Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Дали ја гледате серијатаа и дали ви се допаѓа?Јас сум зависник од овие ликови,ги обожаваам посебно Ден и Серена :inlove: Паа кои ви се омилени дешавки од серијава,ликови,што би сакале да се случи во наредната сезона??
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar, Princess.Serena и maryJ им се допаѓа ова.
 2. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Ја гледам редовно мн ми се допаѓа ,едно време отупеа некако кога почнаа тројки да се случуваат :) но се вратија во форма :) би сакала блер и чак да се заедно др штознам двапати неделно да искачаше :)
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Многу ја сакам GG, самошто заврши третата сезона пред некоја недела, се надевам ќе има 4та, зашто и покрај високиот рејтинг, продуцентите се думале дали да го продолжат шоуто! :^)

  Ги имам сите епизоди, гледани во просек 2-3 пати секоја од нив :lol: , првата сезона ми се допадна многу, другиве две можеа и подобро, ама ајде... простено.

  Омилен лик - кој друг ако не Blair! И ако го умрат Chuck во новата сезона, гледање амин, ама мислам дека нема! Може само да го осакатат, а Blair да го бутка во количка :D
  Неомилен лик - мадам Serena, која глупача! Тука се некаде со Dan, ми се јадат, какви моронски ликови. За таткото на Dan и неговите вафли не сакам ни да правам муабет! :D

  Се' на се' - одлична серија, едвај чекам пак, мој совет е да си го симнете и Soundtrack-от од секоја сезона, зашто песните се одлични ! :D I :inlove: GG! :lol:
   
  На Perfectgirl5, Linnea, clock.pot и 3 други им се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  леле многу ги сакам,вчера ја изгледав и последната сезона,едвај чекам септември.
  инаку блер ми е најпаметна некако, и со чак ми се преубави,сигурно ќе се смират.
  џени толку се трудев да ја оправдувам за се то правеше демек ете мала,ова-она,ама последниве епизоди одвратна ми стана.
  исто и со серена-откога се заплетка со оној женетиот не ми е тоа тоа.многу е наивна.
  се е убаво во серијава,само ме нервира што ете веќе три сезони се се врти околу истите луѓе,сите идеа,се напраија,а живеат во милионски град.тоа е малку нелогично,али како и да е многу е убава серијата :inlove:
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  инаку во реален живот,заедно се ден и серена и ванеса и чак :D
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Да. :tmi: И јас кога видов за Ванеса и Чак, тотално ми се утна филмот. :D Ама секако во вистински живот се далеку од тоа во филмот... :doh:

  Заборавив да кажам, девојки додека ја чекаме новата сезона на GG, истите продуценти имаат нова серија за летово - Pretty little liars, првата пилот епизода беше вчера:

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/SUO8B47XtGY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/SUO8B47XtGY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  Јас веќе ја симнав ;)
   
  На Chocolate.me и maja.kostovska им се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.402
  Допаѓања:
  121.805
  Ги имам изгледано првите две сезони,ама некако ми ја отупеа,секој со секого,не знаат што сакаат.
  Серена ми глуми двојна улога,не можеш да и го дефинираш ликот,Ден исто,од една страна фин романтичен,од друга страна знае да откачи,Блер ми е хировита и безвезна,Нејтан зависен лик,Чак ми е фраер и пол.И некако почнаа од една насока на движење на нештата во сосема друга и некако ми го расипа филмот за серијава.
  Во суштина ми е ок,ама не е во мој стил.Повеќе ги сакам сличните на Хау ај мет јор мадр,Хаус,Лај ту ми,а на врвот ми е Калифорникејшан заради кој и го засакав Буковски,иако и претходно го читав и му го ценев стилот,но инает ми создаваше,ама сега со серијава просто го обожувам.
  Оваа новава за која сте ја пишале се чини добра,па ќе видиме.
   
 8. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  Браво за темата! :) Јас ја имам само книгата прочитано мн ми се допадна само незнам дали има продолжение а за серијата само на youtube имам нешто гледано,книгата е закон :D :D а на некоја македонска телевизија да не ја даваат серијата?
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  ја нема кај нас,додека да почнат да ја даваат нема да е веќе актуелна :^)
   
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Лелее па јас ја обожавам Серенаа а и Ден заљубена сум во него :D Блер ми е се супер али многу е кучкеста некако :devil: При крај сум со втората сезона и што е тоа со Серена и женетиот ?? :o Во трета сезона ???
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  75
  Од кој сајт ја симна????
  Шерувај инфо :D
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
 13. pilence

  pilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  леле ги обожавам сите од филмов, ама со Chuck и Blair се соживувам многу ми се одлепени и двајцата и баш си одговараат, а Serena дефинитивно е најубава, и како што знам една другарка од USA ми каза дека GG ќе има 6 сезони така да имаме уште 3 години што да гледаме :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45


  like it :clap: :clap:
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  А да ве прашам: може некаде онлајн да се гледа серијава.... пошо сакам да ја гледам, а мака ми е да спуштам :lol:
   
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 17. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Ги изгледав сите...одвај ја чекам новата сезона. :)
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Генерално сите во серијата ги облекуваат убаво, ама Блер е одлична! Еве неколку омилени Блер-овски парчиња од серијата ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ова е исто занимливо, да не редам пак слики, ама вреди да се погледнат ;)
  http://www.google.com/images?um=1&hl=en ... a&gs_rfai=
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  Фала мнооооогу вики44е :))
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Ноуу проблем Хипи....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]