1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од мене татко не бидува (Benden Baba Olmaz)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ladymilion, 12 април 2011.

 1. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  ја гледате новата серија на а1?мене ми е многу интересна.малиот е срценце
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Леле да ја гледав денес, и се утепав плачејќи. Многу жална епизода, малиот е многу сладок, златце. Татко му ми е најсмешен, незнаеше едно јајце да му спржи, цел ден гладно милото. :lol: Потоа го запали шпорето, па му купи хамбургер. Мислам дека интересна ќе биде оваа серија, по она што го видов денес. А овој таткото ми е познам многу, кај ли глумеше? :?:
   
 3. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  малото е сонце многу е слатко
  мене солзи ми дојдоа на очите едвај се воздржав да не заплачам
  не знам таткото кој глумец е
  ама мајката зарем не глуми у ѓулпаре? :?:
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Серијата се прикажува на А1 во 14.30. А репризата е утредента на А2 во 9 наутро и на А1 во 6 наутро идниот ден.
   
 5. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Да да мајка му глуми во Ѓулпаре (иако тој не го гледам но така слушнав)
  Ама оваа серија сега ми е најјака. И ми се допаѓа тоа што е кратка, само 16 епизоди.
  Ептен ми беше интересно кога беа на одмор :D Ефе мораше да наога начини како да се спраува со онаа Тулај (полека им ги научив имињата :rofl: )

  да ве запознаам со моите омилени ликови од оваа серија :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  многу ми е интересна серијава
   
 7. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  леле срцкиии :) онаа тулај каква коњарка е, ццц
   
 8. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Уште од почеток знаев дека лаже дека е бремена. Ептен ми е антипатична и ме нервира (за Тулај мислам) :devil:
   
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  и јас знаев од почетокот се гледаше по однесувањето и одовлекувањето за на ултразвук
   
 10. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Еве го сега по4на филмот , сега ќе си го гледам Ефе.... :) :) ептен е срценце...
   
 11. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Вака така ама Ефе и Кадифе ќе ги спојат некако хаха :D Кадифе ептен е јака
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Mногу ми е интересна серијава :D Мало освежување за разлика од оние утепаниве сапуници.
  И детенцето и таткото и мајката ми се интересни,ама обично репризите ги гледам насабјелечки ,онака неможам да го фатам :)
   
 13. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  многу ми е интересна и смешна посебно кога требаше сунет да му прават на малиот хахах :D
   
 14. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Серијата е одлична ко за една турска комедија :)
   
 15. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  единствен турски филм што го гледам ефе е срцка голема
   
 16. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Интересна е серијава ја пратам, Ефе е злато :inlove:
   
 17. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  супер серија дома сите ја гледаме никако не се испушта овој малиот и кадифе се добар тандем
   
 18. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Леллеле е оваа баш ми е интересна серија, првите 2-3 епизоди ми беа најинтересни. Ефе толку ми е сладок.... :) кога ќе имам деца би сакала едно синче како него :):):)
   
 19. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Кога бевме од сабајле на школо ја гледав, сега на школо сум тоа време и не можам да ја гледам :worried:
  ако не му е мака на некој накратко може да прераскажи што се случуваше :wasntme:
  последно гледав кога Сонер виде дека Тулај не е бремена и Севил и Ефе кога тргнаа на пат
   
 20. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  во колку часот ја даваат сабајле??