1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    ^ Да,ии Серена ако биде ќе нема зашто Гасип Грл секогаш неа ја напаѓаше.Може Ден да биде и така му оди во тоа пишувањето. :)
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Осеќам ептен утка ќе направат со последната епизода и идентитетот на Госип Грл.
    Според мене си треба тоа да остане неоткриено
     
  3. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Како бе да остане неоткриено, јас сум жива љубопитна кој троши толку време да ги оговара сите и само сплетки да им прави... :D
     
  4. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
  5. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    you know you love me
    xoxo
    Gossip Girl..
     
  6. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    јас сеуште си ја поштовам серијата е сеа шо е малце подосадна е али 6 сезони луѓе нема веќе шо да измислат секој со секого се помина секој секого заеба уште чак и серена да легнеа и то ќе беше то. иако сакам да има уште оти тековно ја гледам од 2007ма ко почна првата сезона. ако барт се појави жив тотално разочарување ќе биди то во серијата -.- nonsense. а тоа што чак е таков каков што е поентата е дека тие шо не ги сакаше ги легнуваше и не го интересираа после е сеа коа ја сака блер е онаков каков што е а и незнам зошто се чудите на тоа што не се онакви какви што беа во првата сезона поминаа 5-6 гоини од тогаш веќе човек се менува како и во реалниот живот така и во серијата бидејќи нели сериите треба да се налик на реалноста па кој од вас е ист како и пред пед години.
     
  7. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Абе интересна серија оваа ама не ја гледам и ќе ви кажам зошто .Кога гледам некоја серија сакам да ја гледам со време а не таа во Амрика 6та сезона завршила а ние Македониците 1ва ја емитуваме абе ајде :fubar: .И сега да почнам да ја гледам јас што фајде кога нема со кој да дискутирам за тоа :lol: .Знам звучи како да сум некоја која зборува премногу , ама и така е , кога станува збор за филм , серија , или некоја новост од Холивуд :tmi: Инаку почнав да ја гледам на МТВ и се исплашив да не ми го скршат срецето како Сител што направија пред некоја година со Ангели (односно ја прекратија). ;(
     
  8. beliver

    beliver Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    абе да не листам назад по странициве ќе може некој да ми каже кој на крај ќе искочи дека е госип грл ?
    или уште не е искочена последната епизода ?
     
  9. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    ^^ Уште не е излезена последната епизода, излегува вечерва во Америка, а ние ќе си ја симнеме утре :)

    Јас сум 90% убедена дека Ден е Госип Грл, има смисла да е он, и не памтам Госип Грл да објавила нешто значајно за него... ќе видиме утре дали ми е точно предвидувањето :) Другите 10% отпаѓаат на Чак :lol:
    Ама бидејќи сум лош прогнозер, може Госип ќе испадне некоја сосем трета личност :) Нели Јуки на пример... хахаха, ај од три погодици, белки ќе трефнам некој :)

    Нема смисла да е некој од постарите, како Лили, глупост ќе биде жена како неа да се замара со тинејџерски драми.
     
    На TheGirlNextDoor и JuLleE им се допаѓа ова.
  10. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Кога ќе биде епизодата во САД по наше време, и каде може да се гледа директно?
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    "its not the Brooklyn I want, I have a plan I've had it this whole time....."
    Ова го кажа Ден, во последната или претпоследната епизода, не сум сигурна. Ама, може да се сфати како индиректен показател дека може си имаше Ден, цело време план и дека он е ГГ. :?:

    Утре свечено ќе се збогувам со ГГ. И се надевам дека нема да биде промашај епизодава, како вечина од епизодите од сезонава.
     
    На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
  12. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    е како нема постови за Ден баш го ругаше лонли бој бла бла имаше пишувано за него повеќе само не се сеќавам сега на се :))
    иначе во 3 сабајле му иди некаде по наше време а мислам дека лајв стрим тешко моеш да најдеш освен ако не ја фаќаш CW на тв
     
  13. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    јееееееее...заврши :))) и тоа со мојата омилена песна од florence and the machine.... знаев дека ќе има среќен крај...
     
  14. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    епа да си кажам и јас мислење за серијава. перење умови -.- на сите ни се напика под кожа, заразна, убава.од сите ликови најмногу ги сакав ден, џени, блер и лили. најмалку серена и ванеса. од сезоните сите ги имам гледано 2 пати освен 3, таа беше најдосадна. глупаво ми беше што ве читав како ја ругате серијата а сте ја гледале 3 години веќе али добро нели вкус бла бла. како и да е, мислам дека серијата беше доста добра, па и иако наликуваше на шпанска серија вредеше да се гледа. јас и останав верна до крај. на последната епизода од 6та сезона се изнаплакав на крај кога поча you've got the love и баш се израдував за госип грл. паревите на крај беа неочекувани, тотално. се` у се`, добра серија, добар крај. :)
     
    На Ana.Jones му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Може линк од торент за последната епизода ? :)
     
  16. QueenN

    QueenN Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски
    Ви реков дена
    Ден
    е Госсип гирл. Знаев! :D Инаку добра беше последнава епизода, ме израдува моментот кога Хенри му скокна на Чак во прегратка :inlove: .
     
    На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Добро е, не ја извештачија последнава епизода.
    Мислев дека Џени е ГГ, ама ете се изненадив :) Се ми направи мерак, освен моментот на крај што не знам дали го разбрав добро, Лили е со Руфис или со Вилиам?

    Да си барам нова серија сега, да не ми се намали бројот на серии што ги гледам истовремено :lol:
     
  18. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    А кои беа тие неочекувани парови?Уствари кој со кого заврши?

    Морам да дознаам пред да ја гледам,многу ме копка :lol:
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Морав да ја симнам последната епизода, не знаев ниту дека е денес, случајно видов на ФБ, ја симнав и изгледав.
    Поим немам што се случувало во претходните 8, со оглед на тоа што ја гледав само првата од оваа сезона.
    Немам некое посебно мислење за GG, единствените емоции во знак на старите добри времиња ми беа врзани за Чак и Блер и го добив тоа што го сакав, на некој начин... тој хепи енд ми значење.
    Лили остана со Вилијам. Руфус си остана со типката со наочари, се појави во првата сезона кога правеше он концерт со Линкин Хок, таа што го најави и го водеше шоуто, Лиса Лоеб.
    Имам преубави спомени врзани за првите две сезони и можеби ќе се смеете, ама додека не ја усраа GG имаше фино симболично значење за мене... And now, it's the end of an era.
    Во секој случај не простувам што така многу ја посраа серијата, кога имаше потенцијал да биде една од најдобрите.

    Крајот не беше никакво изненадување за мене, тоа секако го сакаа гледачите.
    Песната со која ја завршија серијата за мене секогаш ќе биде песна на SEX&CITY finale, и не сфаќам како од сите можни песни на светов, повторно ја одбраа оваа. Кога Florence + the Machine - You've Got the Love оди само со - "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you find someone to love the you you love, well, that's just fabulous."

    Good bye GG. :hai:
     
    На LaBella и teddybear им се допаѓа ова.
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.