1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Јас мислам дека малку го претераа со сплеткиве во стилот на шпанска серија. Донекаде разбирливо ми беше за средношколци, ама овие веќе се на колеџ..Не знам, ама јас очекував поинаков тек на сезонава.. :)
    Едит: Инаку Ванеса му е девојка на Чако во вистинскиот живот така? А Блер бивша... :?:
     
  2. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Сите што се враќаат во Њу Јорк, се затоа што ја мразат Серена или сакаат да ја искористат. Во првата сезона тоа беше Џорџина(Фала Богу што ја внесоја сценаристите), во втора Попи и Габриел, во трета пак имаше зафрканции со татко е, сега оваа Џулиет.

    Инаку разбирам Ванеса дека ја мрази Серена, иако нема баш баш конкретна причина, освен бакнежот на Ден и Серена на крајот од претходната сезона, и тоа што Серена секогаш привлекува повеќе внимание. Џулиет ја мрази од некоја х причина, и таа ќе ја видиме допрва. Но Џени? Серена секогаш се однесуваше добро спрема неа, и помогна кога требаше тогаш со Демиен, и оваа како и врати? Љубоморејќи и, и сакаше да и ја растури врската...

    Да, Ванеса му е девојка на Чак во приватен живот, но Блер никогаш не му била ништо (На чудење на сите гледачи, меѓу кои и јас на кој не ни е верно дека онолкава хемија можи да се одглуми)...
     
  3. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Во последниот број на списанието Јуник имаше колумна за Чак. Тука мислам прочитав за Ванеса и тоа дека Блер бивша. Ама ете колку е точно, не знам :?:
     
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Како најголем обожавател на GG морам да признаам дека последната еп. беше малку детска и малоумна. |(
    Посебно делот со мемориската картичка кога Блер ја потопи во чашката.
    Малку дебилно, ама јас им простувам. :D

    Ама стварно беше глупушкаво.
    Фала Богу го тргнаа тој типот на Серина, која фацка, да не кажам вилица имаше... :rofl:
     
  5. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Јас сите сезони ги симнав, турбо ги изгледав и сеа ми недостасуваат новииии ;(
    Кога треба да искочи 9 та епизода од 4 та сезона знае некој ? :^)
    Иначе нај омилена серија ми е до сега :wasntme: А Чак и Блер...мммммммммм :inlove: :* :rofl:
     
  6. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    вечерва има премиера, али у Америка не кај нас :worried:
    епизодата можеш да ја најдеш негде после полноќ на нет, али за сигурна снимка симни си ја утре после 11-12 :)
    ХОХО :))))))
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Сега почни со 90210 :) Дури и поинтересно ми станува тоа сега :lol:
     
  8. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204

    Ја симнав прва сезона од The Vampire Diaries, само незнам колку е интересна.. Колку да има со што да се тешам додека искачаат нови епизоди од ГГ :)

    А за Beverly Hills 90210 незнам баш.. Интерено е ? Дека малце постаричка е па затоа се двоумам дали да ја симнам :?:
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не не, без Беверли е во насловот, само 90210. Нова серија е од 2008ма. Всушност е нов Беверли Хилс.
    Не сум ја гледала, ама сум читала за неа. Еве ти фотка и трејлер подоле.
    [​IMG]

    Мене ми кажаа дека ептен е тинејџерска, и нема добар рејтинг баш на интернет.
    Сеа 3та сезона иде.

    http://www.youtube.com/watch?v=SLCQXfaeHMc
     
  10. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Симни си ја, интересна е и 90210, иако Gossip girl на мене ми е поубава ;)
     
  11. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    rossonerka, blanca фала ви за информациите, ќе ја симнам серијата да видам каква е ама се сомневам дека ќе ми се свиѓа како ГГ.. Кога сме кај ГГ искочила 9 та епизода си ја симнав, спремна е за гледањеее :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    И јас дека прво почнав да ја гелдам ГГ си викав дека нема шанси друга повеќе да ми се свиѓа. Ама некако по реална ми е 90210, а и сите ликови се убави :)

    Супер е за додека чекаш нова епизода од ГГ... јас и од двете серии ги имам изгледано сите епизоди до сега,па сега барам нова :lol:
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Новата епизода е подобра од минатата, фино го средија Серинчето, ајде нека се помачи малку и она. :D
    Ама се соживуваме, леле мајко. :lol:

    Инаку, јас гледам GG , 90210 вторнички,
    четврток гледам South Park,
    петок Big Bang Theory и Private Practice
    а во понеделник Dexter.

