1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот брат - сестра

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baby87, 13 март 2010.

  1. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    nemoj nikogas da dozvolis zaradi drugarka da ja ostavis sestra ti jas koga bev pomala sakav da se druzam so sestra mi t.e so pogolemi od mene so drugarkite nejzini ama oni ne sakaa da me gledaat vo nivno drustvo demek sum bila mala ...bla bla ...i ona non stop mi begase mnogu mi bese tesko i sekogas si placev :? ama koga mojata sestra svati kolku i vredat drugarkite go napravi toa sto trebase pred mnogu vreme i znaj deka PODOBRA DRUGARKA OD SESTRA NEMA............samo taka i pozz do najdobrata dadicka na svetot..... :clap:
     
  2. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Имам и брат и сестра, и двајцата ги сакам ... ама сестра ми многу повеќе од брат ми :) :) :) :)
     
  3. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Jas imam sestra po mala... Mnogu dobro se soglasuvame, mnogu si ja sakam i nikogas nema da zaboravam se sto napravila za mene, a i ona ne gi zaborava moite raboti. Jas sega ne ziveam so nea (bidejki neli, mazena sum) no sekoj den se slusame po polovina cas a nekogas i poveke, i tri dena ako ne se vidime cetvrtiot posakuvam obavezno da ja vidam. Koga najmnogu imav potreba za pomos, so mene bea samo moite roditeli i mojata najmila sestra, i da ne bese taa jas ne znam sto bi pravela.
    Te sakam milo moe :D
     
  4. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Не, нема шанси.. у никој случај не би го дозволила тоа.. Како прво не ми требаат мене такви другарки што им смета сестра ми, ако не ја сакаат сестра ми, не ми се другарки... Јас со сегашниве другарки немам никаков проблем, напротив многу ја сакаат и секогаш ми викаат земи ја и сестра ти... А исто што заборавив да пишам.. многу често и јас се дружам со нејзините другарки, ептен ни иде муабетот и си искачам некогаш на кафе, на крај и краева не сме кој знае колкава разлика 3 и пол годинки... :D
     
  5. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Free дај спомни за мене нешто пред сестра ти :D .Кажи има едно момче тама ко за тебе за женење.Вредно,чисти,пегла,готви.Малку е глупичок ама ќе помине.Спомни и дека е у добри раце :D Ајде бидете од корист малку жени не само да критикувате :up: .Хахахаха.
     
  6. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    eeee, ti mislis taka lesno se dava sestra... neee milo... seuste ne e roden mazot za mojata najmila... kolku ispiti treba da polozi toj maz sto ke ja zeme eheeeeeee... :lol: :lol: :lol:
    nejkam da te navredam ili povredam, no navistina e taka... a + kakva profesija ima, ne znam dali bi sakal da se zakacis so nea :lol:
     
  7. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Кажи де кои испити.Можеби ќе ги спремам :D .Вие жените сте многу скржави ;) најискрено.Стварно ме навреди :up: Каква професија има?
     
  8. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Ispiti:
    Prv ispit ti e FIZICKI IZGLED I MODNA REVIJA :lol: (mora da izgledas ubav, zgoden, sportski graden, da ne si mnogu crn i da imas plavi ili zeleni oci) - polagas kaj mojata sestra no moze da me povika i mene kako asistent :lol:
    Vtor ispit: Intelegentnost (treba da si pameten, no da ne se pokazuvas deka mnogu si pameten) - polagas kaj moite roditeli i mojata sestra :lol:
    Tret ispit: ROMANTIKA: Kolokvium polagas, a ako polozis ides na ispit :lol: (za kolokviumot treba da spremis romanticna vecera) a za ispitot IZNENADUVANJE koe bi mozelo da ja iznenadi sestra mi :lol: (napomena: Ne se iznenaduva lesno) :lol: - polagas kaj sestra mi
    Cetvrt ispit: Stepen na obrazovanie i profesija (za ovoj ispit mora da bides DIPLOMIRAN PRAVNIK, EKONOMIST ili ELEKTRO) plus da si vraboten i da imas plata nad 500evra :lol:
    Petti ispit: Domuvanje (za ovoj ispit mora da imas kuka nad 100kvadrati so imoten list, plateni smetki za struja, voda telefon, i danok na kukata) :lol:

