1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде купувате долна облека?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SummerGirl, 3 мај 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  31.663
  Пол:
  Женски
  Јас купувам од еден бутик што се наоѓа во ГТЦ на приземје, до слаткарницата Шехерезада.
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.885
  Допаѓања:
  198.221
  Пол:
  Женски


  Од продавница на LISCA во Охрид, во старата чаршија.
   
  На danieldani му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Lisca и intimisimi ми се допаѓаат моделите а и квалитетна е облеката :$
   
 4. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  samo Lisca :)
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Најчесто од сара фешн :)
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  215
  od tie 2 prodavnici kupuvam i najubavi mi se :D
   
 7. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  само Lisca од другите продавници не ми се точни градниците ;( :@
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Од една продавница најдолу во Бисер. Сега има и преубави костими за капење. ;)
  И од пазар. :D Реално, прслучиња за секој ден, во сите можни бои, со чипка, со вез, со push up ефект, имам над 40-тина. Мислам за 150 ден ... И 3 дена да го носиш, вреди ;)
   
  На IvanaJenner и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Кај нас во Охрид, најчесто од Софи или некој такви малечки продавничиња.
  Или од едно во амамот што е.
   
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  само од Lisca :)
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  лиска сара фешн од јавор имаат добри корсети ( што просто ги обожавам :inlove: ) бутикот за долна облека на широк сокак ..знам и низ чаршија да си прошетам ако ми се допадне нешто зошто да не .. :)
  инаку ќе морам да се пожалам дека и нема некојси избор , некогаш мислам само јас во градов ја сакам еротиката
  го имавме валијант а и него ми го затворија |(
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Има убави работи во интимисими, ама многу ми се скапи, па купувам некогаш на попуст само. Во H&M ми се свиѓа што имаат квалитетна и ефтина долна облека, па кога идам надвор од СК си купувам од таму. Во ГТЦ доле до Шехерезада има една продавничка каде си наоѓам убави гакички, а прслук во една продавничка за долна облека одма до Рубин Кармин во ГТЦ.
   
 13. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Девојки од кај купувате корсети? Некако во сите продавници ми се се едно исти и обични.
   

  Прикачени фајлови:

 14. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Мммммм попуст! :$ Која цена се?
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  H&M - ептен ми се погодени. Многу ми се допаѓа долната облека и квалитетна е, а и голем избор имаат - дали се работи за памучни обични женски боксерици и маички или пак за секси долна облека со чипка или од сатен. За секој по нешто.
  Понекогаш и во Intimissimi знам да најдам интересни парчиња.

  Ако сте љубители на памучни гаќички одете во Стружанка, преубави им се а и квалитетни ;)
   
 17. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Golden point,extreme intimo,ама и од пазар си купувам убави гакички и прслучиња 8)
   
 18. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Значи попустот беше за Санда имаше и корсет боди со сатен ликра и убави дезени на попуст околу 600 ден а гакичките на попуст чипка со сатен 120 памучни 3 пара 280 .
   
 19. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Intimissimi, Extreme intimo ,Golden Point, а во последно време и од New Yoreker убав долен веш имаат :)sexy се :D a обични гаќички бодиња и такви ствари најчесто во еко или елит ефтини се а има интересни :)
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Исклучиво носам памучни гаќички, чипката е ок, ама сатени не фала.
  Сепак фала на информацијата :$