Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  Кај нас кога ќе дојде филмов, во Америка кизнај што ќе излези да се прикажува... А за средношколките ставени се во филм уште од времето на Млади Бунтовници ми се чини...
   
 2. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  494
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Абе малце работите се претерани, Озборувачкиве си менуваат дечковци, прават толку злобни работи и одмазди а утредента се пак другарки. Кај нас тоа го нема. Исто како што не постои соседство како Вистерија Лејн и домаќинки како очајните. Ни во Америка не постои такво соседство, а камо ли кај нас кои сепак сме поблиски, ама не до толку да си помагаме. Или Сексот и градот, да најдеш денеска 4 најдобри другарки во 40сетите и 50сетите години, што делат СЕ ... речиси невозможно.
  Филмовиве се бајковити на некој начин, модерни пепелашки, црвенкапи, убавици и ѕверови.

  А иначе за модата... верувај дека го гледаат мнооооогу млади девојки кај нас. Венчињата се вратија во мода поради Блер, дебелите бели хулахопки, црни и чорапите ... Блер. Лани носеше Блер УГГ чизми и гумени чизми. Сите сакаме капути како Серена, или јаки бои на ташни.
  Девојкиве се двигатели на модата.
  Само кај нас нема такви балови, гала вечери за да може да носиме и долги свечени фустани, ама тоа што тие го носат е она што е модерно и што многу често го носат и нашиве девојки тука.

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Слични стилови носат и наши модерни девојки. Иако не треба, И НЕ МОЖЕ, да го споредуваме Њујорк со Скопје :lol:
   
 4. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  да rossonerka во право си, во последно време девојките се стремат кон тој стил ...
  ама некако многу ми се "селски" некои светкави ствари, со маици со циркони, алки, саатови, обетки,ланчиња, прстени... некако не знаат да го искомбинираат тоа, па веќе кога се стремат кон New York fashion нека гледаат како се комбинирани парчињата, а не се што имаат дома ставаат на себе, многу одвратно, многу. (со чест на исклучоци)
  но, како и да е сепак се работи за вкус, а секако и за стил и никој не може да ти наметне :)
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  За озборувачки стил треба да имаш КЕШ, многу кеш, треба да имаш стил, треба да имаш простор каде тоа ќе го покажеш.
  Кај нас речиси никој нема гардаробер ала Кери Бредшо, немаме можности 99,9% за шопинг во Париз и Милано, немаме простор во Македонијава да го прикажеме тоа што сме го купиле, ако сме веќе од тој 0.01%.
  Џабе правиме муабети за таков стил, ние само се трудиме.
  Јас искрено сум задоволна и што се трудиме.
  Далеку подобри сме од пред некоја година кога сите носеа едно исто во град, малку сеа се оправивме. Малку... ама за почеток добро е.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  да да, дефинитивно те поддржувам во фактиве.
  и да, за почеток е добро :)
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.796
  Допаѓања:
  2.081
  За облекувањето на девојките во серијава не сакам да коментирам!!! Секогаш дотерани до совршенство - освен Џени и Ванеса. Прекрасна модерна серија за модерни девојки :)
   
 8. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  Дечки не е фер таман се уклучи, нешто морав да идам. и после ги немаше истите линкови и сега пак ми вика конектион проблем ... аман веке
   
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.796
  Допаѓања:
  2.081
  Абе зашто не си ги симнеш па после да гледаш? И онака исто троши нет. ВАка бар ќе си ги имаш во компјутер па можеш колку пати сакаш да ги гледаш
   
 10. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  треба да чекам додека да ги симне :(
  абе што не ми кажавте дека филмот не е за мене :?
  ми ја уклучи првата епизода и одма глупости... :o

  предупредување ставете :fubar:
   
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  45.627
  Пол:
  Женски
  Ииии сега видов дека имаш 14 години. Не гледај, или ако веќе гледаш, не пробувај тоа што ќе го видиш! :x
   
 12. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  хехехехех ама ме насмеа :rofl:

  инаку ја исклучив и така не разбирам баш што зборат :$
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.796
  Допаѓања:
  2.081
  Единствената причина поради која го сакам ПОНЕДЕЛНИК , е поради ГГ и БХ :D
   
 14. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  :clap: :clap: за новава епизода. Значи секоја е супер, од старот на сезонава, една утка немаат направено. Јас само една работа се думам... Што би бил Апер Ист Сајд без Блер... Какво решение најде на проблемот, се искинав од смеење. Блер и Чак :inlove: :inlove:
   
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.796
  Допаѓања:
  2.081
  Баш ми е мило за Џулиет. Кретенка. А и оваа Ванеса лоша стана
   
 16. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  494
  Колку е шармантен Чак, срце е :inlove: :inlove: :inlove: Поради него толку ја сакам серијава.

  Џени ми е одвратна многу...фаца, шминка, однесување, се.
  Видов дека и наредната епизода ќе биде интересна, Чак пак ќе и каже на Блер дека ја сака, ќе имаат маскенбал...
   
 17. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.588
  Допаѓања:
  32.902
  Пол:
  Женски
  денес цел ден ја зборам 8мава епизода од 4та сезона, ах тие Чак и Блер, совршени се
  видете го интервјуво на 1мин и 25 секунда......
  http://www.youtube.com/watch?v=qKbofV0i8E0

  се топам како го кажува Блер, се радувам ко моето име да го кажал :D :rofl:
   
  На dancing.queen, rossonerka и Trendafilka им се допаѓа ова.
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.796
  Допаѓања:
  2.081
  Незнам што толку сте се попалиле по Чак, мене не ми е ништо посебно :lol: Може бидејќи не ми се свиѓаше како карактер во првите сезони
   
 19. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  494
  Не ми се допаѓа Ed Westwick :!: Ми се допаѓа Chuck Bass, карактерот, однесувањето, изгледот, шармот......во сите сезони :*
   
  На baguf4e и poison.ivy им се допаѓа ова.
 20. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Блер и Чак :inlove: неможам да ја замислам серијава без нив (можда зашто ме подсеќаат на мене и бившиот мој :worried: ), минатата епизода нешто се подспомна дека ќе се смират конечно :?: Искрено на Серена се некои глупости и се дешаваат и пак ќе остане без никој кутрата хаха... А тоа злобата кова пак некои заговори заедно со Ванеса и Џени, баш да видиме што ќе смислат,,, изгледа не им беше доста бре, али како иначе ќе ни ја направат интересна серијава :P