1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одржување на чистотата во домот

Дискусија во 'Дом' започната од magic, 12 декември 2009.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски

    Енца треба да почнеш да се распргавиш, бидејќи сега снаа кога ќе отидеш, ќе мора да се покажеш :) ( Ти се мажеше или грешам :^) )
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    јас сум :$ ...ама исто ко ништо да не дешава...ама сами ќе живееме, а идниот ми сопруг е поише по чистењето.... :$ :rofl: (нема избор кутриот, аждаја сум ти јас) :rofl:
     
  3. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Мене искрено многууу си мена нечистотата. Не ми е толку битно за останатиот дел од куќата ама мојата собаа МОРА да ми биде чиста инаку ептен се нервирам :)
     
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    зашто да се чисти кога на крај се ќе биде расфрлано ;) :rofl:
     
  5. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Живеам во куќа со три мажи .Мојот сопруг и два сина ,и да се утепам од чистење пак ми се гледа нечисто .Ех само мене така ми се гледа, другите ми велат тоа било болест .Мојата сестра ми вели ти си луда тебе ти е апотека, незнам што му значи тоа но често кога се жалам дека расфрлаат знае да ми го каже ова.
    Многу сакам да ми е онака под конец се наместено ,средено ,чисто како ќе наместам така да си најдам , има денови кога тоа им е во глава па внимаваат на хигената и си го потсредуваат својот неред околу себе сто го направиле, но некогаш ги мрзи и постелата да си ја наместат но тоа е тоа .А често се со друштво до касно и знаат да направат неред кој мене ми дене очи и ми е потребно време да го средами Понекогаш во недостик на време и кога сум подолго отсутна од дома и одредувам термин на една жена која подолго време ја знам и таа си ја знае работата и сум задоволна од неа а богами и таа од мене . Сакам чистота ,хигена на завидно ниво , посебно во бањата ,кујната ,дневниот простор ,и се околу мене :)
     
  6. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    :lol: :lol: :lol: Исто ;)
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.391
    Пол:
    Женски
    Сакам да чистам и да ми биде чисто и многу се нервирам баш кога ќе ми биде најнечисто (барем јас така мислам ) ќе ми дојде некој. Инаку купатилото ми е слаба точка па го гланцам секој ден.
     
  8. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    исто и јас :D
     
  9. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Мразам да чистам.......мразам да работам.Едноствано не го може секој тоа
     
  10. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мразам нечисто и расурено и немиено ама мразам и да чистам и да спастирам и да мијам. :lol:
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ме фаќаат моменти кога морам да средам се , не смее нешто да не е на свое место .. ретки се тие моменти ама битно ги има :!: За миење садови , морам .. порано не сакав , мислам ни сега не сакам ама како да ме јаде нешто од внатре ако не ги измијам :D
     
  12. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Како и секоја девица хаха..сакам се да ми биде под конец.Станувам и попат кон купатилото потфаќам се што е растурено околу мене.Садови миење обавезно,кога не се измиени мислам целата кујна е растурена.Секојдневно бришење на прашината исто така задолжително. :) На крај освежување со спрејче.Прекрасно се чувствувам кога се ми е под конец. :lol:
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    исто и јас, мислам дека еднаш го објавив истото :)
     
  14. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Со оглед на тоа дека сум перфекционист и доста педантна, ми пречи ако нешто е растурено. Едноставно ми боде очи и ако видам дека папучата е на криво наместена, абе ќе станам и ќе ја наместам. Сакам да ми е се средено и затоа во секое време ако имам потреба од нешто - знам точно каде се наоѓа. Велат дека колку ти се средени фиоките - толку ти е среден животот, па ако е точно, тогаш се ми е под конец. ;)
     
  15. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Зошто да го местиме креветот наутро кога навечер пак ќе легниме во него? Зошто да ја креваме масата кога јадеме кога три пати во денот се јаде? И зошто алиштата да ни се спастрени в шкафче кога пак ќе ги носиме? :rofl: :rofl: :rofl: Се шалам. Инаку девојки над мојов пост што сте вредни домаќинки ме потсетивте на монк :D незнам дали сте го гледале филмот
     
  16. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    аууу ја неможам да трпам неред, па нема да можам да заспијам ако собата ми е хаос :lol: мн пати кога ми била лом, а сум легнала сум станувала одма да ја раскренам прво и после како бебе сум спиела :rofl: а за разлика од мене на сестра ми собата и е лом и ја незнам како може да опстанува во неа :^) и постојано се карам со неа за тоа зашто каде и да помине мора да фрли нешто на земја, а ја морам да го тргнам :@ сакам педантни луѓе ( у граници нормално), не како Монк хахаххахаха :*
     
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски

    Хахаха да да,серијата монк,многу интересна серија беше,не знам дали уште ја даваат. :lol: :D Тој па ептен голем перфекционист :rofl:
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Кандидати за чистење да не има ?
     
  19. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    да јас обожавам да чистам во друга куќа,дечко ми вика сум имала симптоми на чистачка!!! :D :D :D
     
  20. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Па сакам секогаш да ми биде средена мојата соба! Но не е секогаш така...
    а да ! Плакарот со алиштата, цел живот го прередувам и пак не ми се на место алиштата :@