Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  од каде да ги спуштам сите сезони ? Ги прочитав првите две книги, сега сакам филмот :D
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
 3. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  фала :*
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Многу добра серија.Ја имам гледано само првата сезона и другите две ги доналдирав.Сакав да ја прочитам и книгата ама незнам каде да ја најдам.Што е подобро книгата или филмот?
   
 5. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  јас прво не сакав да ја гледам ама ете од досда почнав и се заљубив :inlove: со ден и серена посебно се соживувам ...едвај чекам да ги спуштам уште двете сезони ама по коментарите што ви ги читам изгледа не се добри како правата,а и наку многу ме потсетува на OC не мислите?
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
  Нема врска со OC, иако да - првата сезона е далеку подобра од другите две, според мене третата е најслаба сезона досега. :( Ама очекувам подобрување од септември. Пријатно гледање GG ;)
   
 7. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448

  ФЛИМОТ !! дефинитивно !! ова прв пат ми се случува за филм да речам дека е подобар од книга но навистина е подобар иако мн работи не се како во книгата далеку е поубав :)
   
 8. damamatea

  damamatea Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Книгата нема никаква врска со серијата, целосно го имаат сменето сценариото. Во книгата Чак е бисексуалец, а брат и на Серена е до негде „главен‘‘ фраер :)))) Нема Чак да го умрат у четврта сезона, пошто да бидеме реални 80% од девојките ради него ја гледаат серијата, ќе има убиства ако тоа се деси (а нема да се деси, гуглајте малце).
  Чак и Блер ми се нумеро уно и увек ќе ми бидат, Џени уште од почеток ми беше одвратна мала лебарка. Серена полека почнува да ми гази на живци, али затоа мајка и ми е врв.
  Иначе почетокот на четврта сезона се дешава у Париз, каде што Блер и Серена се на одмор, а Чак ќе дојде со цел да ја праи Блер љубоморна со други девојки што ќе му успее.
  Покрај Чак и Ванеса, и Ден и Серена у вистински живот пар се и Блер и Картеј Бејзен (Себастијан Стан, видете си на гугл за тие што не знаат). Јест да Чак и Ванеса имаат раскинато зошто она го има изварано со некој негов другар, пишуваше све на интернет по страниве, мањак сум за такви работи :))))
   
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  :clap:
  И мене ми се Чак и Блер омилени, а Ден и Серена веќе не можам да ги поднесам на моменти а мн ми беа слатки во првата сезона, а и во втората до некоја епизода ! Руфус и Лили двата ми се супер :D а за Џени исто така се согласувам најголемата кучка во цела серија :D
   
 10. cute-brunette

  cute-brunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ги исчитав сите коментари. Најпрво сакам да кажам дека и јас сум многу голем фан на серијата и дека ја обожавам. Мене лично најомилен пар ми се Серена и Нејт , секако и Блер и Чак.
  За омилен лик баш и не знам. Ја сакав Серена ама како што поминуваа епизодите почна да ми изгледа како несигурна личност која не знае што навистина сака. Блер...ми се допаѓа, но е премногу разгалено дете и не може да замисли да не го добие она што го сака.
  Во глобала сите ми се пријани ликови и сакам да ги гледам, освен Џени, која не ја поднесувам.

  И одвај чекам да излезе 4та сезона во септември.
   
 11. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
 13. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  ^ А само една епизода е или цела сезона ја има?
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
  Па само една епизода, ноќеска почна 4-тата сезона.
  И одлично започна ;)
   
 15. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  169
  Си ги спуштив првата и втората сезона и сега почнав да ги гледам.Досега сум задоволна од серијата,интересна е.Мораше да ја гледам после толку фалење и препорачување. :)
   
 16. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.277
  Пол:
  Женски
  4 сезони ке има само или не се знај?
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.798
  Допаѓања:
  2.082
  Иако сум малце постара (23 год) премногу ми се допаѓа ГГ, ги обожавам цитатите на Блер, и ги обожавам сите парчиња облека што ги носи и таа и Серена... Лили исто така ми е топ, и тој нејзиниот Хамфри, малку се постари ама многу се убави. Џурџина не ја поднесувам ( како и сите ), Џени ми е многу глупава, само проблеми прави, а Чак многу се занесува, само ја мавта Блер... И така, со нетрпение ја очекувам секоја нова епизода...
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  113
  И како ви изгледа новата сезона? Веќе 3 епизоди излегоа и некако многу ми е безвезе што треба да чекаме нова епизода цееела недела. Мањак сум за GG , се заљубив во Чак , во Upper East Side , во облеките што ги носат... ах!
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  ^Епа и јас затоа не ја гледам секоја епизода одделно,ке се стрпам и ке ја симнам цела сезона наеднаш...а инаку,осеќам дека оваа сезона ќе биде уште по безвезе,ама ќе видиме :)
   
 20. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.277
  Пол:
  Женски
  Ај ако има некој торент од 3тата епизода од 4та сезона нека пиши, барав на нет неможам да најдам или незнам да најдам, како и да е. :lol: