1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде купувате долна облека?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SummerGirl, 3 мај 2010.

  1. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Едно време купував исклучиво од ЛИСКА но кога увидов дека им го плаќам само името а со квалитет се
    исто како и на пазарче ( само треба да знаеш да си одбереш) престанав да купувам од нив па не сум луда да фрлам толку пари само затоа што било од лиска
    има многу други дуќанчиња каде што се наоѓа и поквалитетна облека од таја во лиска а е каде каде поевтино.
     
  2. chocolate-girl2

    chocolate-girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    14
    Сара Фешн..:)
     
  3. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Каква мајка, таква ќерка. Мајка ми носи само прслуци на Лиска, па и јас по неа се навикнав. За удобни се удобни ама некако ептен ми се еднолични. Може треба да видам што има по пазариве.

    А за ѓаки, пазар и само пазар. Ем се ефтини ем убави.
     
  4. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    прслуци купувам само од зелен пазар...а гаќи од кај стигнам си купувам :lol:
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    за секојдневно по пазари шетам.. 8)
    а иначе најчесто од лисца :) !
     
  6. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    сара фешн =)
     
  7. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    ПРслук исклучиво од Лиска. Иако некои се жалат на неквалитет и едниличност мене досега сите нивни прслучиња ми се погодени. Ни жици да излезат ни ластик да се опушти, ништо. Имам и две едни ко маици а нагоре прслук се пак од Лиска закон се за зимно време или за прозирни блузи.

    Гаки најмногу сакам памучни од македоснките конфекции а ги има во мног продавници во разни бои и модели
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    За прслуците многу внимавам да се квалитетни, па затоа кога имам можност купувам од Лиска. Дефинитивно немаат утка. :) Но тоа не значи дека не си наоѓам и на Зелен пазар, зависи како стојам со пари во тој момент.
    А гаќи најчесто си купувам од Зелен пазар, и од разни други продавници каде што ќе си најдам по мој вкус.
     
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Зависи што.Имам и поскапи парчиња и од пазар.Порано од Лиска купував прслуци.Давав по 3000-4000,зависи.Причината е што наоѓав асален за моите гради,т.е. Ц корпа.Ланската година тоа што го купив ,одма ми се извлече жицата и го приметив со сменет квалитет дека е,не ми траеше ич и баталив од таму купување.Имам од Викторијас сикрет парчиња кои ми ги има донесено сестра ми-гаќички,хеланки,пижамки и прслуци,а и некои прслуци поима немам која марка ама доста убави и шаренки,исто од Америка.Дечко ми ми има поклонето комплет од Интимисими маичка и гаќички ,ме изненади убаво. :wasntme: Од Голден Поинт имам нешто и тоа е.
    Повеќето од пазар,најчесто Зелено.
     
  10. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Јас и мажот ми купуваме од Vero by Aslanis, грчка марка е , не знам дали ја има во Мк и да ви кажам сум презадоволна 100 % памучни работи и многу добар квалитет се.
     
  11. Korisnik89

    Korisnik89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    Intimissimi и Golden Point кај се наоѓаат?
     
  12. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Девојки има негде во нашава држава ваков градник?
     

    Прикачени фајлови:

    На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
  13. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    јас раатот со градниците го пронајдов во Н&М мислам дека го нема во мк, прво купував од кај најдам ама за еден месец и фрли го од оние ефтиниве, а сега барем знаеш купиш и носиш јас од таму имам некои што се по 2 години а сеуште се како нови а не се и нешто страшно скапи поефтини се од лиска, а искрено од квалитетот во Intimissimi не сум задоволна џабе високите цени :D
     
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971

    Има кристи, јас ваков си купив за матурата. Додуша, мојот има прерамки, ама се вадат. Битно корпата е со тој облик. Мојот е НББ, ќе прашаш за градник кој може да се носи со корсет, малку се поразлични овие корпи од стандардните. Го купив околу 600, 650 денари. :hai:
     
  15. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    Еxtreme Intimo и Lisca
     
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Го гледав во каталогот на Лисца, ама незз дали стигнал кај нас и која цена е
     
  17. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Golden Point на рекорд , одма до мисс поем :) а Intimissimi како да ти објаснам :?: одма до калзедониа :D негде позади тренд така му доаѓа мислам , на онаа улицата со јапонски цреши не ми текнува како се викаше :$ или позади неа :lol: их не сум добра ич за објаснување и не паметам многу кое каде се наоѓа :$ ама мислам дека ќе ја најдеш, прошетај го само тој дел :)
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Што ќе ти е да ги носиш, подобро ништо не облекувај ;) .. да не те жуља де.. :^)

    Да не бидам офф, за мене важи правилото исклучиво памучна долна облека а тук и тамо може да се прифати и некој сатен во комбинација со некоја си чипкица 8)
     
  19. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Кога ке појдам надвор од градов ке побарам таков градник,бидејќи овде кај мене нема некаков избор.Апсолутно за ништо од долна облека.Јас си сакам некој по убави по секси,со чипка или слично.А овде све се памучни.Некни барав полутанги или полубокесрки немаше ама апсолутно нигде во сите 6-7 продавници што ги има кај нас.Иначе купувам јас од тие продавници али по обични,не се нешто квалитетни за два три месеци излагаат жиците на прслуците.Гаќички купувам некогаш од пазар(5 пара за 100 денари) али по некое време ми се растегнуваат,али па не се скапи.
     
  20. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    extreme intimo i intimissimi :)