1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот брат - сестра

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baby87, 13 март 2010.

  1. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Ја сакам сестра ми најмногу од се. Ќе дадам се за неа.Никогаш ама баш никогаш не сме се карале,а далеку од тоа да се тепаме. Помала е од мене 4 години и баш супер е. Е до скоро немавме плачено заедно,ама и тоа го искусивме на едно кафе-муабет-солза-смеа... Ја сакам многу....
     
  2. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    си го обожавкам моето најмало братченце, мислам дека животот би го дала за него.
    не знам а не ни сакам да знам каков ќе ми беше животот без него
     
  3. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    леле кога ви ги читам коментарите едноставно ви завидувам колку сакам да имам брат или сестра а може и двете,единица сум на мајка и татко и не знаете колку е глуп животот без да имате со кого да споделите добро и лошо,среќна сум што имам другарки што ми се како сетри и другар кој ми е како брат али сепак не исто,може еден ден ќе се скарам со нив ( не дај боже да дојде до тоа) нема да си опростиме никогаш а додека имас брат или сестра колку и да си грешите еден на друг секогаш ќе бидетте еден за друг во било која ситуација, најискрено ви завидувам ;( ;( ;(
     
  4. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    И јас си го сакам брат ми најмногу на свет :) Помал е од мене 3 години, совршено се разбираме, иако сме во иста соба, никогаш не сме имале некои поголеми несогласувања. ;)
     
  5. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    dragi moi jas se izvinuvam samo sakam da ve prasam dali moze da razgovarame na tema posvoeni deca
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    провери дали има таква тема ако нема отвори и ќе дадеме сите свое мислење за тоа ок поздравче и ова е добронамерно
     
  7. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    izvini ama neznam kako da ja otvoram aj ako saka nekoj neka otvori takva tema bidejki veruvam i nekoj drug go ima mojot problem ako moze taka da se narece
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.693
    Пол:
    Женски
    Сестра ми е помала од мене 6 години.Неретко се караме и тепаме хахах ама сепак ја сакам највеќе на свет,животот би го дала за нејзе :)
     
  9. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    И јас си ги сакам најмногуууууу ! :l:
     
  10. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Еден гооооооолем поздрав до сестра миииииии...... :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
     
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.096
    Пол:
    Женски
    незнам што би правела без сестра ми, ја обожавам иако чат-пат се караме :D
     
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  12. badgirl12

    badgirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    15
    Имам постар брат од мене 6 години.Со него си споделувам некои мој тајни ,но он зависи за што се работи ... Но сепак си го сакам премногу и жиовотот би го дала за него .. Голем поздрав до него :*
     
  13. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Имам сестра која е помала од мене 2години и нормално понекогаш се караме али во принцип се сложувам со неа и си кажуваме работи...добра сега јас повеќе и кажувам одколку она на мене али сепак помала е и можда и е непријатно :lol: ај ќе се опушти и она :rofl: бацки до неа :* :inlove: :inlove: :inlove:
     
  14. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Имам помал брат :) и многу си го сакам :lol:
     
  15. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Го обожавам мојот помал брат, кој е прекрасен брат и прекрасен вујче со син ми ептен се погодени.
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Пред малку пишав во Гушкање за мојата мала братучеда...
    Јас сестра родена немам, но ова мало суштество (кое има само 5 години) ми е сестра, како таква ја чувствувам и човек би убила за неа.
     
  17. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Си имам 3 години помал брат. Се сакаме, се караме, се подржуваме, разговараме, се советуваме, понекогаш заедно излегуваме... Иако е помал секогаш заштитнички се однесува, а јас па уште го гледам како моето мало братче. Кога еден од нас не е дома на подолго време, оној што останал дома секогаш праќа порака: Дојди, досадно ми е, немам кого да искарам и да натепам :D Не знам што би правела без него... Брат те сакам најмногу :*
     
  18. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Јас имам сестра помала од мене 2 и пол години и многу се согласуваме, се поддржуваме, се сакаме. Не знам што би правела да ја немав, иако понекогаш знаеме да се потскараме. Како помали почесто се каравме и се тепавме ама сега не, сега сме сложни, секогаш е тука кога ми е тешко, кога треба да разговарам со некого, кога ми се плаче или смее, а исто и јас сум секогаш тука за неа. Многу сакам кога се смееме заедно и кога правиме било што заедно. Кога сме разделени..е тогаш е тешко...I love you sis :*
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    нормално :)
    јас сега се прашувам што ќе правам кога сестра ми ќе се венча. Ако отиде да живее некаде ќе се откорнам од плачење...не знам како ќе живеам :doh:
     
  20. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    имам помал брат 7 години и си го сакам најнајвеке ако не му го покажувам тоа ....