1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од самрак до зори (From dusk till dawn)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од minnie.m, 18 април 2014.

 1. minnie.m

  minnie.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  372
  [​IMG]

  Нова серија (11 Март 2014) базирана на еден од моите омилени филмови ( Од самрак до зори) и повторно под режисерска палка на Родригез. Приказната е истата, ликовите се истите Сет и Ричи, само со подлабоко прикажување на настаните кои претходеле пред пристигнувањето во Titty Twister. Новиот Сет навистина достојна замена за George Clooney :inlove:. Првава сезона ке има 10 епизоди, втората веќе најавена со 13 епизоди. Ја препорачувам на љубителите на филмот или на овај жанр.
  http://www.imdb.com/title/tt3337194/?ref_=ttep_ep_tt
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jovana.P

  Jovana.P Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Според мене Ричи е wow no comment а и Сет не е лош...А серијата е ТОП
   
  На minnie.m му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.488
  Допаѓања:
  21.233
  Пол:
  Женски
  Се израдував кога видов дека има тема за ова серија. :inlove:

  Многу слабо активна ама да си кажам... ова серија ми стана омилена! Поразлична е од останатите серии и тоа ми се допаѓа. Првпат кога ја почнав ми беше многу досадна, ама како одев подлабоко се подобра и подобра стануваше и сега сум опседната... Сите ликови се навистина добри, всушност тоа е тоа што ме влече во серијата, ликовите, од кои омилени ми се Кејт и Сет, но Ричи и Киса се тука некаде исто така. :inlove:

  Браќата се навистина одлични, обожавам кога работат заедно а и добри се на око.:wasntme: Но многу ми се допаѓа врската помеѓу Кејт и Сет (без разлика дали романтична или не), втората сезона беше навистина добра. И сега едвај чекам за втората епизода од трета сезона, ке биде многу интересно со новиот лик Амару!