1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Однос брат-сестра

Дискусија во 'Канта' започната од IndieGirl, 20 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Каков е вашиот однос со вашиот брат?

  Мојот најискраено е доста чуден и променлив. Еден ден сме супер разговараме за се, а другиот ко маче и куче се караме, па и некогаш се случува и да ме удри. Ова ми смета и би сакала да имам поубав однос. Да можеме да разговараме за се без да се искараме или извреѓаме, да можам да му се доверам секогаш и слично. Моите постојано ми велат дека треба да попуштам бидејќи сум помала но тоа на моменти ми е претешко :devil: И така најчесто избувнуваат нашите кавги. Не е лошо и ад споделите и некој совет ако знаете за како да го подобрам мојот однос со него, па и да споделите ваше искуство. :) :*  (ако темава е дупла или слично, слободно заклучете ја)
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.