Од денес...решив/почнав да...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.840
  Допаѓања:
  26.168
  Пол:
  Женски
  Почнав да се глупирам. Ама сериозно! :!:
   
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.744
  Пол:
  Женски
  ресив дека ке поЧнам да уЧам повеке и повеке италјански :^) мора да го науЧам побрзо :^)
   
 3. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Од денес почнав да бидам малце посериозна :!: :)
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.375
  Допаѓања:
  134.774
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да не јадам благо,почнав со диета :)
   
 5. Daisy.E

  Daisy.E Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  57
  Од денес решив да не верувам во никого и во ништо,се што дошло добро дошло...да се надеваме дека со оваа метода ке престанам да бидам повредувана...
   
 6. Pique1997

  Pique1997 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  од денер решив да почнам да вежбам бидејки си купив орбитрејк... и сеа само строго.. ни благо ни нишо! :doh:
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.375
  Допаѓања:
  134.774
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да живеам само за себе!
   
 8. sparklegirl

  sparklegirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Од денес ќе живеам само за дечко ми бидејки само во него имам целосна доверба и веќе никогаш нема да го растажам.
   
 9. kaRRma

  kaRRma Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  32
  Од денес ќе посветам повеќе време на себе и на тоа што јас сакам и ме прави среќна а не да се грижам постојано дали на другите им е добро.
   
 10. loveisshit

  loveisshit Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  26
  Од денес ќе бидам подобра личност, исполнета со позитива...
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.487
  Допаѓања:
  80.276
  Пол:
  Женски
  Од денес ќе почнам да вежбам :)
   
  На Perina му/ѝ се допаѓа ова.
 12. snegulkabela

  snegulkabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  133
  Да не облекувам чорапи за спиење :lol:
   
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.525
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
  Од денес решив да учам :|
   
 14. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  читам нова книга и да јадам повеќе :)
   
 15. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Да бидам малце похрабра и порешителна за некои работи! Конечно да искочам од оклопот што ме стискаше тплку време...
   
 16. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Да ги прочитам лектирите што ми се за во школо.. Па ете, денес почнав со 'Пеколот' од Данте Алигиери. :)
   
 17. Jay-jay

  Jay-jay Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Од денес решив да вежбам и овој пат ќе се потрудам да е така :@ зошто секогаш се откажувам зошто ми е мака :D Мрза балканска! :lol:
   
 18. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Oд денес сум на диета!
  Нема благо, леб и пржена храна.
  Јаткасти плодови, овошје и зеленчук!

  Со господ напред. :rofl:
   
 19. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Од денес почнувам да си го средувам животот ! Со Господ напред ! :D
   
 20. I.love.you.D

  I.love.you.D Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Од денес решив да се ставам на ексремна диета 10 дена..Па ајде белки нема да се откажам овој пат :D