1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од какви мажи/жени бегате?

Дискусија во 'Сингл' започната од crazylady, 3 април 2013.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Од каков тип на мажи/жени бегате?
  Од каков тип на карактери бегате?

  Не се мисли на физички изглед , туку за почеток на состанување и врска.
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.383
  Од машки што на прв состанок зборуваат дека сакаат брак, семејство, од машки што лажат на секој збор.
   
  На FentyBitch, tritocki, BabyStyle и 3 други им се допаѓа ова.
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.171
  Од мажи кои пред женските зборуваат просто. Или кога вулгарно коментираат што би и правеле на некоја со огромни облини, а истовремено и се пуштаат на некоја девојка. Жив сведок бев на ваква ситуација и ми беше жал за девојчето.
   
  На Traveler91, zymba, tritocki и 7 други им се допаѓа ова.
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.965
  Пол:
  Женски
  - вулгарни
  - кукавици
  - наметливи
  - слаткоречиви
  - лековерни
  - подложни на влијание од другите.
   
  На Markian, okcenzi, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  Од машки што само јадат пијат и немаат никаква цел во животот.
   
  На tritocki, okcenzi и missbotwin им се допаѓа ова.
 6. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  од мажи кои се веќе 22-23 па и повеќе 30 а сеуште не се трудат да створат нешто од себе
  и оние на кои секоја девојка им е најдобра !
   
  На TheRGirl2, Traveler91, zymba и 4 други им се допаѓа ова.
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Без цели во животот.
  Синови на мајка.
  Деца, големи деца.
  Неспособни, мрзливи, ограничени , љубоморни, премногу самоуверени, метросексуалци, завидливи на моите успеси.
  Сите оние кои не го разбираат начинот на кој го гледам светот со мои очи.
   
  На Traveler91, zymba, tritocki и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  дволични кога ќе видам некој што ќе те дружи и после една недела ќе те остави на цедило сам да си ни здраво не му викам после
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски

  И јас бегам од мрзливци кој немаат појма за животот и сеуште чекаат од своите родители,бегам од лажговци и неискрени луге :devil:
   
  На Traveler91, missbotwin и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.066
  Допаѓања:
  32.924
  Пол:
  Женски
  Пред да се фатам со маж ми бегав од фраерчиња, мрзливци, препотентни и лицемерни мажи.
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  Бегам од моралиски,што се глумат финоќа,лицемерни,матријалиски,неискрени итн
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Од мажи кои оговараат :puke:
  Тоа е нешто најлошо за еден маж.
  За жал постојат такви и тоа многу такви постојат. :(
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  8.488
  Пол:
  Женски
  од кукавици,мамини синови,тешки ебачи |( ,дигнати фраери со носот во облаци.
   
  На Vik'Toriah, Crna Dama, missbotwin и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Andromaster

  Andromaster Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  66
  ...зашо да се бегам...јас не бегам од жени никогаш, од секоја жена може да се научи по нешто...( како да се однесуваш или како не треба да се однесуваш во одредени ситуации)...
   
  На Dashing:), sramezliv92 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 15. 0009

  0009 Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  od mashki shto ne znaat da te cenat
  -podlozni na dvlijanie na drugarite
  -ljubomorni
  -prepotentni
  - zenkari
  ...
   
  На hermosa и missbotwin им се допаѓа ова.
 16. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  - Од големи деца т.е типови кои безделничат по цел ден и кои без мама неможат да одлучат ни што ќе јадат :lol:
  - Од дечки кои боледуваат од љубомора
  - Од тешки сељаци без култура
  - Од дигнати фраери кои мислат дека сите трчаат по нив
  - Од плачковци - најтапа ситуација ми е кога машко на секој збор ми се жали а не превзема ништо за да си ја подобри состојбата
   
  На hermosa и missbotwin им се допаѓа ова.
 17. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Просто и едноставно
  Од такви кои у секој поглед личат на копилето што ме направило !
   
 18. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Не ми е тешко да одговорам бегам од оние мажи кој личат на татко ми , тој ,глас карактер, поглед и злоба уф колку го мразам
   
  На Tanjamm и missbotwin им се допаѓа ова.
 19. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  231
  Бегам од:
  - женкари! еднаш налетав, повеќе никогаш!
  - лигуши, ни грам машкост во себе
  - машки, кои немаат цел во животот
  - сељачишта, кои незнаат за однос спрема девојче
  - и најгрдото, дечко да ми шљапка на маса додека џвака храна, уф можам одма да станам и да си отидам!
   
  На missbotwin, heart.stealer и StefChef им се допаѓа ова.
 20. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Бегам од женкари, од такви што немаат цел во животот, од болно љубоморни!

  Доодуша моментално имам дечко, не треба да бегам ( ама да си кажам де, што нејќам :lol: )
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.