1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    од каде да ги спуштам сите сезони ? Ги прочитав првите две книги, сега сакам филмот :D
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
  3. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    фала :*
     
  4. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Многу добра серија.Ја имам гледано само првата сезона и другите две ги доналдирав.Сакав да ја прочитам и книгата ама незнам каде да ја најдам.Што е подобро книгата или филмот?
     
  5. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    јас прво не сакав да ја гледам ама ете од досда почнав и се заљубив :inlove: со ден и серена посебно се соживувам ...едвај чекам да ги спуштам уште двете сезони ама по коментарите што ви ги читам изгледа не се добри како правата,а и наку многу ме потсетува на OC не мислите?
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Нема врска со OC, иако да - првата сезона е далеку подобра од другите две, според мене третата е најслаба сезона досега. :( Ама очекувам подобрување од септември. Пријатно гледање GG ;)
     
  7. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    ФЛИМОТ !! дефинитивно !! ова прв пат ми се случува за филм да речам дека е подобар од книга но навистина е подобар иако мн работи не се како во книгата далеку е поубав :)
     
  8. damamatea

    damamatea Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Книгата нема никаква врска со серијата, целосно го имаат сменето сценариото. Во книгата Чак е бисексуалец, а брат и на Серена е до негде „главен‘‘ фраер :)))) Нема Чак да го умрат у четврта сезона, пошто да бидеме реални 80% од девојките ради него ја гледаат серијата, ќе има убиства ако тоа се деси (а нема да се деси, гуглајте малце).
    Чак и Блер ми се нумеро уно и увек ќе ми бидат, Џени уште од почеток ми беше одвратна мала лебарка. Серена полека почнува да ми гази на живци, али затоа мајка и ми е врв.
    Иначе почетокот на четврта сезона се дешава у Париз, каде што Блер и Серена се на одмор, а Чак ќе дојде со цел да ја праи Блер љубоморна со други девојки што ќе му успее.
    Покрај Чак и Ванеса, и Ден и Серена у вистински живот пар се и Блер и Картеј Бејзен (Себастијан Стан, видете си на гугл за тие што не знаат). Јест да Чак и Ванеса имаат раскинато зошто она го има изварано со некој негов другар, пишуваше све на интернет по страниве, мањак сум за такви работи :))))
     
  9. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    :clap:
    И мене ми се Чак и Блер омилени, а Ден и Серена веќе не можам да ги поднесам на моменти а мн ми беа слатки во првата сезона, а и во втората до некоја епизода ! Руфус и Лили двата ми се супер :D а за Џени исто така се согласувам најголемата кучка во цела серија :D
     
  10. cute-brunette

    cute-brunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Ги исчитав сите коментари. Најпрво сакам да кажам дека и јас сум многу голем фан на серијата и дека ја обожавам. Мене лично најомилен пар ми се Серена и Нејт , секако и Блер и Чак.
    За омилен лик баш и не знам. Ја сакав Серена ама како што поминуваа епизодите почна да ми изгледа како несигурна личност која не знае што навистина сака. Блер...ми се допаѓа, но е премногу разгалено дете и не може да замисли да не го добие она што го сака.
    Во глобала сите ми се пријани ликови и сакам да ги гледам, освен Џени, која не ја поднесувам.

    И одвај чекам да излезе 4та сезона во септември.
     
  11. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
  13. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    ^ А само една епизода е или цела сезона ја има?
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Па само една епизода, ноќеска почна 4-тата сезона.
    И одлично започна ;)
     
  15. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Си ги спуштив првата и втората сезона и сега почнав да ги гледам.Досега сум задоволна од серијата,интересна е.Мораше да ја гледам после толку фалење и препорачување. :)
     
  16. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    4 сезони ке има само или не се знај?
     
  17. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Иако сум малце постара (23 год) премногу ми се допаѓа ГГ, ги обожавам цитатите на Блер, и ги обожавам сите парчиња облека што ги носи и таа и Серена... Лили исто така ми е топ, и тој нејзиниот Хамфри, малку се постари ама многу се убави. Џурџина не ја поднесувам ( како и сите ), Џени ми е многу глупава, само проблеми прави, а Чак многу се занесува, само ја мавта Блер... И така, со нетрпение ја очекувам секоја нова епизода...
     
    На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    И како ви изгледа новата сезона? Веќе 3 епизоди излегоа и некако многу ми е безвезе што треба да чекаме нова епизода цееела недела. Мањак сум за GG , се заљубив во Чак , во Upper East Side , во облеките што ги носат... ах!
     
    На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    ^Епа и јас затоа не ја гледам секоја епизода одделно,ке се стрпам и ке ја симнам цела сезона наеднаш...а инаку,осеќам дека оваа сезона ќе биде уште по безвезе,ама ќе видиме :)
     
  20. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Ај ако има некој торент од 3тата епизода од 4та сезона нека пиши, барав на нет неможам да најдам или незнам да најдам, како и да е. :lol: