Од денес...решив/почнав да...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.034
  Да вежбам јога :D
  Ваљда нема да сокршам рака или нога
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да-
  Не се грижам за непотребни/неважни работи кои ми го нарушуваат убавото расположение. ;)
   
  На Jovanna.I му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Решив со никого да не се карам :lol:

  Ама некако не ми успева уште ко се разбудив се скарав со мајками :@
   
 4. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Од денес решив , вака како што се обидов, не иде, не ми е убаво да бидам, па да продолжам да си терам по старо....... :tmi:
   
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Од денес решив\ почнав да не барам совети повеќе за ништо повеќе од другарките. :rock:
   
 6. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да не му се лутам на дечко ми за ситници и за небитни работи
   
 7. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Од денес јас решив повеќе никому да не верувам и да не покажувам емоции! |( Така е најдобро. Зар не? :lol:
   
 8. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Од денес решив да си уживам во животот и да не се замарам за глупости :)
   
 9. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Да јадам повеќе :!:
   
 10. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Od denes resiv da jadam pomalku i da vezbaaaam
   
 11. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  da вежбам :D
   
 12. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да бидам поодговорна за обврските дома.
  И да се однесувам подобро со моите. :)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Епа и покрај тоа што јас од Февруари годинава се почнувам се се нафаќам и се нешто ми излага никако да завршам со почнатот.
  Сега имам и мотив и време и желба....дечко ми се враќа за 5 месеци и 3 дена, тоа значи дека јас имам токму толку време за вежбање и да го видам крајниот ефект.
  Не се држам до точно строги и пропишани диети, но целосно внимавам на исхраната.
  А акцентот го ставам на вежбањето.
  секој месец, ќе има се по видлив ефект се надевам.
  ....веќе започнав со вежбањето, па ќе ви пишам резултати понатаму
   
 14. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Да се хранам здраво :)
   
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  ********Од денеска решив да не паѓам на провокации кои ги добивам секојдневно .... и секако решив да не се замарам со некои осоБи од мојот живот кои мислат само на себеСИ!!***********
   
 16. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да не се нервирам за луѓе што не вредат!
   
 17. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Јас од денес решив да повторам тоа што учевме лани, и да видам што ќе учам оваа година. Исто и помалку на компјутер да седам(ама не верувам дека ќе има напредок :D )
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.339
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да не јадам хамбургер, хот-дог, тост, чипси, смоки и сл :tmi:
   
 19. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да не верувам повеќе на никого,и да не се нервирам за непотребни работи!
   
 20. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Да сакам повеќе.:)