Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Се појави знам ама едвај една секунда, немаше никаква улога само еден збор кажа :lol:
   
 2. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Стварно не ми се верува дека е Ден, мислам на крја памет не ми беше.. Бев сигурно во Џорџина или Дорота тие ми беа сомнителни, ама Ден :x некако серијава и не ми заврши по кејф :?:
   
 3. Hinebrra

  Hinebrra Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  250
  Конечно ја изгледав и јас последнава епизода, и искрено ќе ми фали серијава.
  Крајот беше добар иако ниту на крај памет немаше да ми текне дека ГГ би бил Ден.
  Јас мислев дека е Дорота.

  Фустанот на Блер и Серена .. :inlove:

  И детево, Чак јуниор колку беше слатко.
   
  На Skyfall му/ѝ се допаѓа ова.
 4. luncika

  luncika Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  170
  Искрено, ниту јас не очекував дека Ден е gossip. |(
  Како и да е... ќе ми фали серијава, имам многу спомени поврзани со неа...
   
 5. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  198
  Лола не се појави, но ја дадоја во весникот на последната страна во куќата на Блер, Нејт го држеше враце
  Оливија Вајлд vs Лола Роудс
  тоа значи демек успеала во актерската кариера :)
   
 6. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  847
  Мене баш ми беше интересна Блер кога рече оти цело време мислела дека Дорота е Госип Грл :lol:
  Инаку фустанот што го носеше Блер на крајот :inlove: еве овој
   

  Прикачени фајлови:

  На JuLleE и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  108
  Ама па не може сите глумци до сега што се појавиле да имаат реплики, да разглабаат нешто епизодата два саата ќе требаше да трае, мене ми се свиѓаше вака што ги покажаа само на блиц, и се виде дека лола успеала како глумица и дека другите уште читаат Gossip girl и така ;)
   
 8. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.529
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Женски
  Јас дури сега ја изгледав последната епизода , не мислев дека е крај на серијата :D за Ден почнав да се сомневам оваа сезона, претходно мислев дека е џорџина или блер :D се на се не сум многу воодушевена од крајот , слабо им се посвети внимание на Blair и Chuck, инаку блер ми беше преубава :inlove: многу нелогичности , се гледа дека е онака на брзина снимено , ама тоа е веќе ми здосади серијава доста и е :D
   
 9. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.238
  Серијава ќе ми недостасува мноооогу. Некако се вклопив во целата приказна.... И никогаш не ни помислив дека госип грл може да биде Ден :^)
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  Мене крајот ми беше о ч а е н. Серија, демек, од високото друштво, луксузи, елита, заврши полошо од индиска серија-
  Блер и Чак partners in crime, Чак не си го спасува таткото, имаат дете и оп се зимаат Серина и Ден после 5 години. Барем серијава можеше да има јак и впечатлив крај што ќе остави без здив :tmi:
   
  На mimiiiii и Trendafilka им се допаѓа ова.
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  ^ Башка што не дознавме дали воопшто некој заврши факултет. :D
  Можеби Нејт, сепак кандидатура за градоначалник веројатно бара повисоко образование (освен кај нас де). :D

  Се изјаснив еднаш и пак ќе кажам - крајот ми беше глупав и нелогичен.
  Мислам дека сценаристите се нашле во небрано и кој, кој да биде :?: ... ајде мулево со грда шишка.
  :emo:
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.162
  Пол:
  Женски
  Не ја следам серијата нешто многу редовно, сум фатила по некоја сцена, па мојот впечаток можеби е погрешен. Да имав дваесет и кусур, најверојатно ќе ја следев со интерес. Вака на 40, работите ги гледам малку поинаку. Нешто повеќе од восхит од убави лиценца и фустанчиња.

  Според мене серијава промовира типичен булинг, на еден перфиден и софистициран начин.
  Како ќе се однесува една петнаесетгодишна ученичка која се идентификува со главните јунакини од серијава...најверојатно на начин кој пред една недела сите го гледавме преку језив клип на кои девојки психички и физички малтретираат соученича.
  Не велам дека серијата е единствен фактор за се почестата појава на булинг во училиштата, но сепак...

  Па на Национална телевизија -ред реклами за толеранција, ред Озборувачка со перфидни подметнувања

  Тоа е мојот впечаток, старост. Не ми замерувајте вие на кои серијата ви е омилена.
   
  На AlicaInWonderland, Galaxia, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
 13. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  343
  Конечно и јас дојдов до слободно време да си ја догледам некогаш омилената серија, и искрено речено жал ми стана што заврши. Вистина е дека од 4тата сезона па натака ја влечеа можеби и без потреба, но сепак...
  Што се однесува до идентитето на Госип Грл, онака, мислам дека не бевме толку загреани да дознаеме колку што се интересиравме за крајот на Чак и Блеар. Убаво си заврши, само несвојствено и со нивно дете после 5 години. Може не требале толку многу да го убрзаат крајот :lol: . Но, секој крај е и нов почеток. Новиот Ден се појави на Апер ист сајд, и новата ГГ е повторно во акција. Тој дел ми беше омилен од крајов. :up:
  Најчудно од се ми беше што ја засакав Џорџина и ми стана интересна. :D И да не заборавам да напоменам, не требаше да го уништите крајот со ужасната слика на Џени Хамфри! :puke:
   
 14. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Искрено, крајот можеше да биде малку подобар. Многу работи прикажани во една епизода па и детенцето на Блер и Чак :$ . Госип Грл - Ден?? Нема логика ептен непромислено, со сето тоа што се случуваше во изминатите 5 сезони Ден баш и не одговара за Госип Грл. Како и да е серијата беше интересна , фустанот на Серена за свадбата беше прекрасен и убаво изгледаа повторно сите заедно, сложни.
   
 15. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  671
  [​IMG]
  xoxo :devil:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  Патам без серијава :D
   
 17. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Знае некој дали оваа недела даваа на нови епизоди на МТВ?
   
 18. Hanna4646

  Hanna4646 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  ;( едноставно досадно без неа...
   
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  6.965
  не заебавајте, уште подосадно беше со неа. Сезониве беа од крш покрш, а сепак имаш некое чувство слично да обврска дека треба да ја гледаш, ете си почнал па тераш, се надеваш дека наредната ќе има некој занимлив момент.
  Вака барем заврши и да не му ја мислиш. А старите сезони се секогаш тука да потпомогнат во носталгија :)

  Се сложувам со тренндафилка дека крајот беше крајно нелогичен, некои пишуваат дека оддамна се осеќало дека Ден е госип грл, како не. Го лупнаа у последен момент. Дури и да им текнало тоа оваа сезона, ако фатиме да гледаме сега од почеток кој знае какви се глупи дешавки не ќе видиме каде што нема шанси Ден да е гг низ сезоните.
   
  На Hipster и Trendafilka им се допаѓа ова.
 20. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  236
  До која сезона/епизода се стигнати на MТВ1 ?