Одржување на бунди

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lady-Love, 9 февруари 2013.

 1. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Здраво Феминки! Мене ми треба голема помош од вас... доколку некој има искуство.Вчера си купив бунда но не од природно крзно(2000 денари беше) и сум многу заљубена во неа.Но,вечерта кога бевме в кафич некој кога го земаше неговото палто ми го падна бундето.Беше водено ни се исуши (на крајот од едниот ракав).. и сега кога ми се исуши влакната ми се многу груби .. ако можи сега некој да ми кажи што да направам за пак да ми бидат влакната така убавии и мекииии :inlove: :inlove: