Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  588
  I miss gossip giiiiiiiiiiirl !!!!!!!!!
   
 2. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  671
  ми ту ... теререјрејреј
   
  На AlanisM му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ana.Jones

  Ana.Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  1.034
  Уште ја немам гледано последната епизода, па ни салам последната сезона. Се спремам да си ја симнам цела 5та и 6та сезона и со ред да си ја изгледам. Да си имам занимација викендов :D. Иначе се навлеков и јас, пак си ја гледам на МРТ1. You will be missed, GG!
   
 4. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  624
  Лили и Руфус ќе останат ли заедно? Затоа што гледам на некои слики татко и на Серена е покрај Лили.
   
 5. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Е не ја гледам многу серијата, но бев по право. Реков дека накрајот Озборувачката ќе биде
  машко, и тоа Ден
  И бев во право. :D :D Цело време се расправав за ова па мораше некаде да си кажам. :D :D Инаку не е толку добра серијата, со заплетите станаа по малце како сапунските, ама ајде... :) и таа заврши.
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.248
  Допаѓања:
  14.491
  Пол:
  Женски
  Еве ме и мене на темава!
  Со ГГ се заразив буквално од Фемина. Не ја знаев претходно серијата, и еднаш случајно налетав на првите страни на темава. Ми се виде интересна од тоа што го прочитав и почнав да ја гледам. Иако последните 2 сезони на моменти ме нервираа, сепак не се покајав што ја загледав оваа серија.
  Сега дури и ќе ми фали, искрено! Ама за брзо време ќе ја заменам со друга :D
  Во секој случај, добра серија, со многу сплетки, разочарувања, љубов, имаше од се по нешто.
  Ја препорачувам на оние кои се уште не ја гледале.
   
 7. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Ваков шпански крај немам видено во ниедна американска серија. Барем си ја потврдив теоријата дека
  Ден
  е Госип Грл :)

  Мене искрено нема да ми недостига серијава, не знам ни зошто почнав да ја гледам. Единствено Лејтон ќе ми остане во сеќавање како добра глумица од оваа серија. Добро, и Ед, ама не толку како неа :)
   
  На DjinTonik му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.544
  Пол:
  Женски
  Добра беше последнава епизода искрено ме изненади кој е Госип Гирл али битно е добар крај имаше серијава. Инаку Лили и Руфус ќе бидат заедно на крајот бидејќи таа до Руфус што седеше на каучот, со наочарите, мислам дека беше мајка му на Ден.
  Како и да е серијава нема да ми недостига :)
   
  На Acerola и phoenix4235 им се допаѓа ова.
 9. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  671
  [​IMG]
  you know you love me , xoxo
   
  На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  671
  [​IMG]
  и оваа :D
   
  На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.958
  Пол:
  Женски
  Јас колку што разбрав Лили и Руфус не остануваат заедно на крајот :?:
  А таа со наочарите не им е мајка на Ден и Џени. Се појави ми се чини во втората сезона кога Руфус настапуваше со бендот. Некоја пријателка му беше, појма немам.

  А кога сме веќе кај Лили и Руфус, што се случи со синот нивни? :^)
   
  На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ana.Jones

  Ana.Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  1.034
  Стварно, бе, што се случи со тој заедничкиот син?
   
 13. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  ^Тие дали му го памтат името. :lol:
   
 14. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.096
  Ништо не се случи, што да се случи.
  Го вметнаа како лик малку бум да направат тогаш, и не го ни спомнаа веќе понатаму, па сигурно и го заборавиле додека ја снимале последнава епизода :D
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  465
  На ceca-1 и MissDior им се допаѓа ова.
 16. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Ако сака некоја феминка да постира линк од последната епизода или барем страна бидејки на тие што ги знам јас не најдов :(
   
 17. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  671
  http://series-cravings.ch/watch-gossip-girl-s06e10-new-york-i-love-you-xoxo
  повели
  you know you love me , xoxo Gossip Girl.
   
 18. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Па нели отидоа да го бараат и им рекоа дека им умрел синот. :)

  А незнам дали памтите во првата епизода се појавува друга глумица за ликот на мајката на Блер, нели? :D
   
 19. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Але Амбросио, не им беше умрен синот, во грешка си. После тоа нели се појави, се плеткаше со ванеса за да се доближи до ден, па на свадбата на Руфус и Лили, Џорџина им плесна дека им е вистински син. А мајка и на Блер да, друга беше во првите епизоди.

  Многу работи не ги спомнаа, некако според мене последната епизода требало да трае барем еден час и на се да обрнат внимание а не вака. Го развлекоа и отупеа цело време со Ден и приказната, половина час само тоа беше. Јас да бев, ќе направев повеќе да се врти епизодата околу Чак и Блер и нивната свадба ќе ја направев спектакуларна и поише во центар на епизодата а не цела епизода околу Ден и Серена(а свесни се продуцентите дека многу им е гајле на луѓето за Ден и Серена), плус ќе се знаеше секој лик каде завршил. Убава беше епизодата не беше лоша, ама некако без смисла. И синот на Лили и Руфус, и Ванеса не ја вратија, ако не и џорџина имаше дете и маж, и Лола не ја покажаа...

  Џени и Ерик ги вратија, и двајцата ниту малку не ми беа средени, поточно ми беа грди и страшни.

  на Блер можеа малку шминка да и стават и повеќе да ја покажат куќата а не само во едно мизерно кадарче.

  Што е до мене навивав Нејт да заврши со Серена, а Ден со Ванеса и цело време мислев така ќе заврши ама ете во грешка сум била. :)
   
 20. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  465
  Се појави Ванеса во последнава епизода.

  Инаку не ми ткенува но дали во првата епизода од прва сезона кога дојде Ден, дали постоеше веќе Госип грл или тогаш се појави?