем.Така да не знам дека има некој проблем за време на цели пости.
    Сум спомнала и во др. тема дечко ми е поврзан со теологија,така да од сигурни извори ви кажувам :D
     
  18. kristijana88

    kristijana88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    10
    јас мислам дека тоа нe е ниШто страШно да имаШ секс на празник лиЧно јас со мојот сопруг имавме секс за водици и за моја среЌа баШ тогаШ останав бремена :)
     
  19. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Чистота за која се зборува (за верски празници) се однесува на внатрешната чистота (да не пцуеш, вреѓаш, повредуваш, итн.) и чистота при јадењето (да јадеш посна храна).
    Пред се` да мислиш и правиш `чисто`.

    Но водењето љубов со саканата личност не е грев!
    Не само што не е грев, туку на празник е и најубаво!
    Тогаш позитивната енергија кај сите е поголема, самата атмосфера е поубава и поопуштена.
     
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Ако се мисли за време на пост, постот подразбира воздржување од сите земски материјални задоволства и искушенија кај верниците (вклучувајќи го и сексот)а не само "не јадам". Ама луѓето не се аскети :lol: