1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде купувате долна облека?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SummerGirl, 3 мај 2010.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Кога станува збор за долна облека морам да си признаам дека знам да бидам скржава :$ ! Не ми се троши повеќе од 200-300 денари за градници и гаќи! Затоа најчесто си наоѓам некои со поефтина цена иако сум севсна дека квалитетото не можам баш да им го пофалам!
     
  2. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
  3. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Баш денеска бев на зелено пазарче и гледав подвезици ама не прашав колку им е цената :tmi: Ама сигурно не се поскапи од 100-150 денари :)
     
  4. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    долна облека си купувам од продавнички ги има неколку во ср кои имат убави работи и сум нивен стален муштерија не ми е толку битно дали се скапи или ефтини важно да ми се допаѓаат
     
  5. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Гаќички 100% памук исклучиво од пазарче. Заштитен знак сум на пазарџиските тезги. Оу јеа! 8)

    Прслуци - такоџе. Да не речам, милувам кога ке си купам за 150 ден (т.е. 2 за 150 на Шутче мило), прслук што во град е од 250 нагоре. Па дури и поголем избор на бои кога ке најдам... уффф Инкредибиле!!!

    И да :!: да ме праша некој од каде, што, како купувам, гордо изјавувам дека Пазарче рулс! 8) Па следат коментари од типот... па како од пазарче, долна облека... лилааа заштоооо??? И јас гордо одговарам: со парите што ке ги потрошите во лиска, нбб и слично, монтирајте си гради и задници на кои секаква долна облека би одговарала. :emo:
     
    На Oscar Lady и tinkerbelll им се допаѓа ова.
  6. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    И јас најчесто долната облека си ја купувам од пазар.... :lol:
    еее ке отидеш на битпазар и за 100ден. си имаш какви сакаш гакички и ми траат бар сезона-две.
    Од прслуци имам секакви. моментално имам на нбб два, имам еден на лиска и неколку од пазарче, ништо не им фали..
    ама се согласувам со сите што велат дека скапите прслучиња се подобри зш со години ке си ги носиш и ке ги извадиш парите, а не секоја втора недела оп на пазарче и пак повеќе пари давам ;) позз
     
  7. marija89

    marija89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13
  8. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
  9. marija89

    marija89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13

    баш би сакала да пробам
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    ^ Ми личи на венче за коса :lol: Што се нема да измислат. Е замисли ти испадне ова сред одење?! :lol: Глупости. Ако веќе сакаш да не се познава има многу танги сега што се со тенки или проѕирни ременчиња и бар знаеш дека нема да ти паднат . :D
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Како да падне кога воошто не може да стои :D Јас само еден начин можам да замислам ,ама не е убав :rofl:
     
    На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marija89

    marija89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13
    Дај слика да видам от тие танги со проѕирни ременчиња :))))
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Во секоја продавница за долна облека ќе најдеш стринг танга
    [​IMG]
    , а порано многу имаше танга гакички со силиконски ремчиња (т.е. безбојни, како што имаше силиконски прерамки за прслук) ваљда ги има уште, али незнам како да пребарувам за да ти најдам слика :lol: Прашај во продавниците за долна облека, сигурна сум дека ќе најдеш ;)
     
  14. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    Intimissimi, Extreme intimo ,Golden Point i od Lisca najmnogu
     
  15. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    a da ve prasam da ne znaete kaj ima gradnici ama so pogolem push up zs site so gi kupuvam od gorenavedenite prodavnici nemaat ili so sreden,a sakam nekoj so pogolem sto ima mn razlika golema
    [mod-kirilica:x3edstgi][/mod-kirilica:x3edstgi]
     
  16. lokumce

    lokumce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    18
    Вакво видов во Охрид минатот лето во една пордавничка за долна облека карши охридска банка мислам ке му дојде на кошот кога идеш накај таа тутун џамија или како се викаше.... :worried: све објаснив сеа :tmi:
     
  17. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    долна облека купувам од локалните продавнички во к.вода и стандард зелено пазарче(омилено шопинг место) :D Баш и не ми се фрлаат пари за скапа долна облека.Имам купено неколку ствари како што се подвезици за свадба,градник за апсолвентска,хулахопки за свадба од поскапите продавници,но искрено овие пазарскиве ми се некако поудобни :lol: може е и до навика шо ќе правиш :lol:
     
  18. marija89

    marija89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13
    А во Скопје некаде ? и баш сакам да видам слика од сликиконска танга
     
  19. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Само од Extreme Intimo и Intimissimi и Golden Point.
     
  20. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Си имам две коњак продавници во ТЦ Бисер, има многу убави парчиња. А и Зелено пазарче не го мењам за ништо. Модели и бои- колку ти душа сака, а и плус ќе ти остане некој денар повеќе во џебот :D :D