1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка- Акапулко (GG Acapulco)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maja8, 25 јануари 2013.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ако веќе тагувате што заврши снимањето на една од омилените ни серии Госсип Грл, еве ме мене со утешителна вест дека наскоро ќе почне со прикажување мексиканска верзија на серијава. Претпоставувам дека приказните и дејствијата ќе бидат нови, и да ви кажам со нетрпение ќе ја очекувам серијава.
  Зашто?
  Епа затоа што искрено многу сакам да го слушам шпанскиот јазик затоа што го обожавам :lol:
  Исто така, ако во американскава варијанта се изнагледавме капути и зимски комбинации, овде бар ќе гледаме летни фустанчиња, купаќи и сандали.

  Малце ми е смешно што ги бирале актерите по малце да личат на оригиналните, и не ми се свиѓа никој од овие мексичкиве.

  Еве ви го најавното видео, па да чујам ваше мислење. Ќе ја гледате или не?

  http://www.youtube.com/watch?v=aG3MoCnnbf4
   
 2. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  не не и не ајде што од такт ме вади да прават копија на мојата омилена серија(оргиналот е секогаш подобар од копијата барем мое мислење) барем да избрале актери кои знаат да глумат,и не верувам дека ке имаат толку голем буџет серијава за да актерите носат дизејнирана облека,и јас го обожавам шпанскиот јазик но дефинтивно оваа серија нема да ја гледам..
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Мене па одсекогаш ме иритирале ваквите некративни режисери и сценаристи кои се наместо да измислат нешто свое,радо би направиле некоја бледа копија на оригиналот.
  Ако толку ви се свијала серијата, пуштете си ја пак, гледајте ја наново.
  Мене ми нема ништо интригантно да гледам истата серија со потполно иста тематика и дејствие, коа знам се како ќе се одвива и заврши.
  Некаква неизнесност и возбуда.
  A колку што видов од трејлерот нема да има некоја драстична разлика, истите ликови истите заплети.
  Дури и осеќам и стилот на облекување ќе им се сличен.
  Не дека па и ГГ беше да паднеш на гз, ама барем не беше копија на некоја друга.
  Што се тиче мене темава е тотално непотреба.
  Ај да речеш да е римејк на некоја стара серија од пред 10-20 години, па да е приспособена на денишните случување, ај некако, ама побогу серијава заврши пред 2-3 недели.
   
  На mileystar и teddybear им се допаѓа ова.
 4. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  неколку збора.. актерите се :puke: ! Глумата :puke:
  :@ Ме нервираат лоши копии на серии!! :puke:
   
  На malechkata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.439
  Сериозно?
  Секаде си има различен гламур но ова е невкусно. Gossip Girl во основа е да го покаже животот на оние најбогатите во споредба со човекот со просечен животен стил и богатство. Во ред е да го направат истото но барем да потрошиле малку повеќе време во соодветен избор на актери (ако можат така да се наречат |( ).