1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од денес...решив/почнав да...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Оваа тема нека биде општа тема за се оноа што сме решиле и сме почнале да го работиме, каде повремено ќе ги пишуваме резултатите.
  Еве јас од денес активно почнав да вежбам, и се надевам дека наскоро ќе имам видливи резултати - ќе ви пишам.
   

  Прикачени фајлови:

  • 11632.gif
   11632.gif
   Големина на фајлот:
   14 KB
   Прегледи:
   1.235
  На Tara12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Јас решив да се занимавам само со битни работи како што се учењето, а помалку да трошам време за небитини работи. Ама некако слабо ми оди :(
   
 3. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Јас решив да почнам да вежбам малце... :)
   
 4. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Од вчера решив денес го спроведов,нема веќе да си велам дека сум крива и да се нервирам додека таа ми се фивка во облаци а она е таа виновната и дигнатата и не само таа и многу други.
  И да од денес почнав драстично да вежбам бидејќи ако сакам да бидам во добра дорма летоска мора уште сега да си земам во предвид :)
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Од денес решив малку поинаку да се однесувам со некои луѓе. Нели, кој како си заслужил.
  Од денес решив да бидам посмирена личност, да избројам до десет пред да кажам нешто за да не се каам потоа, да не си земам при срце се и сешто.
  Се надевам дека ќе бидам истрајна сето ова да го спроведам на дело.
   
 6. CarrieBradshaw93

  CarrieBradshaw93 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  6
  Од денес решив да бидам добра со сите!! Сеедно какви се тие со мене,бидејќи се се враќа,а не сакам да ми биде лошо поради некој што е пролазен,нели..Па решив лошите коментари за мене од нив да ги игнорирам и на злото со добро да му враќам,па може и они ќе тргнат по правилниот пат.. :) Се согласува некој?
   
  На TheIdealMe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  јас од денес решив да се хранам здраво, и да прекинам со пици пити сендвичи (не дека многу често јадев ама и тоа малку што беше пак качив некое кило плус) :)
   
 8. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Од денес почнувам повеќе да учам.Морам да поправам нешто - КАТАСТРОФА сум!Заразлика од лани сум дупка.Лани сите ми беа петки само математика 4.А сега од се по нешто.Морам да го загреам столчето и сите да ги наредам петки освен математика еве 4 барем да ми е.МОРАМ МОРАМ МОРАМ! :worried:
   
 9. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Од денес работата си ја сватив сериозно...и планирам да учам и да го завршам тој пуст цртеж по ликовно!! :D
   
 10. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
 11. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Од денеска почнувам да водам здрав начин на живот! :D
  И ќе читам. Многу ќе читам!

  :hai:
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  421
  Од денес топам килограми :devil: :devil: :devil:
  и повеќе ќе одмарам и нема да се замарам за глупостите кои секојдневно се случуваат околу мене :rofl:
   
 13. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  - Да учам - треба малку посериозно да му пристапам на факултетов :wasntme:
   
 14. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Почнав да ги извршувам сите обврски на време, меѓу кои за жал е и школото.
  А решив да купувам поевтини цигари, луксузот да си го скратам, ќе заштедам повеќе парички :devil:
   
 15. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  даааааааа учам, време е време е :D
   
 16. Sienna

  Sienna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  25
  Од денес решив да престанам да се замарам со глупости...Едноставно да го живеам секој ден како последен! ;) Да видиме како ќе оди :)
   
 17. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  ...да простувам.
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  23.077
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да не се нервирам за глупости, и да не се замарам поќе со бившиот. It's over! :)
   
 19. malo18

  malo18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  102
  да не се нервираш за глупости .... избриши го..ќе се нервираш ;)
   
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  ...да го потам Орбитрекот!!! :clap:
  И, конечно се прифативме со таа, една иста реченица на првата страна од книгата, а до која, недела дена стигнувам и не продолжувам понатаму: „It is wonderful what one ray of sunshine can do for the soul of man!“
  Ваљда се убедував дека сонцето бар треба да ми ја орасположи душата, пошто искрено... некако, не ми делуваше :|
  Решени сме да се запознаеме целосно :!:
   
  На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.