1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде купувате долна облека?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SummerGirl, 3 мај 2010.

  1. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Сега ја гледам декларацијата за гакичките значи 85%памук и 15% ликра немало сатен се извинувам така мазно ми се виде оди види денес ги носев гакичките многу се пријатни а и корсетите беа многу интересни во понеделник одам да си купам усте некој пар и ке прашам за корсетите што состав се точно да не ја зезнам пак .
     
  2. viki85

    viki85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    21
    Lisca мислам дека се најдобри во поглед на квалитетот што го нудат за цената, а во последно време се и многу помодерни и имаат ептен добри парчиња. Јас од дете купувам прслуци и корсети од таму, а за гаќички најпогодени ми се Intimissimi и Pompea. Во Џамбо има убавки ноќници, а и ефтини се :)
     
  3. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Jас долна облека купувам од Lisca и баш ми е погодена и мн е квалитетна и купувам од exstreme intimo.
     
  4. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Од маалскиве продавнички за долна облека, градници најчесто од пазар си купувам од Зелено пазарче, има прекрасни моделчиња :)
    Intimissimi, Golden Point и продавнициве од овој тип низ градов ми се скапи некако па не можам да си го дозволам често, знам да си купам и од таму, но еднаш годишно :worried:
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас обично си купував од некои маалски продавници, се додека мајка ми не почна да ми носи долна облека од Lisca и Intimissimi. Градниците од Lisca се сон! Порано овие од пазарче за 150 денари што ги купував ги перев на рака затоа што едно перење во машина, се правеа лом! Овие од Lisca гајле немаат! Ни жици се вадат ни ништо. Уживам во памучни гаќи од Intimissimi. На тие што ги купував од пазарче после едно вриење во машина од ластиците немаше ни трага ни глас :^)
     
  6. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    гаки од Клуч, на Омиш
     
  7. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Во последно време си купувам од Зелено пазарче. За 250 денари има комплет прслук и гакички танга.Солидна цена и ми се исплати.Секако не ги носам многу комплетчињата, 2-3 пати ако ги облечам па така да не ми е битно колку се квалитетни. А вака за секој ден памучни гакички си носам(мајка ми ми ги купува :lol: )
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски

    Ако си од Битола, ако не си посети не.И посети го DIVINE на Широк Сокак.Имаат прекрасен избор.И ми се допаѓа тоа што повеќето од моделите се уникатни, а не класика, нешто што можеш да го најдеш во секоја втора продавница за долна облека.И цените им се повеќе од прифатливи.За 600 денари си купив корсет со гаќички.Ете толку ми влезе под кожа што ќе го сликам и ќе го постирам тука да ми завидувате :lol: На истата улица нешто подолу има уште еден бутик за долна облека.И нивните ми се допаѓаат, само што тука цените се нешто посолени, од кај 1800 нагоре.Но вреди за парите навистина се квалитетни.
    Најомилени ми се корсетите со подвезици и се практични затоа што има такви кои можеш да ги носиш како долна облека или со фармерки, подвезиците се вадат.Чорапчиња си купувам од Сара Фешн.Имаат избор и цените се пак прифатливи :)
    Инаку од лиска едниствено ми се допаѓаат градниците се останато ми е тапа |( Не би да звучи како реклама сето ова , не ме бришете :)
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Гаќи и маици носам од Винка Виница бидејќи се 100 памук :) А прслуци од пазарче.,.
     
  10. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Од Ангротекс има убави мајци и гаки памучни на бети-метлика и емтеџе многу се квалитетни пруслучиња носам со потпунки на енббе ептен ми одговарат и градите ми ги прават поголеми.Знам убав веш да си купам и од приватни бутици не многу квалитетни ама за око убави како за пред човек во разни бои ги облекувам поретко.
     
  11. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Купувам долна облека Elle MacPherson Intimates,Victoria Secret и Pleasure State.
    Сите имаат и секси долна облека и долна облека за секој ден,мислам на памучни гаќи(не бели :lol: )и памучни маици.
     
  12. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Најчесто купувам од Lisca, а некогаш и од Lady Victoria,во глобала од Lisca, и најмногу од се ми се допаѓа што веќе ме знаат како редовен купувач,па често си добивам и попуст или некое парче облека гратис :)
     
  13. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Гаќички си купувам од било каде,ако видам некои интересни,шарени. А,градници строго од Лиска,пошто имам големки гради и градниците ми се креваат позади,а тоа ми е најодвртна нешто кај девојче. Ваму се покажале добри.
     
  14. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    гаќички си купувам од каде ќе најдам, само да се памучни и да не се еднобојни, купувам и од сара фешн и од некои продавнички за долна облека
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Од пазар, од Еко, од кинеските продавници најмногу.
    Од Бисер има една продавница супер ефтина има долна облека.
    Чат пат нешто поефтино на попуст ако земам од некој бренд божем.
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.693
    Пол:
    Женски
    Долна облека најчесто купувам најчесто од пазар,ефтинилак :D Исто така од сара фешн или од некои локални бутичиња каде има избор на ефтини прслучиња...
    Никогаш нема да дадам повеќе од 200-250 денари на долна облека :^)
     
  17. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Во последно време најмногу од Extreme Intimo. Од Lisca се разочарав со последните два градници и не сум купила повеќе од три години оттаму. Имам едно прслуче од Intimissimi што го обожавам, и да можев само од таму ќе си купував, ама нема во мојот град |( .
    Ефтини памучни гаќички купувам, има квалитетни од Стружанка, меѓутоа ефтин кинески градник не можам да носам. Сум пробала и не ми успева.
    И секогаш кога имам потреба од нова долна облека и излегувам во градов со две продавници да си купам - се нервирам |( .
     
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Гашти на пазарче 5 пара 100 денари ајмо!! :D
    Па стварно, супер се.
    И прслуци исто на пазарче 150 денари. Сум земала и од бутик али не гледам разлика.
    Корсети со подвезици уфф обожавам, и тие си ги земам од пазарче зависи цените се од 450 до 600 денари.
     
  19. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Зашто да давам по 1500 за прслук кога на пазар можам да си најдам 100 пати поубави и тоа за само 150-200ден,па и за двапати да го облечам вреди :$
     
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.405
    Допаѓања:
    22.587
    Пол:
    Женски
    Градници исклучиво од Lisca. :!:
    И да сакам од друго место - не ми се точни |( ,
    а и многу сум задоволна со квалитетот на Lisca. :)
    За гаќички не е проблем, има избор насекаде. :D
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.