1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од какви мажи/жени бегате?

Дискусија во 'Сингл' започната од crazylady, 3 април 2013.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Од мамини мази, од фраери кои глумат мангупи со парите на тато и мама, егоисти, мрзливи и неамбициозни.

    Не можам да се замислам со некој кој нема никакви амбиции во животот, за мене понекогаш амбициите се оние кои ме одржуваат во позитивно расположение и ни под точка разно не би можела да се замислам до некој кој е до толку незаинтересиран за својата иднина и чека некој друг да му реши битни прашања во животот.
     
    На veren, Hipster, glosipgirl и 5 други им се допаѓа ова.
  2. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Слично привлекува слично, без оглед на пол и меѓусебни односи (пријателски, емотивни, колегијални).
    Факт е дека можам да се пронајдам покрај некој што е сличен на мене. Меѓусебното надополнување отвора можности за добра комуникација, дружење, зеднички интереси, цели и успеси.
    Спротивно од ова, самобендисани, завидливи и алчни личности се надвор од мојот домен за оставрување на некакви поблиски контакти.
     
    На zarah, SwanMay, SV1911 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Od pijani anesteziolozi..:worried:
    More aj sto cudno se seta naokolu tuku kako mu dozvoluvaat taka na operacija?

    Sala na strana ne begam nit sum begala.Toa sto na sekogo mu go mislam mu go kazuvam pa ne mu preostanuva nisto osven sam da se povlece.Nema zosto da mu glumam kurtoazija so zaobikolki za da ne dojde posle da treba da se bega.
    Sum imala vo svoeto opkruzuvanje devojki na koi nekoi decki em ne im se dopagaat em ne planiraat nisto
    so niv ama gi drzat pod racna kolku da tepat vreme.Potoa doagalo do situacija za da treba da begaat i da se zalat od "dosadniot" "napadniot"..
    Istoto vazi i za zenite"prijatelki"..Dokolku sum sigurna deka necie opkruzuvanje mi e od iks pricini neprijatno naogam nacin da dadam do znaenje deka ne mi se dopaga i se drzam na distanca.
    Vestacki prijatelstva ne priznavam.
     
    На tessie и SV1911 им се допаѓа ова.
  4. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Бегам од намќорести жени кои до пладне се мразат самите себе а од пладне цел свет. Навистина несакам намќори кои незнаат шала, кои во се се наогаат навредени, несакам жени кои се млитави на кои им треба пола саат да станат а уште пола додека почнат да се движат, сакам енергични жени и во физичка и психичка смисла. Сакам жени кои знаат да ти кажат во кратки црти а не жени кои детализираат и небитни работи..... Несакам жени со ниски морални вредности, жени кои имаат потреба да те убедуваат дека се они во суштина верни ама ете ради тебе одлепиле, Сакам нормални жени без некои посебни барања во физичка смисла но битно да се уредни, да водат грижа за себе,.... Но најмногу бегам од намќори, кои незнаат да се смеат и на кои се им пречи.
     
    На Nina+O, buttercup5, eloves и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не бегам јас од никого, тие бегаат од мене, море усвет фаќаат.[​IMG]
     
    На bybeDkid, crazylady, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
  6. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    На толку енергичност Далеронке, само глув и слеп може да седи до тебе.:rofl:
    Ма мака им е што не можат да те пратат(poolparty)
     
    На smigool, tessie и Daleron им се допаѓа ова.
  7. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Море шлихтање, мене ми падна незгодно и ми се зацрвија образите. :$ баш вака се кријам додека го читам ова :tmi:
    Најмногу што мразам и бегам е тип на жени кои немаат свое јас.
     
  8. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Oд фини, скромни, морални, принципиелни пристојни лицемери. Волци у јагнешка кожа, боље речено...
     
    На Lolo5, 1slavjanka, Simona^^ и 2 други им се допаѓа ова.
  9. sia.bella

    sia.bella Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    963
    Допаѓања:
    17.156
    Пол:
    Женски
    Последниов период како некој магнет бев за помали од мене и зафатени мажи... Лудила, одвај глава кренав! |(

    Значи, прво од такви бегам - помали од мене и зафатени... Потоа од мажи кои имаат пороци, ограничени и неспособни, искомплексирани, без цели и амбиции во животот, без манири и култура... Женкари и болно љубоморни... Мамини синчиња... Но, најмногу се ежам од прости и вулгарни мажи... :puke:
     
    На Tanjamm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Прости. Зошто со секаков човек можеш на крај да излезеш, па дури и со лош, ама од прост Бог да чува. (facepalm)
     
    На eloves, mims-89, Anna-Banana и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Од прости кои не знаат два збора да сврзат и се смешкаат онака глупаво на секој муабет , од нечисти мажи кои пред да излезат заборавиле да стават антиперспирант и кога ќе кренат мишка е лошо по околината:D од онакви кои се фалат дека се најдобри фраери во град 8)
     
  12. 1slavjanka

    1slavjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    503
    Пол:
    Женски
    Прво од момци кои не ме привлекуваат доволно физички (да не се лажеме ако не ми се допаѓа нема смисла да губиме време бидејќи секако не бива ништо) :D
    Инаку момци кои незнаат да комуницираат со девојка, мрзливци, депресивци и личности без свое јас кои чекаат мама или другарите да им кажат што да прават :x
     
  13. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Од машки што уште на првиот состанок ти го ветуваат цел свет дека ќе ти го подарат на дланка!
     
    На crazylady, Hipica и Rama им се допаѓа ова.
  14. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Насилни и пијаници. А никако да избегам.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Од маж што ти вика дека сака да се ожени со невина, зошто само тие биле чесни... wtf
    Од маж што е агресивен
    Од маж што попрво би оговарал колку некоја типка е јака, од колку да земи да прави нешто корисно
     
    На smigool и veren им се допаѓа ова.
  16. AlexTheDevil

    AlexTheDevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Јас бегам од нападливи жени, што се пикаат и кај што не им е место, од фалбаџики исто
     
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Од агресивни, нападни мажи. Од пијаници, од премногу досадни, од насилни.
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  18. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    од плавуши :D :D :D :D :D :D без груби коментари ве молам малку зезање :)
     
    На Oscar Lady и Sanimk1 им се допаѓа ова.
  19. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Бегам од жени кои се саможивни и мислат дека нивното мислење е најточно на целиот свет и не ни даваат можност да го искажеш својот личен став, а доколку го искажеш константно те контрираат. "Слушај јас да ти кажам" им е секоја втора реченица како во нив да се има насобрано искуството од целиот универзум. Или тип на девојки кои на лик личат дека мравка не би згазнале а всушност се тешки лицемерки.
    Бегам од мажи кои се коцкаат, примаат наркотици или се хронични алкохоличари. Исто од мажи кои делуваат премногу нападно и агресивно.
     
    На oliolivera и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  20. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    нема ја шо да бегам по одреден период сами ке избегаат :talk::rofl:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.