1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Кај нас кога ќе дојде филмов, во Америка кизнај што ќе излези да се прикажува... А за средношколките ставени се во филм уште од времето на Млади Бунтовници ми се чини...
     
  2. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Абе малце работите се претерани, Озборувачкиве си менуваат дечковци, прават толку злобни работи и одмазди а утредента се пак другарки. Кај нас тоа го нема. Исто како што не постои соседство како Вистерија Лејн и домаќинки како очајните. Ни во Америка не постои такво соседство, а камо ли кај нас кои сепак сме поблиски, ама не до толку да си помагаме. Или Сексот и градот, да најдеш денеска 4 најдобри другарки во 40сетите и 50сетите години, што делат СЕ ... речиси невозможно.
    Филмовиве се бајковити на некој начин, модерни пепелашки, црвенкапи, убавици и ѕверови.

    А иначе за модата... верувај дека го гледаат мнооооогу млади девојки кај нас. Венчињата се вратија во мода поради Блер, дебелите бели хулахопки, црни и чорапите ... Блер. Лани носеше Блер УГГ чизми и гумени чизми. Сите сакаме капути како Серена, или јаки бои на ташни.
    Девојкиве се двигатели на модата.
    Само кај нас нема такви балови, гала вечери за да може да носиме и долги свечени фустани, ама тоа што тие го носат е она што е модерно и што многу често го носат и нашиве девојки тука.

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Слични стилови носат и наши модерни девојки. Иако не треба, И НЕ МОЖЕ, да го споредуваме Њујорк со Скопје :lol:
     
  4. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    да rossonerka во право си, во последно време девојките се стремат кон тој стил ...
    ама некако многу ми се "селски" некои светкави ствари, со маици со циркони, алки, саатови, обетки,ланчиња, прстени... некако не знаат да го искомбинираат тоа, па веќе кога се стремат кон New York fashion нека гледаат како се комбинирани парчињата, а не се што имаат дома ставаат на себе, многу одвратно, многу. (со чест на исклучоци)
    но, како и да е сепак се работи за вкус, а секако и за стил и никој не може да ти наметне :)
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    За озборувачки стил треба да имаш КЕШ, многу кеш, треба да имаш стил, треба да имаш простор каде тоа ќе го покажеш.
    Кај нас речиси никој нема гардаробер ала Кери Бредшо, немаме можности 99,9% за шопинг во Париз и Милано, немаме простор во Македонијава да го прикажеме тоа што сме го купиле, ако сме веќе од тој 0.01%.
    Џабе правиме муабети за таков стил, ние само се трудиме.
    Јас искрено сум задоволна и што се трудиме.
    Далеку подобри сме од пред некоја година кога сите носеа едно исто во град, малку сеа се оправивме. Малку... ама за почеток добро е.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  6. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    да да, дефинитивно те поддржувам во фактиве.
    и да, за почеток е добро :)
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    За облекувањето на девојките во серијава не сакам да коментирам!!! Секогаш дотерани до совршенство - освен Џени и Ванеса. Прекрасна модерна серија за модерни девојки :)
     
  8. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Дечки не е фер таман се уклучи, нешто морав да идам. и после ги немаше истите линкови и сега пак ми вика конектион проблем ... аман веке
     
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе зашто не си ги симнеш па после да гледаш? И онака исто троши нет. ВАка бар ќе си ги имаш во компјутер па можеш колку пати сакаш да ги гледаш
     
  10. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    треба да чекам додека да ги симне :(
    абе што не ми кажавте дека филмот не е за мене :?
    ми ја уклучи првата епизода и одма глупости... :o

    предупредување ставете :fubar:
     
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ииии сега видов дека имаш 14 години. Не гледај, или ако веќе гледаш, не пробувај тоа што ќе го видиш! :x
     
  12. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    хехехехех ама ме насмеа :rofl:

    инаку ја исклучив и така не разбирам баш што зборат :$
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Единствената причина поради која го сакам ПОНЕДЕЛНИК , е поради ГГ и БХ :D
     
  14. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    :clap: :clap: за новава епизода. Значи секоја е супер, од старот на сезонава, една утка немаат направено. Јас само една работа се думам... Што би бил Апер Ист Сајд без Блер... Какво решение најде на проблемот, се искинав од смеење. Блер и Чак :inlove: :inlove:
     
  15. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Баш ми е мило за Џулиет. Кретенка. А и оваа Ванеса лоша стана
     
  16. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Колку е шармантен Чак, срце е :inlove: :inlove: :inlove: Поради него толку ја сакам серијава.

    Џени ми е одвратна многу...фаца, шминка, однесување, се.
    Видов дека и наредната епизода ќе биде интересна, Чак пак ќе и каже на Блер дека ја сака, ќе имаат маскенбал...
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    денес цел ден ја зборам 8мава епизода од 4та сезона, ах тие Чак и Блер, совршени се
    видете го интервјуво на 1мин и 25 секунда......
    http://www.youtube.com/watch?v=qKbofV0i8E0

    се топам како го кажува Блер, се радувам ко моето име да го кажал :D :rofl:
     
    На dancing.queen, rossonerka и Trendafilka им се допаѓа ова.
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Незнам што толку сте се попалиле по Чак, мене не ми е ништо посебно :lol: Може бидејќи не ми се свиѓаше како карактер во првите сезони
     
  19. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Не ми се допаѓа Ed Westwick :!: Ми се допаѓа Chuck Bass, карактерот, однесувањето, изгледот, шармот......во сите сезони :*
     
    На baguf4e и poison.ivy им се допаѓа ова.
  20. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Блер и Чак :inlove: неможам да ја замислам серијава без нив (можда зашто ме подсеќаат на мене и бившиот мој :worried: ), минатата епизода нешто се подспомна дека ќе се смират конечно :?: Искрено на Серена се некои глупости и се дешаваат и пак ќе остане без никој кутрата хаха... А тоа злобата кова пак некои заговори заедно со Ванеса и Џени, баш да видиме што ќе смислат,,, изгледа не им беше доста бре, али како иначе ќе ни ја направат интересна серијава :P