1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од ситница до голема караница

Дискусија во 'Канта' започната од srn4e, 21 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Се почнува бавно со тупкање,кажување на работи кои те нервираат па на крај да дојде да се изнавреѓаш и после едно извини и другиот ден како ништо да не било.Како да престане ова?
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Со самоконтрола,и решавање на сите проблеми навреме,а не собирање на купче и после ова што го кажа... :)
   
  На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Во прашање е тој малку е шегаџија па мисли дека е се ок што ќе го направи.Колку пати сум рекла да престане ама тој упорно продолжува ,незнам ни самата што му е финтата.Во почетокот многу бурно реагирав ама сега се контролирам колку толку,ама колку може да се издржи...Сепак фала на советот :)
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Па и мојов е сличен,ама верувај,длабоко во себе знаат дека сме им верни,и дека ништо од тоа што го кажуваме во нервоза,не го мислиме. :D
   
  На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Штом се случува почесто не чекај кавгата да започне,па да му кажеш.
  Наместо тоа,седни го еден ден кога сте двајцата океј и кажи му што всушност ти смета.
  Сега тоа што се контролираш апсолутно ништо не значи,бидејќи ти уствари го толерираш,ама таа толеранција еден ден ко ќе пукне,ќе постигнеш само контра-ефект.
   
 6. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  Da,mozebi so razgovor se bi se resilo kaj nekoj sto se razbira od zbor.e sega zavisi kakov covek imas pokraj sebe ako te pocituva sigurno bi te poslusal i ne bi go pravel toa ako e svesen deka ti smeta.mislam deka nema potreba da mu vozvrakas nitu na najmala pocetna provokacija i da ne dozvoluvas da odi ponataka do kavga pogolema.ednostavno pocni druga tema na razgovor i ne dlabi na prethodnata tema.kazi toa sto treba da se kaze i tolku.a ako veke go znaes kakov e deka e shegadzija ne se nerviraj tuku prifati go toa kako na shala a ne kako navreda
   
  На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  не дозволувај тоа да се случува стално,се што те мачи кази му на време, а не после некое време.и кога ќе дојде до тоа молчи додека не со смири,потоа пробај на мирен начин да разговараш со него.
   
  На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Девојки фала на советите,ќе се обидам. :)
   
 9. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  потполно го разбирам проблемов не е лесно верувам,јас во мојата врска ги изгубив нервите за толку бизарни работи и многу се каам да сум знаела тогас да игнорирам ке сум била посрекна.Ние буквално се каравме дури и кога гледаме филм еве пример за ФЕРХУНДЕ и он поцне бавно со тупканје па оти она е лоса и на крај толку ке се созивесе со улогата всусност тој зртвата а јас сум била како неа лоса и не е сала стварно се испокараме толку многу дури еднас ке се испотепавме на крај од денот еден смирувацки секс па не се ни извинувасе и како нисто да не е..после два дена јово наново нова кавга и се ради ситници, другарка ми страда од децко и овој несто се мајтапи со неа овој мојот поцне со мене да се расправа позната му била ситуацијата иста сум како децкото на мојата другарка и ајде па кавга...зиви глупости
  леле вака со се потсекам сум срекна сто раскинавме да не ме сватис погресно ;)
  незнам јас стврано немозев да издрзам зосто секој ден бесе така кај нас и премногу ескалирасе ситуацијата да биде неподносливо доколку се само ситници не обрнувај многу внимание примени друга стратегија за твое добро оти за кавга се потребни двајца или ја смирувај ситуацијата или ја обрни на сала и труди се да не ставас на срце се оти ке ти требат нервите а и ако се нервирас за таквите кавги секоја наредна ке ти биде кобна..со срекја па гледај да си ја усмерис врската во поубав правец :*
   
 10. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Само ситници се во прашање ама тоа е послееее ОГРОМНО.Јас мразам кога сум нервозна од дома пример нешто и некој уште толку да го пали огнот.Најверојатно мојов дечко и твојот бивши не тестираат/ле на издржливост на нервоза,ама кога почнав и јас така да му правам е тогаш беше нешто друго :lol: незнаеше како да реагира едноставно се зачуди.позззз ;)
   
  На Butterfly-itgirl4s му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.