Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Првата сезона од серијата ја изгледав во 2 вечери едноставно не можев да престанам да ја гледам :lol: , втората и третата ги гледав само поради Блер и Чак и реков дека веќе нема да ја гледам ама кога видов што му се случи на Чак во последната епизода не можев да се запрам да ја гледам четвртата сезона :rofl: а 5 и 6 сезона ептен ги развлекоа па после се некако наеднаш прикажаа и не мораа воопшто да го откриваат идентитетот на “Озборувачката“ и онака никој не го интересираше :) Многу подобро ќе беше да се фокусираат на Чак и Блер во последната епизода и онака тие ја направија серијата она што е.
   
 2. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  каде може да најдам убав превод за сезона 2 овој што го симнав е многу понапред од сцената позз
   
 3. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Ја обожавам серијава.Ја следам на МТВ и немам пропуштено ни една епизода! :lol:
  А иначе омилена ми е Серена,а омилен пар ми се Чак и Блер,секогаш најмногу ме смеат. :D
   
 4. AnNnNiI

  AnNnNiI Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  случајно на интернет најдов дека има и колумбиска верзија од госип грл :^)
   
 5. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  848
  Не е колумбиска, туку мексиканска, како што разбрав јас. Мислам дека и на фемина имаше.
   
 6. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  464
  Колумбиска, мексиканска, само уште тоа фалеше.
  Инаку ставот за серијава си го имам веќе изнесено, темава ја отворив по грешка.
   
 7. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
 8. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  На МТВ од колку часот игра серијава и до која сезона е ?
   
 9. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  ^ Не игра повеќе на МТВ. Ја дадоа само првата сезона.
   
 10. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.012
  ^ Грешка си, продолжија и со втората сезона.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  И во колку часот се емитува?
   
 12. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Само мене ли ми е Блејк посебно убава на сликава? :^)

  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Adi888, prettyliar и Angel.girl им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.100
  Допаѓања:
  74.426
  Пол:
  Женски
  Не само на сликава, мене Блејк отсекогаш ми била поубава од Лејтон, иако ме нервираше со плитката глума во серијата. Всушност - и двете ми одеа на нерви. |(
   
 14. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  407
  Синоќа не бев во можност да ја гледам епизодата на МРТ и сега се сместив удобно да ја гледам репризата :) и гледам го смениле терминот,ја давале порано,па ако има некој да стави линк или нешто за да ја одгледам,фала однапред
   
 15. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  624
  На МРТ мислам дека ја има во 22:00 и во 12:00,ама не ме фаќајте за збор.
  Инаку вчера почнав да го гледам ама до 19 пизода е,ги има на интернет со превод?
   
 16. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  И факинг мис госип грл :|
   

  Прикачени фајлови:

  На RiRii, Adi888, iloveyou29 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Почнувам јас повторно со серијава , едноставно фалии и фалиииии.
  [​IMG]
   
  На RiRii, Adi888, white-and-black и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Sanjicka15

  Sanjicka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  88
  Ја барав темава и да пишам нешто за изборот на актери. Значи ја гледав денешнава епизода и ја имаше Лили во младоста како и се спротивставува на мајка и, па оди кај сестра и. Значи полош избор на актерка која ќе ја глуми Лили во младоста не можеле да најдат. Сегашнава Лили со темни кафени очи и ситно и долгнавесто лице, а таа што ја глуми една пониска, со пошироко лице и крупни сини очи. Значи кој ги бирал, кој правел кастинг стварно е катастрофа. Среќа мајка и на Лили како млада не отскокнува од сегашнава.
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.899
  Пол:
  Женски
  Можи негде да ја спуштам само последната епизода од 2 сезона ме клават веќе во неизвесност, а 3-тата сезона ја имам веќе, Anyone? :?:
   
 20. akita

  akita Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  24
  А да не знае некој случајно кога ќе биде премиерата на 1 епизода Gossip Girl Acapulko ?