    Napomena: Ovie ti se ispiti samo od prva godina... a za drugite naredni godini naknadno ke bides informiran... pa ete poveli :lol:
     
  9. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    УФФФ од кај да почнам :D .Не ми е првпат да полагам испити :up: .Па нели фри цело време се залагаш љубовта да победи ,а сега само ми ги наброја работите коишто знаеш дека у срце ќе ме погодат :lol: или ова само го правиш даме отргнеш од сестра ти :lol:
     
  10. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    sam najdi si go odgovorot :| od mene tolku... (neli ti rekov posebna e) mojata najmila sestra...
     
  11. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Mnogu devojki sto postavuvale takvi uslovi zavrsuvale so tipovi u zivotot da ne ti kazam kakvi.......Onoj koj prebira mnogu mnogu na krajot ostanuva so prazni race.Taka e sekogas na zalost. ;)
     
  12. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    jas ne rekov deka mojata sestra pribira... JAS SUM TAA KOJA BIRA ZA NEA :lol: a ne znaci deka ke me poslusa... no dokolku jas izbiram... togas mora da bide spored gorenavedenoto... :lol: pozz
     
  13. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Имам помал брат(3 и пол год. разлика),многу го сакам,всушност тој мене повеќе.Само трча по мене,секогаш ми дава пари иако сум постара :lol: Мноооооогуууу се караме,ама лутината ни поминува за 5 мин...се случува понекогаш и да се претепаме еден со друг :D Тој ми е најважен во животот.Не му покажувам често колку го сакам за да не ми се качи на глава.Не би можела да замислам да сум единица :? БРАТ МИ АЈ ЛАВ ЈУ :D
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    sestra mi e 11 god postara od mene,a brat mi 9 god,znaci jas sum najmaleckata i gi sakam mnogu,iako cesto se karame,no tie sekogas mi pomagaat za sesto,gi sakaaaam mnogu ;)
     
  15. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Ehh jas nemam ni brat ni sestra.......a mnogu sakam da imam iako vo nekoi situacii mi e poubavo vaka samicka sepak ubavo bi bilo i dokolku imav :(
     
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас имам сестра, 3,5 години постара од мене и МНООООГУ си ја сакам , порано заедно излегувавме во град а и сега понекогаш, многу си личиме сите не прашуваат дали сме близначки. Инаку сме поврзани една за друга како навистина да сме близначки и може ќе ви звучи чудно ама никогаш се немаме тепано ама апсолутно никогаш, се случува да се расправаме и најмногу што не сме правеле муабет е еден саат неможеме повеќе да издржиме , одма се смируваме.
     
  17. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    BOYFROMTOWN A KOLKU GOD IMAS MOZE KE SE NAJDE NESO:):):):)
     
  18. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Имам брат кој е 5 години поголем од мене и го сакам премногу.За многу работи во животот ми има помогнато,од секогаш бил тука за совет и што и да ми требало кога можел ми помагал.Многу имам научено од него и благодарна сум му за се што направил за мене во животот.Одлично се сложуваме и го сакам премногу.Викаат дека не си личиме премногу на лик колку што сме во карактер слични :lol:
     
  19. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    да, овде има мн слободни женски(меѓу кои сум и јас) :D :D па можеби ќе се најде некоја што ќе нема да поставува толку услови и испити ;) :D :D :D

    инаце и јас си имам 2 браќа, едниот 9, а другиот 6 год постар од мене, и двајцата се женени, ама јас си ги мн сакам и секогаш ми помагат особено со пари :D
     
  20. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    more, boyceto se isplasi od tvoite vozrasni braka :lol: :lol:
    se zezam ;)