1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот после доаѓањето на бебето

Дискусија во 'Канта' започната од Lovely93, 27 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Ја отворив темава со цел да слушнам (прочитам) повеќе мислења за она што ме интересира. Јас сум млада и не ми е во план сеуште да формирам семејство, ама уште од како помала сум ги слушала постарите: "Кога ќе дојде бебето се се менува, партнерите се оддалечуваат, вниманието се насочува кон детето....." и слични работи. Јас пораснав со таа мисла во главата од таа причина, а и од причина што имав конкретен пример дома, мајка ми и татко ми. Јас сметам дека тоа не треба да биде така, децата бараат големо внимание додека се мали, но тоа не значи партнерот скроз да се запостави, па еден ден да дојдеш во ситуација да се запрашаш, кој е човекот со кој живеам? А имало голема љубов пред тоа, што е најстрашна опција.
  Иако сигурно многу нешта се менуваат (некои на подобро, а некои може и на полошо), јас мислам дека добивањето дете ја зајакнува врската меѓу двајцата партнери.
  Сега би сакала да слушнам ваши искуства (или можеби од ваши блиски), како и мислења на оние кои немаат искуство, како мене. :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.887
  Допаѓања:
  65.905
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.