1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Однос мајка-ќерка

Дискусија во 'Канта' започната од easyyyyy, 6 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    Значи како и шо гласи насловот на темата,каков е вашиот однос кон вашата мајка и обратно?
    Дали таа е вашата најдобра другарка или пак не се согласувате?
    Колку сте блиски со неа и дали и ги кажувате сите ваши интимности?
    Дали често знае да ве посоветува корисно?
    Колку ве подржува во животот?... :)

    еве да почнам од мене...јас и мајка ми сме два различни карактери,имаме различни размислувања и ставови за нештата...често знаеме да се налутиме една на друга...многу пати сум побарала совет,но не знае да ме посоветува...често нејзиниот совет е да попуштам ...многу често ме критикува и ми ги префрла работите кои сум ги кажала...нашиот однос не е воопшто како шо јас посакувам :x многу работи не и кажувам,само заради тоA...

    Дали вашиот однос со вашата мајка е пријателски,онаков каков шо секоја ќерка би посакувала да има ? :)
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
  3. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    леле значи како ги уткам темиве ]:)видов во психологија дека нема,и мислев дека не постои ваква тема ..sorry,слободно delete :D :$
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Темата ќе биде заклучена бидејки постои иста.
    Пред да отворите нова тема убаво разгледајте по категориите и користете ја опцијата напредно пребарување
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.