1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот брат - сестра

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baby87, 13 март 2010.

  1. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    Имам само помал брат... си го сакам најпојќе и покрај тоа што се понаша како малечко дете, некојпат знае и да ме насмее, расположи и утеши (ама тоа се случува двапати годишно :D ). Многу често се караме за ситници и глупости... ама сепак ми е братче и ќе му попуштам (или ќе му вратам кога-тогаш) :) :) Без него денот ми поминува глупаво...
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Секако дека си ја сакам, те сакам не е доволно, споредено со тоа колку ја сакам, СЕ ЌЕ НАПРАВАМ ЗА НЕА,има и моменти кога ме нервира, ама пролазни се тие.
    Едеен голем :* за неа
     
  3. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Значи не можам да си го замислам животот без сестра ми... многу си ја сакам :* :* :* :hug: :hug: :hug:
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Најмногу си ја сакам сестра ми. Помала е од мене 1ипол год. и не можам да се замислам без неа :) Најзабавната и најпозитивната личност на светот е сестра ми :*
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ех бе брат ми фаца е. Се засекирал кутриот за мене и за моите матурски испити. Срцка :*
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Eх вака кога читам кога се сакате многу ми е мило. Јас со брат ми не се поднесувам. Два збора немаме разменето, ниту пак знам што се случува во неговиот живот или пак он во мојот. Понекогаш и со недели не се гледаме, иако живееме под ист покрив.
     
  7. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Може иам пишано ама пак ке пишам ја обожавам сестра миииииииииии !!!!
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ За ова знам и имам приметено :)
    Виножитце, и кај мене беше истата ситуација. Само нешто во последно време брат ми пушта срце :lol:
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    дадичка си ја сакам највише на светот :) :^)
     
  10. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Си ги сакам и дада и бато најмногу на целиот свет. :l: :l:
     
  11. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    темава кога ја прочитав се насмеав....беее имам помал брат од мене 4 години,абе лигуш,баш и не го поднесувам
    да можам и ќе го фрлам низ прозорец сосе компјутер...се зезам ама мн ме нервира,ама ајде де брат ко брат... :rofl:
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    имам брат 2 години поголем од мене. ко деца многу се каравме и тепавме а кој не ??? :rofl: :rofl: сега ми е најголема подршка за се. кога ми е тешко ми помага, секогаш е покрај мене и дава се за да се чуствувам позитивно и енергично. односно секогаш :D како и што ме знае :P
     
  13. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Imam sestra pomala od mene 7 god. i nekad lele strasno mi gazi po zivcite a ja pa epten sum izbuvliva licnost ama pa zal mi e da i viknam mala e ama i pokraj se pa si ja sakam sonce dadino :D
     
  14. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Имам сестра помала од мене 5 год и брат помал 7 год со сестра ми се гледаме секој ден затоа што е вработена кај мене .
    А пак со брат ми се гледам поретко затоа што работи во друг град -и кога јас ќе одам него го нема ,но се слушаме секој ден на телефон.Односот ни е совршен- сите за еден еден за сите.Јас и брат ми имаме речиси ист карактер а мојата сестра е по избувлива ,нервозна ,без влакна на јазикот ,што на ум то на друм ,што би рекле постарите, но си ја сакам таква каква што е -и ми недостасува кога ја нема
     
  15. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    :( :(
    без разлика на тоа што за некои се болни овие теми,јас те подржувам и не те сожалувам,имаш една тажна и непреболлива случка во твојот живот која најискрено ме растажи,имам сестра помала без која едноставно неможам да живеам и затоа ја сваќам твојата болка по твојот брат,но биди храбра и не се замарај со туѓите коментари зошти секој загубата не ја сваќа на ист начин како тебе и секој неможе да те свате.затоа пробај да не те иритираат ваквите коментариу.Ти си го кажа твоето мислење и јас тоа го подржувам без сожалување туку со сочувство кон тебе,барем тоа го можам.поздрав :(
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Фала најискрено за поддршката ;)
     
  17. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Имам брат.. постар е од мене две години..Одсекогаш сме биле блиски но како поминуваат годините се повеке се одалечувамее .. но сепак многу си се сакаме и почитевуме ..
    Секогаш сум му помагала .. како и он на мене .. секогаш бил тука за мене (се разбира и јас за него) :) ..
    Како помали секогаш бев јас таа која ѓи решаваше неговите проблеми .. а сеа пак обратно :D .. хохо ..
    За него и раката во оган би ја ставила (се надевам и он за мене :P ) хохох ..
    И како што кажав си го сакам премногу и едно големо поздравче до него :*
     
  18. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    TE PODRZUVAM VO POTPOLNOS DOKOLKU NA NEKOJ NE MU ODGOVARA NEKA ODI NA DRUGA TEBE IMA LUGE KOJ STO SAKAAT DA SI GI IZRAZAT CUSTVATA KON SVOITE SESTRI ILI BRAKA POZZZZZZZ
     
  19. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    MNGU MI E ZAL I JAS GO IMAM SVOJOT POSTAR BRAT IZGUBENO IAMKO NE GO ZNAM POSTO TOJ SEGA BI TREBALNO DA E POSTAR OD MENE 3 GODINI ;( I MNOGU MI E ZAL I NE GI ZNAM RABOTITE SO KAKO BILE ;( NO ZA MOJA GOLEMA SREKA SEGA IMAM POMAL BRAT OD MENE 3 GODINI NO SEPAK MNOGU ZALAM ZA MOJOT POSTAR BRAT KOJ STO GO IMAM IZGUBENO ;( ;(
     
  20. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    JA SI IMAM POMAL BRAT OD MENE 3 GODINI I MNOGU SI GO SAKAM NE MOZAM DA SI GO ZAMISLAM DENOT NITU MOJOT ZIVOT BEZ NEGO :* KAKO POMALI SE KARAVME I SE TEPAVME T.E JA GO TEPAV A KOJ NE ? NO SEGA MNOGU SME SLOZNI SE POMAGAME SE STITIME ME STITI I ME CUVA ZA SE MI POMAGA I MU POMAGAM GO SAKAM EDNOSTAVNO MOZAM DA KAZAM I OD MOJOT ZIVOT POZDRAVCE DO MOETO BRATVCE TE SAKAM MOE NAJMILO BRATCE :* NO IMAM I BRAT POSTAR OD MENE KOJ E POCINA USTE PRED JA DA SE RODAM NE GO NI ZNAM NO SEPAK IMAM PRAZNINA VO MOJATA DUSA SEPAK MI BIL BRAT POGOLEM I MNOGU MI E ZAL ;( ;( TAA PRZNINA I BOLKA VECNO KE OSTANE VO MENE VO MOJATA DUSA ZA MOJOT POSTAR BRET RIP BRATCE MOE ;( ;( ;( ;( NO SEPAK MOETO BRATCE POMALO E DO MENE DA ME NASMEEE DA ME PODRZI VO NAJTESKITE DENOVI TE SKAM NAJMNOGU :*