1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од какви мажи/жени бегате?

Дискусија во 'Сингл' започната од crazylady, 3 април 2013.

  1. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Со еден збор од СЕЉАЦИ.
     
    На hermosa, SunshineYo и crazylady им се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Од коцкари и алкохоличари бегам ко ѓавол од крст.
    Следно на список ми се оние кои не ти даваат збор оти тие се‘ знаат, а ти им служиш само за да бидеш нивната „поубава“ половина. Згора на тоа, ако подзаборавиш некое влакно одма мани ти наоѓаат, а фактот што го мрзело брадата да ја бричи (иако му е преостра, а тебе кожата ненормално чувствителна) не се важи.
    За крај, бегам и од недозреани, такви кои не сфаќаат колку е серизно нештото (кога е, се разбира), од љубоморни, посесивни и од дискриминирачи на жени.
     
    На buttercup5, crazylady, ku4ence и 11 други им се допаѓа ова.
  3. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Абе шо и да е само женкар да не е!!:lol:Многу ги мразам!:@:punch:
     
    На Frosi333, Petar80 и smigool им се допаѓа ова.
  4. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.053
    Пол:
    Женски
    Од самобендисани мажи кои се убедени дека знаат се и дека се најубави, а освен тоа шо не и изглеат така добро не знаат ни два реда муабет да сврзат па едина реченица шо ја користат е ,,Шо ти е тебе, не е тоа така,, ...
    Недозреани, шо се понашаат као деца иако одамна им се поминати и тинејџерските години
    Фраери (читај сеЉаци) кои се прават дека се некои фаци а всушност само се глупираат.
     
    На buttercup5, Wahnsinn, Petar80 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Колаче123

    Колаче123 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Мразам хилигани,имам многу лошо искуство со нив.Али само они ме привлекуваат.Јас сум виовна,секогаш викам ќе стојам на страна од такви машки но,повторно и повторно трчам по нив.
     
  6. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    леле од прости луѓе најмногу, на кој начин да им објаснуваш си разбираат како нив им одговара... исто така и од негативци само што се жалат и никогаш не се срекни и задоволни...
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Мaжи штo сњ фaлaт oвa имaле,oвa мoжеле дa нaпрaвa,тaкви штo сњ зaнесувaт кo јaјце нa кривинa a не ги бидвa зa ништo..
    Не сaкaм кoнтaкти сo бoлнo љубoмoрни зенскaри,пијaници..
     
  8. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Бивши :lol: Шaлa нaстрaнa. Бегaм oд фaлбaџии, секoј штo ќе ми се претстaви кaкo сoвршенo дoбaр и пoвреден oд oние нa кoи им пoмoгнaл, a всушнoст никoгaш не е тaкa и oд нaпoрни типци штo не се рaзбирaaт oд не.
     
  9. WishMaster

    WishMaster Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    697
    Пол:
    Машки
    Бегам од материјалистки на кои најважно им е каква кола возиш, колку стана или куќи имаш, колку заработуваш... (facepalm)
     
    На NightBreaker и Petar80 им се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Бегам од луѓе без културни манири.
    Мразам намќорести и самобендисани луѓе, и таквите подалеку од мене.
    Бегам од луѓе кои сакаат да се центар на внимание и луѓе што зборат прегласно. Премногу ме иритираат женски што се смеат гласно и хистерчино, онака за сите да ги чујат...
     
    На somebady, Wahnsinn, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Lina Stojanoska

    Lina Stojanoska Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Бегам од мажи женкари, без карактер,со претеризми за нешто заработено од нивните родители, лажговци,самобендисани,озборувачи на бивши женски(ако за неа зборува лошо и затебе истото ќе го зборува кога ќе раскинете),од т.н "фраери" во друштвата и сл.

    Бегам од женски кои ми шират лоша енергија, лицемерки,премногу озборувачки (за женски е нормално до некаден да озборуваат ама премногу секаде штети) , премногу оптеретени со нивните бивши и на нивните бивши сегашните партнерки, премногу љубоморни и оние ептен материјалистките.
     
