1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Однос мајка-ќерка

Дискусија во 'Канта' започната од easyyyyy, 6 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  175
  Значи како и шо гласи насловот на темата,каков е вашиот однос кон вашата мајка и обратно?
  Дали таа е вашата најдобра другарка или пак не се согласувате?
  Колку сте блиски со неа и дали и ги кажувате сите ваши интимности?
  Дали често знае да ве посоветува корисно?
  Колку ве подржува во животот?... :)

  еве да почнам од мене...јас и мајка ми сме два различни карактери,имаме различни размислувања и ставови за нештата...често знаеме да се налутиме една на друга...многу пати сум побарала совет,но не знае да ме посоветува...често нејзиниот совет е да попуштам ...многу често ме критикува и ми ги префрла работите кои сум ги кажала...нашиот однос не е воопшто како шо јас посакувам :x многу работи не и кажувам,само заради тоA...

  Дали вашиот однос со вашата мајка е пријателски,онаков каков шо секоја ќерка би посакувала да има ? :)
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
 3. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  175
  леле значи како ги уткам темиве ]:)видов во психологија дека нема,и мислев дека не постои ваква тема ..sorry,слободно delete :D :$
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Темата ќе биде заклучена бидејки постои иста.
  Пред да отворите нова тема убаво разгледајте по категориите и користете ја опцијата напредно пребарување
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.