Од која возраст вашите деца јадат сами?

Дискусија во 'Дете' започната од iloveyou29, 10 јануари 2018.

 1. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  20.884
  Пол:
  Женски
  Јас го сфатив прашањето од кога јадат сами со прибор.
  Инаку сама јаде од 9 месеци ама само цврста храна што се држи со раце, овошје, зеленчук, кифла...

  И да додадам дека сега на 21+ покажува интерес за сама да ја држи чашата ама се уште вежба и утоп мокра се прави до чорапи.
   
  На mal.ecka, TeddyGrey, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.