1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот брат - сестра

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baby87, 13 март 2010.

  1. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Јас си имам едно братче (хахаха, како се изразив, како детенце некое, јас сум блиску 30-ката а „братчето“ ми е 6 години помало од мене :lol: ) Него си го сакам највеќе на цел свет и сејкогаш ке биде моето мало братче.
    Најголем поздрав до него :D
     
  2. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    еее па нема што да се плаши, моите браќа нема ништо да му направат, напротив ќе се израдуват ако јас си фатам дечко :D :D
    да се нашалиме бојфромтаун ;)
     
  3. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    pa jas nemam bratce i toa postaro boyce ne se plasi slobodno pisi si ...........heheh i tesko tebe koga si fatil rabota so zeni so ke te ostaat bez komentarce.............ali cim vise se mesas vo nasiot najubav svet bar bidi aktiven i pisi........pozz
     
  4. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    jas sum sama, nemam ni bratce ni sestrice, ama ako imav ( bez razlika na pol ) ke bese edno od najjjjrazgalenite sustestva na svetot ( galenje do odredena granica :D ) i ke go sakav najveke na svet :)
    a mnogu pati koga sum bila sama doma sum posakuvala da imam pokraj mene sestricka ama sto e tuka e, sega e malku kasno da baram od doma da mi '' donese strkot'' bratce ili sestrice :lol:
     
  5. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Јас си ја немам видено сестра ми 2 ипол години веќе... јас во Мајами она во Скопје и само на Скајп ако се видиме... Душава ми се корне.... едвај чекам да дојде денот кога силно ќе си ја гушнам ;(
     
  6. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    srcka ne taguvaj ponekogas treba site da bideme odvoeni od nekogo za da svatime i pocustvuvame kako e koga sme sami ...........dalecinata poveke ne zblizuva i sigurna sum deka koga ke ja vidis sestra ti ke praavite raboti sto ne bi gi napravile ako ste bile sekojdnevno zaedno..........vi posakuvam pobrzo da si se gusnete i ludo i nezaboravno vreme zaedno!!!! :up:
     
  7. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    УФФФ ми олесна хехехее.Не бе баш ми е подобро со жени да се расправам отколку со мажи :up: .Уште важи понудата хехехехе :up: .Поздрав
     
  8. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Така полно девојки ми викаа ама на крајот сепак завржував во багажникот на нејзиниот брат хехехехехе.Тие што имате слободни сестри спомнете ме у убаво светло хехехех.Поздрав
     
  9. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    значи ние со браќате отпаѓаме од опција :( :( а кога веќе сакаш да те фалиме, кажи нешто за тебе, години, ова она, опис, па да има со што да те фалиме :)
     
  10. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    dadadd...slobodno samo kazi ti kolkav si neso ova ona .....i edno prasanje za tebe .......so te natera da se ukljucis na zenskiov sajt???????????????
     
  11. Flying

    Flying Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    имам сестра и сум блиска не премногу ама сум...и ја сакам ...неможе никој да каже дека не ја/го сака сопствената/сопствениот брат/сестра па макар и да се смртно лути...не за џабе рекле крвта не е вода...
     
  12. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Јас имам помал брат од мене, разлика сме 13 години, ама јас баш сакам помали братчиња и тоа доста помали, така што многу го сакам ии цело време го мачам! :twisted: :D
     
