Од денес...решив/почнав да...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  ...се борам против целулитот! Пошо нели...боље спречити него лечити!
  И како секој втор ден...Здраво ќе се исхранувам. Освен во Сабота. Тогаш можам да си дозволам и тост од Седмица...Нели?? Нели?
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Од денес решив да не каснам на прв час. :D
   
 3. sarricka

  sarricka Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  26
  од денес почав да вежбам..салцето на стомакот и бутовите има да го нема :devil:
   
 4. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Од денес почнав да вежбам...малце стомачните да се зацврстат :$
   
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Секој ден да вежбам и да се хранам здраво! ^_^
   
 6. hearted

  hearted Нов член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
  не се нервирам за небитни луѓе.
   
 7. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.159
  Не јадам после 8 часот. Ептен е тешко, ќе попуштам крај сето јадење кое ми е во фриждер.
   
 8. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  Да го намалам па дури и оставам алкохолот! Само вино во посебни прилики во мали количини.. Wish me luck!
   
 9. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Денес толку многу седев на компјутер што сфатив дека не е здраво ! :D
   
 10. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  62
  Почнав секој ден нешто да цртам :)
   
 11. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Да бидам посериозна :D
   
 12. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  Од денес решив повеќе да внимавам на исхраната,почнав здрав режим ! :P
   
 13. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Од денес решив да почнам да учам по најмалку 3-4 часа,за да можам навреме да си ги спремам испитите :)
   
 14. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Да и помагам на сестра ми и сите останати во организациите за свадбата. :D
   
 15. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Да не се нервирам повеќе 8)
   
 16. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Од денес почнав да учам за јунска сесија. :?:
   
 17. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Да се нервирам помалку.
  Да бидам уште поупорна. :)
   
 18. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Од денес решив да поминувам помалку време пред компјутер,да читам повеќе книги и да бидам редовна на факултет. :)
   
 19. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.389
  Пол:
  Женски
  ... ги откажувам купечките густи сокови (газирани веќе одамна не пијам) и да ги заменувам со свежо цедени и вода. Ќе правам исклучок кога сум некаде на гости, колку да не се навредат домаќините.
  Па, нека ми е со среќа.
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  да вежбам