1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде сте?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Rossana, 6 мај 2010.

 1. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
  се утепав барајќи ваква тема па ако ја има администраторите слободно може да ја преместат :D :D :D
  Од кој град сте?
  Јас сум од Струмица :)
   
  На Cecko85, Atanasn, meckicka и 4 други им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.553
  Пол:
  Женски
  Од Скопје
   
 3. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  34
  велес
   
  На Cecko85, love.faith.hope, Chocolate.me и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Од милото ни наше Скопје :)
   
 5. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Од Скопје :*
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. EnaPerfectGIRL

  EnaPerfectGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  KOCANI :f: :f: :sun:
   
  На Tiffany17 и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 7. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Скопје ;)
   
 8. Sara89

  Sara89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  4
  Штип ;) :)
   
  На Cecko85, shushu, funkygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Skopje :)
   
 10. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Јас имам комшивка значи :hai: за Енаперфектгрл и јас сум од Кочани :)
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски

  Еве ви уште една комшивка, и јас сум од Кочани :) Катја колку години имаш ако не е тајна :)
   
  На Iva stip и happygirl им се допаѓа ова.
 12. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Еве ви уште една комшивка, и јас сум од Кочани :) Катја колку години имаш ако не е тајна :)[/quote]
  Ќе ти пишам лп ;) :)
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Скопје, ама не е проблем може и да се преселам само ако некој сака да ме земе ;)
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Прилепчанка сум
  :*
   
  На Cecko85, ariel333ariel, anichka94 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  Kaj i da otidam, kade i da ziveam, pak ke kazam deka sum od Skopje...
  Se rodiv vo Skopje, izrasnav vo Skopje, i sekoj den sum vo Skopje, bez koe ne mozam ni eden den :tmi: .
   
  На ebola и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Скопје :)
   
 18. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  ПРИЛЕП
   
  На MarchelineAmaru и bearshare им се допаѓа ова.
 19. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Пробиштип :inlove: :)
   
 20. srcushka

  srcushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  skopje gjorce petrov:D
   
  На benko му/ѝ се допаѓа ова.