1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од љубов до физичка болка

Дискусија во 'Канта' започната од blonde.92, 24 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. blonde.92

  blonde.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  33
  епа вака ајде на кратко ...
  Се гледам со "типчево" година и 4 месеци со прекини. На почетокот тајно поради тоа штооо... да речеме моето и неговото друштво не беа во најдобри односи. На почетокот беше интересно возбудливо итн се додека не почнаја да се сомневаат... паа намаливме со гледањето ... по една година се се дозна. знаете како викаат на лагата и се кратки нозете. Тогаш се договоривме да кажиме дека нашето е минато бидејќи ни јас ни тој не сакавме цел град да знае што правиме. што си праиме за нас си праиме. само најблиските знаеа. во ред да преминам на главното. во последно време се гледаме многу ретко и тоа малку ме нервира али не е тоа проблемот. проблемот е од кога ќе се видиме јас буквално се враќам како од војна. Додека се бакнуваме се штипиме се маваме и јас го гребам но со одредена сила. ама тој понекогаш губи осет! кога се враќаме назад мене устата ми е модра и рацете ми се неподвижни. да објаснам. многу сака да се гушкаме, премногу како меченце ми е. ако ме нема одамна видено, насамо кога ќе ме начека ме гушка толку силно што јас неможам да дишам и го обожавам тоа .. слатка болка .. али кога ќе почне да ми ја каса устата смрт ми е два дена неможам да јадам. последниот пат толку многу се занесе што јазикот ми го прекаса и толку многу ми отече што келнерот не ме разбираше што сакам за пијање... кога му викам да не ме каса ми вели добро и се смее дојди да те бакнам да ти помини, ми ги бриши солзите ми ја чисти маскарата и ми вели дека тоа го прави од милост, преголема љубов... и кога некое друго типче ќе ми се пушта кога ќе го виделе белгот на мојата уста да знаат дека сум зафатена. за сакање го сакам премногу, а и тој мене уверена сум во тоа. роднини и пријатели негови ми имаат зборувано за него и за таа непозната девојка што ја сакал премногу незнаејќи дека јас сум таа. една жена ми рече дека сум имала премногу среќа во љубовта затоа што машко да засака толку многу во ова време било реткост.
  поентата на сето ова друго ми беше... дали е ова нормално ? дали вас ви се случуваат вакви војни ? и ако може да ми дадете некаков совет како да му објаснам дека е срамота бре да шетам ваква една недела ајде пријателите веќе сватија дека кога сме заедно губиме контрола, ама возрасните ? срамота е нели ?
   
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  На blonde.92 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  ЕДНОСТАВНО МЕ ПОБУДАЛУВА!!!!!!!!!

  Повеќето луге сакаат и грубости кога се физички блиски, ама треба да се има граница до каде како и со се во зивотот! Не те обвинувам, да не ме сватиш погрешно јас сум либерална до максимум, само не мора она што ни се случува интимно да не маркира пред сите со видливи знаци, тоа си е ваше и само ваше, затоа се вика интимност. Внимавај и да не му ја стимулираш оваа особина, зошто човек некогаш истразувајќи ги границите на нешто, претерува. Разговарај и искрено кази му дека ти е непријатно да имаш вакви знаци на себе. Мозе и дома пред твоите да си направиш проблем ако те видат таква што ќе си помислат?! Дека некој те злоставува.
   
  На stronggirl636 и blonde.92 им се допаѓа ова.
 4. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Мислам дека колку и да обожавате вака, сепак ги надминувате границите и тоа станува видливо :) .
  Сите ние си имаме свој начин на однесување и не можам јас да ти кажам како да се однесувате со дечко ти, сепак, можете гушкањето и грицкањата да ги имате, но да не се видливи.
  Со оглед на тоа што велиш дека не ти е баш пријатно останатите да те гледаат така, најдобро разговарај со дечко ти и објасни му.
  Пак, можете да уживате во тоа и ако болката е помала и невидлива ;)
   
  На blonde.92 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  убаво е чувството кога некој те сака и кога прави одредени работи за тебе ти посветува внимание ,,дечково те сака и можеби не приметува колку тоа негово однесување тебе ти смета .Најдобро разговарај искрено со него и објасни му,
  поздрав4е и среќно !
   
  На blonde.92 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.