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Срамота е да напаѓате за ваква теба. Прво мојот брат е МРТОВ, па јас да ја отворев темава и некој да ми се испонашаше ке го видеше господ од мене. Зошто нема никој право да си игра со туѓи чувства ако не знае да разбере човек. Срамота е стварно. И што ако е со таков наслов темава??????
    Вие драги мои што коментирате без да размислите не знаете како е да го гледате брат ви на мермерна црна плоча, не сте читале на неа роден 1981 починал 1993 а доле последен поздрав од мама тато и сестричката, а таа сестричка имала 5 годинки.
    Ништо не сваќате вие драги мои, не знаете како е секојдневно да липтате да плачете и да си зборите со нив иако тие не се тука. Да им раскажувате се што ви се случило, да ги молите да се вратат. Не сте молеле другар да ве однесе на гробишта за да запалите свеќа, вашите родители не ви славеле матура на вас а нивното друго дете да е под земја. Неместо вашите родители да се среќни кога се на свадба кај некој внук од сестра братучетка, тие плачат зошто можеби сега нивниот син ке се женеше.
    Многу ме здоболеа некои постови, би дала се само брат ми да е жив. И секаде ќе пишам ако треба колку го сакам.
    А ако темата не е на место има кој да се секира за тоа!!!
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Саншајн,те молам искулирај.Што ќе ми направеше?!Те молам без дрскости...
    Сочувство за загубата,сосема те разбирам,но јас или било кој не може да знае се за сите и да се грижи за нивните емоции,а да не те ни познава.А и никој,ништо лошо не рече за браќата и сестрите нечии,туку се однесуваше на темите кои се отвараа и множеа во тоа време со брзина на светлината,со лошо формулирани наслови.
    Не ми е намерата да барам сожалување од форумџиките,она кое што мене длабоко ме трогнало и повредило останало само за мене и не сум планирала да го споделам тоа тука,а ако баш веќе ги отвараме картите,во ред.Јас сум една,имам растено со братучеди,имам загубено сестра близначка уште кога била бебе,полесно ти е?!Но,не почувствував потреба да го споделам тука,се додека не скокна да се бориш со ветерници.Тоа е моја работа,која секогаш ќе ми носи празнина и многу прашања и немам никакво право други луѓе да ги оптеретувам со своите потресни приказни,зошто секој има своја.
    Твојата болка е само твоја болка,за жал,сите добиваме по некој таков удар во животот,па затоа би било малку премногу да ја носиме и туѓата на плеќи.Јас можам само да сочувствувам со тебе и е човечки,но не може никој да внимава што ќе каже или пише,лично право и слобода е.Сосема те разбирам како ти е и секогаш сочувствувам со сите тажни приказни...но само ти ќе си знаеш вистински како ти е.
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    епа баш затоа, може и тебе ти е болно, па затоа не сакаш да коментираш. Точно е дека не можеш да знаеш за секој па затоа ке внимаваш зошто никој не познаваш овде. Ова се чуствителни теми, и искрено свати ме како сакаш ама со ова што ми кажа за сестрати само повеке ме зачуди. Бог да ги прости двајцата, и се надевам се срекни таму на тој свет, но, баш заради нив не треба да осудуваме ништо поврзано на таа тема. зборам за неативно секако, јас не барам да ме сожалуваат, и ретко на кој кажувам за мојата приказна, што не е само ова што го пишав горе. Али пак ке кажам секој со свои размислувања, според мене не си во право а за спуштање на земја јас сум на приземје а ти некаде на 4 спрат. Не си играј со луѓево тука на форум зошто некои се од мака дојдени.
    Не те напаѓам туку ти давам совет, никој од овде не знаеш и нема што да се замараш со некој, зошто така покажуваш слабост пред другите. Јас зборев општо не се тебе, никаде не го спомнав твоето име а ти одма лично нашаѓаш, ти си таа што треба да искулира и да не се замара....
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Хехехе...никаде не покажувам слабост во случајов,а темава е ако не се лажам пред месец...ама ајде нека ти биде...
    Никогаш не сум одела по принцип на сожалување,а уште помалку на играње со луѓето,а како што гледаш не си играм!Не лажам за совети,ниту сум лицемер,такви игри се непознати за мене.Кој е од мака дојден,добива искрен совет,неутрален и објективен колку што може преку форум...тоа е тоа.
    Него доста со оффтопик,биди поздравена.
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Имам сестра, помала од мене 3 години, меѓутоа сме многу различни. Не само физички, туку и карактерно. Можеби тоа е причината поради која не сме се сложувале добро откако знам за себе. Често се караме, но и си помагаме кога тоа е потребно. Иако не и признавам, кога ќе заминам некаде на подолг период, почнува да ми недостасува. Не сме којзнае колку отворени меѓусебе, не си споделуваме тајни, и жал ми е поради тоа, но така сме си ги наредиле работите уште откако сме биле мали.
     
  18. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Имам сестра помала 11 месеци.Многу сме различни,иако речиси на иста возраст сме,ама како тотални странци сме.Се разликуваме во се`,може да се рече дека немаме допирни точки освен родителите :) Но,и покрај тоа се сакаме и и ни во лудило не би посакала сестра ми да беше поинаква.
     
  19. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Имам брат 3 години постар од мене и премногу го сакам :) и се радувам на секој негов успех
    А за Лилит и Саншајн жал ми е за вас неможам да ви кажам дека ја осеќам истата болка и празнина но можам да кажам слична знам не е исто но тоа е..Секогаш во животот ги губиме оние кои ни се најпотребни,таков е животот суров..но и по се што ќе се случи ние мораме да бидеме силни да издржиме секаква тага,болка,скршено срце за утеха на нашите најблиски..мораме и на нив да мислиме зошто и на нив не им е лесно..
    Не се предавајте колку и да е тешко мораме да издржиме..!
     
  20. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    имам само дна помала сестра од мене која кога не е со мене страшно ми недостига и ја сакаааам најмногу,кога е со мене почесто се спречкуваме за нешто но тоа не е страшно се знае кога и да е јас сум за неа многу повеќе одколку за мене,и не давам прав да падне за неа :D епа една е сестра и мислам дека со мојата сестра сме си една на друга идоли кои сакаме да бидеме,она како мене и јас како неа за некои работи 8)