1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од какви мажи/жени бегате?

Дискусија во 'Сингл' започната од crazylady, 3 април 2013.

  1. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Од лажговци и од оној тип на ,, што ќе рече мама - тоа ќе биде‘‘. :@
     
    На cavalli, Малечкоxxx, Alisa22 и 10 други им се допаѓа ова.
  2. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Од жени што лажат, што се дволични, досадни ко мува, разгалени...
     
    На GirlLove, Decibel, Milobebence и 7 други им се допаѓа ова.
  3. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Од несериозни, тоа страшно ме нервира, не велам некој цело време да биде сериозен ама па не е во ред и цело време да се шалиш како будала, друго што маж е тој ако цело време мама ја слуша???(facepalm) бегам и од љубоморни, страшно досадни личности ми се тие, ако не веруваш немој ни да бидеш со мене..и така :)
     
    На Dadusicka, hermosa, GirlLove и 6 други им се допаѓа ова.
  4. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    Од конзервативни и патријархално воспитани жени.
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Ретки се таквите во денешно време.
     
    На Goce35 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Од несериозни, женкари, такви што не знаат што сакаат и никогаш не си на чисто со нив, разгалени...
     
    На Згодната, blackred, Cleonika и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    не би знаел искрено, ама точно знам од што да бегам :)))
     
  8. Goce35

    Goce35 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Машки
    Kakvi takvi od nikoja ne begam..
     
    На cavalli, josifova1000, dfsa и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Tina22m

    Tina22m Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Од мажи кои не можат да се помират со фактот дека и жената е успешна. Се' прават да е натпревар, не дозволуваат да искажам мислење, ми троши време и пари, не ме почитува и не ми дава никаква поддршка. Мажи со кои не можам ред муабет да направам. Преупорни и не разбираат дека НЕ значи НЕ.
    Е вакви не опстојуваат во моја близина.
     
    На Animali, Alisa22, ELIDavor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Од оние што дремат во кладилница или пак кафана и оние што слушаат турбофолк што се без амбиции со еден збор затуцани прости сељачишта :rofl::rofl:
     
    На cavalli, Stayy W, Prijatelot и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Малечкоxxx

    Малечкоxxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Од лажговци од женкари од намќори и од просто затуцани простаци како ке кажат мама и тато:fubar: и од љубоморни болесници и од оној што се смета дека е газда на жената (facepalm)
     
    На hellocity, Tina22m, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  12. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Ова ме потсети на еден мој комшија, дечкото имаше девојка за сва времена, убава, паметна, образована, со работа, со награди од уште кај не, но беше многу комуникативна и итра, и не дозволуваше неговите да и влијаат.Им пречеше што беше сакана од нејзините, што не беше неписмена и домакинка во 21 век, и овој ја остави со убедувања и навреди кон неа дека нема никој да најде.Девојката се омажи има и дете, сами живет а овој комшијава направи скоро 32-33г и уште е сам и не дава никој за мајка му да збори.Знам само дека стигнаа до брза помош дома да им дојде кога мајка му на сето неверување дека бившава снаа ќе се омажи ја видела со мажот и детето во маркет или на пазар и ќе се онесвестела.
     
  13. Малечкоxxx

    Малечкоxxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Лелелеее и од лошото имало полошо.. Страшно какви луѓе има. Незнаеш дали да плачеш или да се смееш хаха. Нека си седи вечно во маминото скутче
     
    На cresa-jagoda, Shmizla94 и hermosa им се допаѓа ова.
  14. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Типот е болен, јас дека надвор од мк студирам ми викаше дека бог ќе ми суди зашто сум ја напуштила мк, абе сите се зезаат со него ама оовој толку е со мајка му болно опседнат, се скара со еден комшија му предложи работа, на 32 ништо не работи сеуште и се скараа дека ќе требало да биде 8 саата без мајка му ејјјј му викаат сите што ќе јаде кога ке ги нема неговите и пак си тера по старо, вечна е мајка, мајка е една, како можело да го тераме да работи и да се дели на 8 саата од мајка му, инаку бившата негова навистина има дете и маж, ама таа си е самостална и паметна, овој не знам до кај ќе тера.
     
    На cresa-jagoda и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  15. Ale10

    Ale10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    100
    Од лезбејки. Да не се затреска човек во такви... си се зезнал од старт. Мислам не се они виновни, туку машкото е малер за од толку жени, баш во таква да се затреска. И без лоша намера кон ЛГБТ заедницата
     
  16. _Catherine_

    _Catherine_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2018
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.323
    Пол:
    Женски
    Јас бегам од скржави, нервозни типови, самобендисани. Повеќе сакам да е шегаџија, да знае да ме цени, да има грижа и да е романтичен.
    @Ale10 И јас сум таков баксуз, да се решам да се заљубам за прв пат демек да видам како е, дека од негова страна осетив дека има љубов , ама ме заеба тогаш кога сватив дека е геј и дека е премногу опседнат со машкиот полов орган. Значи, то не го имам никогаш помислено дека ќе е таков ама то шо не го очекуваш баш то ќе те начекат. И си велам поубо да ме изневери со женско отколку со машко, дека јас и со услов да не е педер ќе го прифатев , ама не мислам дека ќе најдам друг после него пошо сватив како е да сум заљубена во некој што ми одговара во карактер, ама неможам не ми дозволува паметот да сум со педер дека фактички не ме сака тој само изгледот го гледал кај женските. Судбината ми била таква...
     
    Последна измена: 11 февруари 2019
  17. Ale10

    Ale10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    100
    Подобро некогаш, отколку никогаш да не си дознала. Во животот све се случува со причина. Можеби изгледа смешно, али си стекнала уште едно животно искуство.
     
  18. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Не бегам од жени - не ме бркаат :D шала.

    Епа вака.
    Бегам од женски кои се наметнуваат, бараат посветување внимание во 80% од денот, кои се љубоморни и ме малтретираат додека работам или спијам со небитни ствари од типот "која е таа што ти лајкнала", од женски кои секогаш и само секогаш ме критикуваат пред луѓе, навредуваат, кои се преполни со его...(за на крај да си ги покријат страстите со некој клошар) итн.
    Има уште ама немам време.
     
    На RainbowButterfly, cavalli и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  19. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Според мене ова еден од нај искрените, нај точните женски постови на оваа тема. (y) само таквите мужишта ги има многу и знаеш, сардисаа добра бројка од девојките кои заслужиле минимум почит и љубов.
     
  20. Шминкер

    Шминкер Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Машки
    Од жени без идеи и пониски од 1.70, дека јас сум 1.86 :)
     
    На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.