1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот брат - сестра

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baby87, 13 март 2010.

  1. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Многу, најмногу си го сакам брат ми.
     
  2. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Немам некоја голема близина со брат ми,но сепак си го сакам многу. :*
     
  3. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    јас имам сестра и многу си ја сакам,таа е на форумот,многу сме различни,нормално имало и карања и препукувања помеѓу нас но таа е мојот идеал,се гордеам што ја имам,и секогаш ќе бидам тука за неа.......фала ти за се даде.....те сакам :* :* :* :*
     
    На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
  4. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    си го сакам брат ми, иако понекогаш ми иде да го треснам од земја ;) :inlove:
     
  5. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    имам дадичка помала е од мене ама многу си ја сакам
     
  6. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    си имам и братче и дадичка и многу си ги сакам :hug:
     
  7. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Го сакам моето помало братче најмногу на свет!!Порасна сега и тој,па се зближивме во последно време.И мило ми е што е така.
     
  8. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Имам постар брат не сме многу блиски веројатно поради разликата во годинии ,6 години е постар од мене, многу често ме нервира за ситници некои,ама секогаш е тука за мене кога ми треба ,ме чува мази пази :D И многу си го сакам :inlove: :)
     
    На Street.chic му/ѝ се допаѓа ова.
  9. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    имам поголем брат од мене една година некогаш ми ги кини живците а некогаш многу си се сакаме и сложваме..и секако секогаш е тука за мене :inlove:
     
  10. Bluebell

    Bluebell Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Моето мило помало братче често знае да зборува во сон или да стане и оди по собата. Пред неколку дена ќе плукнеше во штекер. :wasntme: Мајка ми спие со татко ми и не го гледа и јас често знам да отидам во неговата соба да го прегрнам и да си заспијам со него иако многу луѓе сеуште неможат да ми се начудат како спијам со него. :D Ама си го сакам највеќе на свет и несакам да му се случи нешто лошо, а најмалку додека спие
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Имам сестра помала од мене 5 години, физички многу си личиме, честопати и не мешат една со друга :lol: Многу сме поврзани, таа сега моментално е во Скопје студира, али во денот по стопати се слушаме на мобилен. Сме се карале за ситници, но никогаш не сме успевале да држиме лутка една на друга. Јас како постара многу повеќе се грижам за неа, ме фаќа паника кога и ѕвонам, а не ми се јавува на мобилниот, а неа тоа ужасно ја нервира и нон стоп ми кажува дека повеќе сметка сум водела од мама и тато :lol: . Ама што да правам таква сум ;)
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Street.chic

    Street.chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    24
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Imam pogolem brat, so koj ne sme mnogu bliski, ama premnogu si go sakam <3 :hug:
     
  13. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Ако без некој неможам тоа е токму мојата помалечка сестричка...Си ја сакам највеке и за неа сум спремна се да направам...Малку е разгалена (од мене)ама сепак таа ми се! ;)
     
  14. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Имам 4 години постар брат :) Блиски сме многу. Јас како помала си имам повеке привилегии секогаш е по мое :D Ме копка само едно, страв ми е да му кажам за цигарите иако мислам дека знае :) совеста не ми дава затоа што тој не пуше, а јас кај помала па и по неумна :lol: Исто така тој ми е и личен шофер праку глава му е од мене.. Секој ден бато де однеси до 'наму', бато де земи ме од 'ваму ' :lol: :angel:
     
  15. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    mnogu si go sakam brat mi inace e 6 godini pomal od mene ama sme mn bliskii . TE SAKAM BATEE <3
     
  16. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    имам и брат и сестра, сестрами е помала од мене 2 години, а братми помал е 6 години, многу сме поврзани, брат ми е сепак мал но можам да си напраам муабет со него и да си ја испразнам душичката, а сеста ми просто ја обожавам секогаш е тука за мене и јас за неа искачаме и заедно имаме заеднички пријатели што и да се случи пред спиење ќе си легнеме ќе си изначажеме се што немачи а после мирно ќе си заспиеме :inlove: :*
     
  17. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    имам сестра од мене постара 2 години многу ја сакам затоа што секогаш ме советува што да правам кога сум во тесно или кога сум тажна... само нејзе сум и благодарна за тоа што сум... ја сакам
     
  18. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Супер тема :clap:
    Јас имам сестра.Постара е од мене скоро 4 години.На изглед воопшто не си личиме,ретко кој ни верува дека сме сестри,па и кога ке поверува мисли дека јас сум постара а таа помала(дека е доста пониска од мене,а и подетска фаца има). :) По карактер и размислувања имаме доста сличности.Таа сама си вели дека не ја забележува разлика од 4 години.Ја сакам мноооогу,нема збор кој би опишал колку ја сакам :inlove: Делиме се,носиме иста облека,си зборуваме за се и сешто,во исто време сме и сестри и другарки и обожавам кога седиме доцна навечер и се глупираме :D многу ми е забавно и би сакала да имам уште,уште и уште сестри.Би сакала да сме многу деца,ама само женски.Несакам да имам брат.
    Навистина супер што е отворена оваа тема :clap: нашите браќа и сести заслужуваат да ги прокоментираме тука :P

    ДАДЕ ТЕ САКАМ :inlove: :*
     
  19. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    јас најмноооогу од сите на светот си ја сакам мојата 3 години помала baby sister :hug: :*
     
  20. GirlWithGreenSkarf

    GirlWithGreenSkarf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    11
    Сите оние кои си ги сакаат братчињата и дадичките

    Си го сакам помалото мое братче, 4 години сме разлика.
    Гласот на телефон ни е ист, па кога се јауваат мои другарки, ако тој се јави, тие мислат дека сум јас и обратно. Физички многу не си личиме, можеби има некои црти, но сепак - јас сум плукната на татко ми, а тој на мајка ми.
    Си го сакам најмногу! :inlove: :)