1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. ChocolateCigarettes

    ChocolateCigarettes Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    13
    баш ме интересира дали веќе во наредната епизода ќе се состави повторно The Non-Judgemental Breakfast Club и ќе ја избави Серена од сето зло, како и секогаш ]:) да не се нејзините другари, предводени од Блер, нормално, кој знае кај ќе беше таа досега. Ги обожавам моментите во серијата кога на помош доаѓа друштвото за било кој од нив и го спасува денот. Премногу ме потсеќаат на моите другари и другарки :)

    И да, вљубена сум во Блер и Чак и нивната врска, потполно можам да го разберам секој потег. Да, се соживувам целосно со серијата, особено со моментите на експлозија од емоции помеѓу нив двата, како во последната епизода кога завесата се спушти! Ах, пеперутки, пеперутки..... :angel: Никако не ми е доста од нив двата. Морам да го споделам ова со вас, најдов едно сликче кое најточно ја опишува мојата реакција на сцената со пијаното, после роденденот на Блер :D

    Ве поздравувам сите и ви благодарам за темата и за тоа што сте активни. Ова е мојата зараза веќе 2 и пол години :geek:
    [​IMG]
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Мене реално ќејф ми се прави кога мадам Серина е во лајна, како сега :D
    Јас сум Blaire fan, оваа ми е тотално антипатична од сам старт, лигла е, гласот и е ко на некој коњ, нималку женствена, само што е многу згодна...
    Нека потрае оваа ситуација, ете така... :)
     
    На SuperGirl2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ChocolateCigarettes

    ChocolateCigarettes Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    13
    баш! да не е Блер мислам дека нема да знае што да прави со животот :lol: а и нема карактер, воопшто. исто и Нејт нема сопствена личност и затоа ми беа многу безвезни како пар. потполно исти и исклучително досадни. аман нека не ги спојуваат пак! |(

    ама пак, колку и да не ја сакам Серена, сепак не се споредува чувствата на одвратност спрема Ванеса и Џени. не можам да ви опишам колку само не ги поднесувам :puke: . едвај чекам да им направат нешто во наредните епизоди или пак сите да дознаат за гомнариите што ги направија и да им се деси нешто гадно, па да се влечат по коленици после ]:)
     
  4. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Исто, уште од самиот почеток Серена ми остави впечаток на тешка глупача и многу наивна девојка. Од неа само убави нозе и гардероба. Кога збори како да има нешто во устата така ми звучи.
    Ванеса ми е чудна во тело многу, главата и е огромна во однос на телото, а гласот и е крајно иритирачки :rofl: .Џени се движи како рашрафена да е,многу е слаба :lol:
    Блер е закон.

    XOXO Gossip girl
     
  5. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    изгледа само јас имам поинакво мислење За Серина-Блер :) Баш Блер ми е подетинеста и сеуште се занимава со трачарење и рушење меѓучовечки односи, а Серина па ни на крај памет не ги става тие работи, и само ја подучува Блер...А пак оние три глупачки сега (Џени, Џулиет и Ванеса) немаат попамтна работа, се занимаваат со Серина.цццц, а на никоја ништо не и направила
    А за стилот на облекување на Блер и Серина немам коментар :rock: :)
     
    На Maca-BT и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    И мене Серена не ми смета.. Ја сакам исто како и Блер. На почеток дури и повеке од Блер ми се допаѓаше. Само некогаш ме нервира со изборот на машките
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  7. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    ЈА ОБОЖАВАМ СЕРИЈАВААААА :inlove: ПРЕД НЕКОЈ ДЕН ГИ СПУШТИВ 4-ТЕ СЕЗОНИ И СТАНАВ ТОТАЛЕН ЗАВИСНИК :D . ДЕФИНИТВНО ФАН НА БЛЕР И ЧАК , А СЕРЕНА УФФ :puke: ... МОМЕНТАЛНО СУМ ДО 2сезона 10епизода . Х.О.Х.О.
     
  8. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Хм... Мислам дека ликот на Блер созреа во серијава.. а Серена уште со тинејџерски памет ја оставија :D :D И тоа мажите.. лелее... па сите ги сака :D Разбирам јас, да ја сакаат..ама она да ги сака сите...не ми е јасно :lol: :D Бтв одвај чекам да видам како Блер и Чак :inlove: ќе ја спасат следнава епизода ;) Без нив не се може ;)
     
  9. ChocolateCigarettes

    ChocolateCigarettes Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    13
    Да разјасниме, Серена НЕ прави ИЗБОР на машки.......... ]:) :lol:
     
  10. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Имаше ли вчера епизода? Или пак се на пауза?
     
  11. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Gossip Girl
    Status: Break
    Returns: 2010-11-28
     
  12. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Ееееееее многу се изнервирав, шутраци едни, начекале таква гледаност па играат к**
    :devil: :devil: :devil: :@ :@ :@ :punch: :punch: :punch:
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Сите се нервираме :devil: Се прашувам кога ке заврши серијава што ли ке правиме. Јас се надевам дека 90210 ке има повеке сезони :lol:
     
  14. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Season 4, Episode 10: Gaslit
    Original Air Date—29 November 2010

    :@ :@ :@
     
  15. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Зошто е прекинов???????
    Јас со сета душа па проверувам секој ден на земунда дали има нова епизода аххххх :x
     
  16. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Баш исто како и на мене :)
     
  17. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Кај Серина само ме нервира што не може да се одлучи за машкиве, аман, сите ли сакаш да те молат!!??
    Инаку и јас се согласувам со последните претпоставки погоре во врска со Бен.

    Да дополнам, некако многу ми се допаѓа Џулиет, онака убавка ми е, има убава коса, стил, малку е слабичка ама пак убава е :) И добро што ја воведоа во серијата, навистина ја направија поинтересна сезонава со неа. Некаде на нет прочитав дека имала договор само на 11 епизоди, се надевам ќе остане во повеќе. И да, прочитав и дека ќе донесат нов лик во серијата и ќе биде нова женска на Чак. Морало ли баш со него, шо не доведат нов дечко на Блер?!? Баш би сакала да бидат заедно, но добро е што ги разделија да не ни се смачат :)
     
  18. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Едвај чекам, ко од којзнае кога да неам гледано :)
     
  20. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    http://www.youtube.com/watch?v=LCVPpJlZ ... re=related

    Најубавата сцена во Gossip Girl... Кога и да ја гледам ме растажува. Па и песната ми е преубава.

    Your world would be easier if I didn't come back.

    That's true. But it wouldn't be my world without you in it...
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.