1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од денес за утре [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од angie, 22 септември 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле колку ми е одвратна онаа Калина. Океј, кажа овој на почетокот дека е од Скопје, ама немораше таа да зборува цела епизода на скопски :^) Башка што се смееше како недоветна цела епизода и таква баш на чавка ме потсети |(

    Мене не ми се гледаше повеќе ради Влатко, ама интересен ми е во серијава. А мајката (заборавив како се викаше) најубаво ми глуми.
    Значи не старата, туку мајката на Влатко и таа недоветната :)
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Серијава е онака...македонско секојдневие веќе видено, чуено ама ако нека има и филмувана сторија.Глумците ок освен Ана Стојаноска.Значи тоа нејзино смеење ко нездрава не ми се свиѓа и глумење нула.Изгледа и таква е константно,се клешти требало, не требало |( .Ама ете од такво семејство на глумци е па ајде сега ќе ја форсираат.Влатко е интересен. :)
     
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Па не е лошо за прва епизода, во неа се веке докажани глумци, е сега Влатче и Ана мора од некаде да почнат нели 8)
     
  4. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    Пишав и во СДК:Не сум толку многу разочарана.Со оглед на тоа дека е македонска,и немав големи очекувања.Се полажав по Влатко и Ана да ја гледам бидејќи ги сакам многу и двајцата како глумци. Инаку серијата нема којзнае каква содржина.Баш е од денес за утре, типично македонско семејство. Се изненадив од името на мајката на Бојан и Калина во серијата - Цветанка(Цеце)..Првпат го среќавам тоа име во некоја македонска серија.
    А инаку најдобра глумица од сите во серијата е токму мајката на Калина и Бојан - Цветанка т.е. Билјана Беличанец(Двојче) :)
     
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Туфи :)
     
  6. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    Така де :D :D
     
  7. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Серијава ке ја гледам само заради мајката на овие двајцава, ај Влатко некако се јади не е толку нападен, ама оваа Ана граница нема, може личи на вистинската и мајка, ама уште да глумеше како неа супер ке беше.
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Типична македонска серија. Не очекував премногу, но сум пријатно изненадена. Вчерашната епизода беше тема од секојдневието на македонскиот народ - проблеми со парите. За актерите немам некој посебен коментар, Сенко Велинов и Диме Илиев се веќе добро познати глумци, за останативе главни ликови, искрена да бидам, прв пат слушам, освен за Влатко Илиевски. :?: Се изненадив кога слушнав дека Влатко ќе глуми и не си го замислив како добар актер, а не дека нешто посебно добро глуми, ама ајде, ќе видиме како ќе се покаже понатаму. :)
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Не да не знае да глуми, врска нема од глумење :D
    Требал да си се држи до правење свирки :lol:
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mirceska.iva

    mirceska.iva Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ок е серијата, ми се допаѓа.
     
  11. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Од Денес за утре...! насловов како јас да сум го смислила јас баш така си живеам е сега калина врска со си нема си нема од глума а и влатко свирките му се подобри ама содржината е Македонските семејства во целост
     
  12. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    во насловот се пронаоѓам и јас
    ја гледам серијата кога ке ја зафатам на тв
     
  13. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    На leo-n-tina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Ја гледам серијата ок е :) Ана нема појма за глумење баш ја приметив и во Мајки значи девојчето стварно не знае да глуми, па ни Влатко, Билјана Беличанец и Ѕвезда Ангеловска најдобро глумат :) , а и улогата на Цеце ми е интересна :)
     
    На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Редовно ја гледам серијава и интересна ми е. Случки од секојдневието. А исто така ја гледам и поради Марко, другар ми. x) Он уствари е син на лихварот и ми кажа дека до 13 епизода ќе статира, а после и ќе глуми.
     
  16. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    ја гледав само првата епизода и јасно ми беше... Нема потреба понатаму што да се гледа. Секако дека е ствар на вкус, и секој ке си определи што и како ке гледа, ама луѓе во оваа серија можам да се согласам само дека од техничка страна е одлично сработена. Има одлична камера, снимана е со четири камери и има одлична фотграфија.

    ОСТАНАТОТО

    Сценаријо. KATAСТРОФА!!!! УЖАС!!! На оние реплики ли треба јас да се смеам???? Па на најглупата американска серија на FOX LIFE поише се смеам...

    ГЛУМЦИ - Диме Илиев ( ма да некад преглумува ) ама барем има некаков лик. Сенко Велинов - неможам вака приватно да го поднесам пошто е невиден копук и ропак. Али у серијава, мене барем ми функционира.

    Влатко и Ана... Мислам дека и дефинитивно не заслужуваат коментар. На академија има такви деца што од ништо знаат да те насмеат до солзи, па макар и на вакво НАЈГЛУПО СЦЕНАРИО!!!
    Онаа нон-стоп се смее ко ретардирана, А Влатко ми глуми ко некое педерче...

    Може некој ке рече дека многу јадам гурабии ама слободно нека ме побие со било каков факт во врска со ова што го кажав. ОТворен сум за било каков коментар.
    Позз - L.
     
    На TS-310 и Offspring им се допаѓа ова.
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Македонска работа, се кажува насловот.
    Сценарио катастрофа, глумците ни малку добри....музиката пак, ко за на мо**ње е! :lol:
    Гледав една епизода, не првата, ама не ме бендиса!
     
  18. lucky-girl

    lucky-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    ја пратевме дома фамилијарно,и не беше толку лоша како што на прв поглед ми се виде. за недела вечер кога нема ништо на тв,ова беше премија хаха,малку смешни моменти,некој ретко добар глумец,во едно студио сите,ете серија наша. Абе македонска работа :D (не дека не критикувам но кога не не бива дај да си признаеме)
     
  19. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Што бидна со нашата македонска сериичка ако смеам да знам? :wasntme: :wasntme: :wasntme: :lol:
     
  20. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    серијава ич не ми беше убава.........