    На Jenniffer, littleflower, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Прво да кажам од какви жени бегам (и во реален и во виртуелен живот). Бегам од жени кои цело време кукумјавчат, а се' им е по таман. Во стил, „лелееее, ништо не учев, само гледав во книга, па ова ми беше, па она ми беше, ако воопшто положам ќе биде добро“ и после ги гледаш 10-ка добиваат (ова постар пример, колку за илустрација, а има примена и за други работи во животот). Немам јас ништо против ти да си успешна, да имаш финансии и се', ама мислам дека е лицемерно да ме гледаш во лице и да ми го зборуваш спротивното, колку само да се жалиш. Не знам што им е поентата на ваквите жени? Да бидат сожалувани, да бидат жртви, да не се двојат од средината? Не сфаќам.
    Исто така бегам од жени кои се дрски и безобразни и сметаат дека само тие се во право и се' знаат, наметнувајќи го својот став. Мислам дека за се' постои добар начин. Ако некој ми е напорен и сака да се натега и да биде најгласен - немам намера да се замарам со него и се тргнувам на страна од ваквите жени.
    Не знам дали бегам од некој вид на мажи. Женкари и без тоа не сакам, а не сакам ни да се дружам со некои кои ми имаат малку манијакални афинитети. Во суштина, со машките кои ги познавам комуницирам без проблем и не се сеќавам дека бегам од некого. Во животов сум бегала само од додворувачи кои не сакаат да ми се откачат, а немам веќе начини да им укажам дека не ги делам истите симпатии.

    Генерално бегам само од жени. :devil:
     
    На buttercup5, Bender Rodriguez, somebady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Од прости, арогантни, што вреѓаат пцујат лесно избувнуваат и слично.
     
    На somebady му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Бегам од прости и неиживеани жени,вулгарни,и без трошка осет и срам.
     
    На somebady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    алергична сум на мажи со мотори, со тетоважи и оние што пушат цигари :smoke::puke:
     
    На somebady му/ѝ се допаѓа ова.
  16. perosk

    perosk Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Aрогантни, озборувачки, радознали, девојки што ќе направат се за да бидат во центар на внимание, намќори и најважно, материјалисти. Ако немаш Мерцедес и куќа на три спрата, грд си.
     
    На somebady и classy_M им се допаѓа ова.
  17. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Тоа со еден збор се вика с-п-о-н-з-о-р-у-ш-и. Исто бегам од такви пошто не те гледаат како човек и карактер, туку како непресушен банкомат! Не дека немам пари да ги наранам спонзорушите, но нема да си дозволам да испаднам таков мајмун како што гледам ги има некои и фрлаат ли пари фрлаат само за да некоја “убавица“ биде до нив пошто кога ќе секне кешот и неа ќе ја снема. Љубов купена и одржувана со пари не е љубов! (facepalm)

    Бегам и од напорни и посесивни девојки кои ќе ти се јавуваат на секои 10-15 минути и ќе те гњават најмалку толку време. Бегам од негативни и депресивни девојки! Бегам од жени кои не те запознале, а веќе оформиле мислење и суд за тебе. Бегам од жени кои смениле многу партнери или имале историја на неверства. Бегам од нестабилни и лабилни жени!

    Бегам од многу жени... но подобо уште во старт отколку после главата да си ја кршам од ѕид или па не дај боже да се разведувам. Која жена ќе го помине мојот филтер... честитам може да ужива во љубовта и богатството со мене! :D
     
    На sj *O*, buttercup5, barbiegirl.24 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    @NightBreaker супер кажано.Се надевам дека го применуваш ова и во пракса, со оглед на тоа дека многумина бараат трофеи. И жал ми е што вакви времиња дојдоа, а уште повеќе што мојата ќерка уште неколку години ќе почне да излегува.И кога ќе прочитам по некои теми, какви интереси, мислења и ставови имаат девојчиња на 13 годишна возраст, ми се крева коса на главата.
     
    На NightBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
  19. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Фала.:bow:

    Да, најискрено го применувам филтерот што го имам креирано и секој ден го надградувам/проширувам/усовршувам. :)

    Нормално... никогаш не осудувам некоја жена во старт се додека не ја запознаам подобро, но порано или подоцна си испливува на површина таа особина што сака да ја скрие од мене. :D За мене не е доволно некоја жена да има само добра... фигура, туку мора освен стегнатото газе да може да покаже повеќе. :lol:

    Епа @Gea ќе си ја варкаш и контролираш ќерка ти не знам што да ти кажам, период на тинејџерство знаеш како е... децата се желни за експериментирање и нормално дека само физички изглед и сексапил им е важен ништо друго. Убаво ќе ја стегнеш и без она да знае ќе ја држиш на мониторинг и контрола. :)
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Од безобразни, од коцкари, од напорни, недообразовани, инаети со кои не можеш да излезеш на крај, насилници итн.