    Скоро секој ден си имам занимација, почнав да барам нови серии, загледав нешто Glee и Modern Family, ама не ми запнаа за око.

    Ако имате некоја салам серија, препорачајте, во темата за серии не најдов ништо салам.
    Само не Очајните домачици и Грејс Анатоми, ми скурчија... :)
     
  14. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Почни да ја гледаш Greek. Продукција на ABC, не е така квалитетна како ГГ, ама интересна е, студентски живот и разни такви дешавки. Плус, Cappie е мнооогу добар лик. Женската е ужас, здрвена, ама заради Кепи вреди да се гледа. Пробај некоја епизода, јас мислам ќе ти се допадне. Јас прво со оваа серија почнав и се заразив, па после ја почнав ГГ. Новата сезона се очекува кон јануари, баш ја чекам да видам што ќе биде.
     
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    ^^^ А да, Greek имам фатено на Fox Life, а на tv.com гледам дека се' уште се снима.
    Може тоа да се погледне, не е лошо ;)

    Фала многу, ако начекаш некоја слична пиши. :)
     
  16. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    И јас барам нова, ова чекање не се издржува :^) :shake: Што мислиш за One tree hill, имаш ли слушнато, можеш да ја видиш на zamunda.net, има многу сезони, а штом е така најверојатно е добра.
    Јас сум во план The vampire diaries да ја вадам, голема и е гледаноста
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.058
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    се пронајдов во блер во деветава епизода, хихихихи.... I'm an empowered woman, and i won't let three words that are probably meaningless change that...

    aaaa колку ги сакам двајцата заедно Чак и Блер...
     
  18. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Аххх..моја тема! значи заразена сум со ГГ!може да се пофалам дека најодамна ги следам, уште од прва сезона и одвај ја чекам секоја нова епизода :) сите сезони по 2 пати ми се глеани. Е сеа за ликовите... Чак и Блер ми се срцки. Серена не ја мразам ама онака не ми се свиѓа, лошо глуми..секогаш ко да е уморна :D :D Ден ми е изгубен лик, НЕјт, Џени, Венеса ок ми се.. ЛИли е закон мајка! :rock:

    http://www.facebook.com/pages/Dear-Lordmay-Chuck-Bass-existand-become-my-husbandAmen/267871074883
    А што ќе кажете на групава на фб? го ОБОЖАВАМ!!!! :inlove: :inlove: :inlove:

    А да не гледа случајно некој Вампир Дајарис?? Мене и таа многу ми се свиѓа.. Сега со вампири е, научна фантастика али ми здосадија овие Грејс Анатоми,Хау Ај мет ур мадер и сл(сите ги глеам) :?:
     
  19. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Ajде вака јас да ви одговорам на сите. Но најпрвин... Последнава епизода беше супер, изненадуваат CW искрено. Серена иако е на дното моментално, прашање на време е кога ќе биди пак на врвот. Преинтересно го направија сето ова со неа, не е како порано една епизода на маки е, а другата веќе ги праќа негативците од каде што дошле. Моја претпоставка дека нејзината конекција со Бен е
    дека тој и бил професор во бординг скул, дека легнале, а Серена тогаш малолетна, овој си го однесол. Затоа што Џулиет му рече на Колин дека Бен кога станал професор бил најсреќен а сега Лили знаеше дека ова не и е прв пат на Серена, и и плати на Џулиет, за да молчи за нешто.

    @Трендафилка, почни да ја гледаш Spartacus: Blood and Sand. Оваа серија лани ми беше дури и на повисоко ниво од ГГ. Едноставно се навлекуваш на неа. Првите 3 епизоди можеби се досадни, но после тоа..

    За Тhe Vampire Diaries можам да кажам дека досега немаат промашено епизода. До десеттата се навикнуваме на приказната, а после десеттата е вистински бум,во кој не осеќаш кога летнале 45 минути. Главниот негативец Дејмон е вториот машки лик после Чак, кој ми е омилен од сериите. Плус толку се замрсуваат работите, што имаат материјал сега за уште 2 сезони.
     
    На ChocolateCigarettes му/ѝ се допаѓа ова.
  20. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Кутрата Сереничка... Ни крива ни должна, сите против неа... Али ајде.. до следната епизода... Сепак таа е Серена Ван Дер Вудсон :)